Olejki do włosów – za co je tak kochamy?

Jeżeli cenisz sobie wszechstronne kosmetyki do włosów, to chyba mamy odpowiedź na twoje potrzeby. Mowa oczywiście o olejkach, bez których wiele kobiet nie wyobraża sobie już dziś życia, a przynajmniej pielęgnacji. Olejowanie włosów ma mnóstwo zalet, a efekty będą niesamowite, jeżeli nie zapomnisz o regularności. Choć należy poświęcić trochę czasu, aby poznać swoje potrzeby w tym zakresie, to zdecydowanie warto zagłębić się w temat.

Olejek do włosów stosowany na skalp pielęgnuje zarówno skórę głowy jak i cebulki. Co istotne, to preparat, który działa nie tylko na powierzchni włosów, lecz również może poprawić ich kondycję od środka, wnikając w głąb. Mowa więc o kosmetyku, który odżywi nasze włosy kompleksowo, a o to właśnie chodzi!

Załącznik:
olejek-do-włosów.jpg

Korzyści płynące z olejowania włosów

Osoby regularnie stosujące olejki do włosów nie mają żadnych wątpliwości co do tego, jak zbawienny wpływ ma ten zabieg na kondycję ich włosów. Przy regularnym wykonywaniu olejowania, są one wyraźnie wygładzone i nawilżone, lśniące, elastyczne i sypkie. W przypadku problemów z wypadaniem włosów można zauważyć także poprawę w tym aspekcie.

Pozostałe zalety olejowania to między innymi: wzmocnienie i pozytywny wpływ na ich porost, a także mniej rozdwajające się końcówki.

Olejek na włosy – jak go nakładać?

No dobrze, a więc jak zacząć swoją przygodę z olejowaniem? Niektórzy stosują jedynie olejki na końcówki włosów, inni nakładają produkt na całej długości. Wszystko uzależnione jest od twoich potrzeb oraz techniki, jaką wybierzesz. 

Jeżeli już o technikach mowa, to na pewno słyszałaś kiedyś o olejowaniu włosów na sucho. To metoda, na którą na początku stawia wiele osób i jest to dobry wybór. W tym przypadku olej do olejowania włosów nakładamy bez wcześniejszego ich umycia. Kosmetyk można zostawić na włosach nawet na 2-3 godziny. Inna propozycja to olejowanie na mokro. Co istotne, włosy mają być wilgotne i odsączone, nieociekające wodą, ponieważ może to rozrzedzić produkt i osłabić jego działanie. 

Zobacz też:
Czym zajmuje się implantolog i kiedy może Ci pomóc?

Inną opcją jest ta, gdy olejek na włosy nakładamy na odżywkę, na przykład dodając do niej kilka kropel oleju. W tym przypadku mieszankę spłukujemy dokładnie z włosów po około pół godziny.

Najlepsze oleje do włosów – które są często wybierane?

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze preparaty, często wybierany jest na przykład olejek arganowy do włosów. Wcale nas to nie dziwi, bo jego silnie odżywiające działanie jest znane od setek lat. Co istotne przy wyborze produktów, warto zagłębić się w temat, ponieważ inne działanie ma olej do włosów kręconych, inne natomiast olejek do włosów suchych. To, co je łączy, to pozytywne działanie, ale w każdym przypadku efekty mogą się różnić.


W związku z tym, że dobranie odpowiedniego preparatu to w tym przypadku sprawa najważniejsza, kobiety często sięgają po olejki do włosów ze względu na ich porowatość. Warto wykonać sobie odpowiedni test, bo może się okazać, że powinny zainteresować cię olejki do włosów wysokoporowatych, lub wręcz przeciwnie – te przeznaczone do włosów z niską porowatością. A to ma kluczowe znaczenie! Testy na porowatość włosów znajdziesz w Internecie.  To od nich dobrze jest zacząć poszukiwania idealnego olejku. Powodzenia!Powiązane artykuły: