Na co narażona jest twoja cera zimą?

Zimą twoja cera jest narażona na ekstremalne warunki pogodowe. Gdy jesteś wewnątrz budynku, grzejniki osuszają powietrze i sprawiają, że możesz odczuwać przesuszenie skóry. Z kolei wychodzenie na mróz może sprawić, że twoja twarz zacznie piec i odmarzać. Z tego powodu dbanie o skórę w okresie zimowym jest szczególnie istotne. Nie zaniedbuj tego i spraw, by twoja cera zawsze wyglądała pięknie!

Odpowiednio dobierz podstawową pielęgnację

Twoja skóra powinna być pielęgnowana przez cały rok, niezależnie od pogody. Z tego powodu warto stworzyć własną rutynę. Pamiętaj, aby zawsze obchodzić się z cerą delikatnie, np. stosując peelingi enzymatyczne oraz środki myjące o odpowiednim składzie. Dodatkowo, w okresie zimowym możesz wprowadzić krem bądź serum, które będzie dodatkowo nawilżało twoją twarz. Dzięki temu będzie ona lepiej radziła sobie z ekstremalną pogodą panującą na zewnątrz.

Zabezpiecz skórę nim wyjdziesz na spacer

Jeśli planujesz długi spacer w mroźną pogodę, zabezpiecz swoją skórę przed niską temperaturą. W takiej sytuacji warto postawić na tłusty kosmetyk, który stworzy warstwę okluzyjną. Możesz użyć go na swojej twarzy, ale nie tylko! Dobrze sprawdzi się również na dłoniach. To właśnie w takich warunkach wazelina, czy ciesząca się nie najlepszą sławą parafina kosmetyczna znajdują swoje zastosowanie. Nie zapomnij o zmyciu tych produktów, gdy wrócisz do domu!

Warto mieć w zapasie maski do twarzy

Maski do twarzy to produkty, których nie stosuje się codziennie. Ich rolą jest natychmiastowe działanie, dlatego warto korzystać z nich szczególnie wtedy, gdy zauważysz jakiś problem skórny. W okresie zimowym dobrze jest zaopatrzyć się w takie, które zapewnią twojej cerze odpowiednią dawkę nawilżenia. Dzięki temu gdy poczujesz napięcie, bądź zauważysz, że masz napiętą, lub szorstką skórę, będziesz mógł ich natychmiast użyć. Pamiętaj, aby korzystać z nich po dokładnym oczyszczeniu twarzy i nigdy nie nakładać ich na makijaż. Tylko w ten sposób uzyskasz najlepsze efekty!

Zobacz też:
Wybielanie skóry – sposób na równomierny kolor!

Co z makijażem w okresie zimowym?

Makijaż jest pasją wielu kobiet i nie ma w tym nic dziwnego! W końcu pozwala na pobudzenie własnej kreatywności. Warto jednak pamiętać o tym, aby dokładnie zmywać go, nim położysz się spać. W innej sytuacji może okazać się, że kosmetyki zapchają twoje pory, powodując wypryski. Jaki jednak wpływ ma na skórę twarzy w okresie zimowym? Odpowiednio stosowany może tworzyć warstwę okluzyjną, choć w mniejszym stopniu niż tłuste produkty z wazeliną czy parafiną kosmetyczną. Nie zapominaj jednak, że to nie są kosmetyki pielęgnacyjne i jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić, pozwalaj skórze od niego odpocząć np. w dni wolne od pracy. W ten sposób poprawisz stan swojej cery.

Jeżeli szukasz więcej informacji to znajdziesz je w artykule: https://gemini.pl/poradnik/uroda/jakie-kosmetyki-stosowac-zima/Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2021