Zaliczasz się do prawdziwych włosomaniaczek? W takim razie z pewnością słyszałaś o tej metodzie. Na czym polega mycie włosów OMO? Jak wygląda krok po kroku? Na te i inne pytania związane z metodą OMO znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu.Przeczytaj, jeśli chcesz jeszcze lepiej zadbać o swoje włosy

Metoda OMO – na czym polega?

Na czym polega metoda mycia włosów OMO? To zabieg trzyetapowy. Pierwszy krok to użycie odżywki, następnie szamponu i na końcu ponownie odżywki. Możesz być pewna, że przy regularnym stosowaniu tej metody twoje włosy staną się odżywione, nawilżone i błyszczące. Należy jednak stosować w tej pielęgnacji szczególnych produktów. Pierwsza odżywka powinna być hemulkantowa lub proteinowa, czyli mieć właściwości nawilżające. Z kolei odżywka nakładana na sam koniec to preparat emolientowy. Szampon powinien być bardzo delikatny – świetnie sprawdzają się tu środki dla dzieci lub inne z prostym składem. Każda osoba, która choć trochę interesuje się tematyką związaną ze świadomą pielęgnacją włosów, z pewnością nie raz słyszała o myciu włosów metodą OMO. Bez wątpienia pozytywnie wpływa na każdy rodzaj włosów, a szczególnie na zniszczone, przesuszone i potrzebujące odżywienia. 

Pielęgnacja włosów OMO

Wiesz już, jakich produktów będziesz potrzebować, aby umyć włosy metodą OMO. Jednak jak przeprowadzić ją krok po kroku? To bardzo proste. Na początku powinnaś zwilżyć włosy i skórę głowy wodą. Następnie na całą długość włosów nanieś odżywkę i trzymaj ją przez kilka minut. Kolejny krok to zmoczenie włosów i umycie ich delikatnym szamponem. Spłucz włosy i nałóż drugą odżywkę, a następnie pozostaw na kilka minut. Na koniec spłucz włosy zimną wodą. W ten sposób dobrze je nawilżysz i zobaczysz, że bardzo szybko odzyskają blask i piękny wygląd. 

Mycie włosów OMO – u kogo się sprawdzi?

Komu poleca się korzystanie z metody OMO, jeśli chodzi o mycie włosów? Powinny z niej skorzystać kobiety, które mają zniszczone i przesuszone włosy. Nie da się ukryć, że farbowanie i stylizacja przy pomocy lokówki czy prostownicy wpływają bardzo negatywnie na ich stan. Pielęgnacja włosów OMO jest także polecana osobom z kręconymi włosami. Kobiety, które cieszą się bujnymi lokami z pewnością wiedzą, jak trudno jest utrzymać je w świetnej kondycji. Najlepiej, jeśli przekonasz się na własnej skórze, czy ten rodzaj pielęgnacji ci odpowiada. Jeśli twoje włosy bardzo szybko się przetłuszczają, może okazać się, że odżywki tylko przyspieszą ten proces. 

Zobacz też:
Jak nawilżyć włosy? Sprawdź niezawodne domowe sposoby na suche włosy

Metoda mycia włosów OMO to pielęgnacja, na którą trzeba poświęcić trochę czasu. Jeśli na umycie głowy rano masz dosłownie 5 minut, zdecydowanie lepiej będzie zastosować ją wieczorem. Początki mogą okazać się trudne, ponieważ na cały zabieg należy poświęcić minimum 15–20 minut. Potraktuj jednak ten proces jako chwilę dla siebie, która sprawi, że poczujesz się lepiej dzięki pięknym i zdrowym włosom.

OMO – efekty metody

Jakich efektów możesz się spodziewać, gdy regularnie będziesz stosować metodę OMO? Oczywiście nie musisz myć włosów w ten sposób za każdym razem, choć nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Jeśli czas ci na to pozwala, możesz stosować metodę OMO na przykład co drugie mycie. 

Po pierwszy myciu zauważysz raczej niewielką różnicę w kondycji włosów i na spektakularne efekty będzie trzeba trochę poczekać. Jeśli wykażesz się jednak cierpliwością i systematycznością, już po kilku tygodniach twoje włosy odzyskają witalność i blask. Najważniejsza jest obserwacja reakcji włosów na nowy sposób pielęgnacji. Zdecydowaną zaletą tej metody jest ich głębokie nawilżenie. To jednak nie wszystko! Jeśli ciągle narzekasz na to, że twoje włosy się puszą i nie jesteś w stanie ich okiełznać, metoda mycia włosów OMO również będzie w tym względzie skuteczna.
Nie ma wątpliwości, że metoda OMO to bardzo dobry sposób na skuteczną pielęgnację włosów. Jeśli interesujesz się tym tematem i chcesz, aby twoje włosy wyglądały pięknie i zdrowo, koniecznie powinnaś włączyć ją do swoich codziennych rytuałów. Metoda ta nie jest skomplikowana – polega na stosowaniu odżywki, następnie delikatnego szamponu i ponownie odżywki. Regularne stosowanie metody OMO przyniesie wiele korzyści twoim włosom, które staną się nawilżone i pełne blasku!Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2021