Czasem zdarza się, że zaraz przed wyjściem z domu zauważasz na czubku głowy minimalne, lecz widoczne odrosty. Farbowanie włosów za każdym razem, gdy się pojawią, może być uciążliwe i drogie. Dla tych, którzy chcą tego uniknąć, rozwiązaniem może być spray na odrosty. Możesz korzystać z niego w domu – bez przygotowania i profesjonalnych umiejętności. Utrzymuje się na włosach przez dobę, więc możesz użyć go przed ważną okazją, kiedy w pobliżu fryzjera brak. Czy działa tak, jak powinien? Przekonaj się, czytając nasz artykuł o sprayu do odrostów!

Spray na odrosty i sposób jego stosowania

Domyślasz się pewnie, że użycie takiego preparatu to nic trudnego, skoro możesz nim farbować odrosty w domu w ciągu kilku minut. Spraye barwią włosy natychmiast, a spłukują się po pierwszym myciu. Intuicyjne i precyzyjne aplikatory mają ułatwić ci pracę. Substancje są łatwo zmywalne. Chociaż większość firm ma tylko kilka odmian produktu, spraye powinny nadawać twoich włosom odcień zbliżony do koloru farby. Spray na odrosty musisz tylko rozprowadzić i wmasować we włosy, a cały proces nie powinien zająć więcej niż 10 minut.

Spray na odrosty – na początek wady

Musisz liczyć się z tym, że farba na odrosty w sprayu nie zawsze będzie do końca zgrana z kolorem włosów. Chcesz uniknąć małych różnic widocznych w pełnym słońcu? Możesz spryskać sprayem całe włosy, jednak to odrobinę mija się z celem samego miejscowego farbowania. Przy aplikacji warto też zasłonić odzież, bo zdarza się, że spray maskujący odrosty pryska i zostawia ślady na ubraniach. O ile łatwo jest je usunąć ze skóry, o tyle z tkaniny – już nie. Po użyciu najlepiej zaniechać przeczesywania włosów ręką, bo spray zwyczajnie ją brudzi. Zachowuje trwałość do pierwszego mycia i się nie wchłania, jest to więc ryzyko, na które trzeba się przygotować.

Retusz odrostów w sprayu i jego zalety

Produkt został stworzony z myślą o awaryjnych sytuacjach i w nich się sprawdza:

  • aplikacja trwa zaledwie kilka minut i spray rzeczywiście przykrywa odrosty, a jeśli różnice w kolorycie występują, to naprawdę niewielkie;
  • trwałość jest zadowalająca, bo kolor utrzymuje się przez cały dzień lub do pierwszego mycia włosów;
  • spray na odrosty nie błyszczy się na włosach, zachowuje ich strukturę i wygląda naturalnie. 
Zobacz też:
Na ratunek suchym włosom!

Plusem jest dbałość o kondycję włosów. Częste farbowanie może je niszczyć, a odkładasz je w czasie, stosując spray (nawet jeśli tylko na odrosty). Warto też zaznaczyć, że spray na odrosty blond czy brąz nie różni się od siebie niczym oprócz barwy.

Co jeszcze warto wiedzieć o tych produktach na odrosty?

Tak jak z każdym produktem pod ciśnieniem, z puszką sprayu na odrosty także trzeba obchodzić się dość ostrożnie. Nie można zbliżać go do ciepłych miejsc i pod żadnym pozorem nie wolno dziurawić puszki. Do korzystania ze sprayu na odrosty nie trzeba się przygotowywać wcześniej. Nie są tu konieczne żadne pędzelki ani rękawiczki. Co ciekawe, produkt ma też inne zastosowanie niż to, do którego został stworzony. Farbuje nie tylko odrosty, lecz również skórę głowy, jeśli włosy są rzadkie i widać między nimi prześwity. Spray nie jest jednorazowy, co również można uznać za zaletę.

Spray na odrosty – efekty

Czy spray na odrosty daje widoczne rezultaty? Zdecydowanie tak. Przynosi oczekiwany efekt w momentach kryzysowych, mimo drobnych niedociągnięć, które da się wyeliminować na własną rękę. Czasem może również być dobrym produktem do farbowania skóry głowy, gdy tego potrzebujesz. Warto mieć go pod ręką, gdy planujesz wyjście z domu przed wizytą u fryzjera.

Sprayu na odrosty musisz używać ostrożnie, aby oprócz włosów nie zafarbować również swojej odzieży. Ryzyko i pewne niedoskonałości można jednak w pełni wybaczyć, jeśli masz akurat pilne spotkanie i musisz zadbać o stan swojej fryzury. W takich nagłych przypadkach na pewno taki produkt przyjdzie ci z pomocą.Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2021