Kremy z filtrem UV i suplementy na skórę. Co wybrać, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę?

Promieniowanie UV powoduje starzenie skóry, może wywoływać oparzenia, przebarwienia i nowotwory. Niezbędna jest jej ochrona przeciwsłoneczna za pomocą specjalnych kosmetyków. Kremy z filtrem UV są podstawą codziennej pielęgnacji zdrowej i zadbanej skóry.

vacation g17e836816 1280

Ochrona przeciwsłoneczna skóry – kremy z filtrem UV

Aby skutecznie chronić skórę przed promieniowaniem, należy unikać przebywania na słońcu między 11.00 a 15.00. Ochrona przeciwsłoneczna wymaga zaopatrzenia się w kremy z filtrem UV. Przed bezpośrednim działaniem słońca najlepiej okryć ciało, a szczególnie miejsca z pieprzykami chustą, kapeluszem, albo czapką z daszkiem. Przebywając na słońcu, trzeba pić dużo wody, należy także stosować okulary przeciwsłoneczne z odpowiednim filtrem. Ochronę przed promieniowaniem wspiera dieta bogata w antyoksydanty oraz systematycznie stosowane suplementy na włosy, skórę i paznokcie.

Kremy z filtrem UV chronią skórę dzięki zastosowaniu w nich specjalnych filtrów chemicznych albo fizycznych. Mają one odmienne działanie, filtry chemiczne pochłaniają szkodliwe promieniowanie i zamieniają je w ciepło, natomiast filtry fizyczne, czyli mineralne tworzą na powierzchni skory niewidzialny filtr odbijający promieniowanie. W jego skład wchodzi tytan i tlenek cynku, kremy z takim filtrem nie wchodzą w reakcję ze skórą, dlatego są bezpieczniejsze i nie wywołują podrażnień. Stosowane są w kosmetykach dla dzieci i osób ze skórą wrażliwą.

Ochrona przeciwsłoneczna skóry – suplementy na skórę włosy i paznokcie

Ochrona przeciwsłoneczna skóry to oprócz stosowania kremów z filtrem UV także na dbanie o jej kondycję. Kompleksowe działanie, które zapewni skórze odżywianie od środka i z zewnątrz zapewni najlepszy efekt. Podczas przetwarzania i gotowania żywności witaminy w niej zawarte ulegają rozkładowi. Dlatego warto zadbać o suplementy na skórę, włosy i paznokcie, duże znaczenie ma:

 – biotyna, poprawia znacznie wygląd skóry, włosów i paznokci, odpowiada za metabolizm glukozy i właściwe krzepnięcie krwi,

 – kwas pantotenowy, czyli witamina B5 bierze udział w regeneracji komórek skóry, odpowiada za jej elastyczność,

 – kwas foliowy i witamina B12, wzmacniają cebulki włosów i zapobiegają łysieniu,

Zobacz też:  SamsungBespoke – lodówki stworzone dla Ciebie, przez Ciebie

 – Cynk, chroni przed wolnymi rodnikami, wpływa na dobrą kondycję skóry, włosów i paznokci,

 – Metionina, Glutamina i Cysteina zawierają siarkę, która ma dobroczynny wpływ na procesy odbudowujące skórę i paznokcie.

Nie można również zapomnieć o zdrowych tłuszczach, czyli kwasach Omega-3, chcąc mieć zdrową skórę, włosy i paznokcie trzeba spożywać w codziennej diecie zdrowe tłuszcze w postaci ryb, olejów roślinnych i orzechów. Zdrowe tłuszcze wpływają na upłynnienie błon komórkowych. Bardzo ważne dla zdrowia skóry, włosów i paznokci są witaminy A i E. Mają one mocne działanie przeciwzapalne oraz regulujące gospodarkę hormonalną, wpływają na szereg procesów związanych ze zdrowiem skóry, poprawiają jej jędrność i elastyczność. Ochrona przeciwsłoneczna skóry to przede wszystkim kremy z filtrem UV, ale niezbędne jest stosowanie zbilansowanej diety oraz odpowiedniej suplementacji.Powiązane artykuły:
Monika Jankowska
Absolwentka Kosmetologii Klinicznej. Uważa, że świadoma, odpowiednia pielęgnacja i prowadzenie zdrowego stylu życia są niezbędne do zachowania dobrej kondycji na lata w dzisiejszych, coraz szybszych czasach. Prywatnie miłośniczka jogi, zdrowej kuchni i podróży do Azji.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Porady