Jak pielęgnować skórę twarzy zimą?

Twoja cera wymaga pielęgnacji przez cały rok. Jednak zimą warto zwrócić szczególną uwagę na to, jakich kosmetyków używać. Dlaczego? Dowiedz się, jak zadbać o siebie i sprawić, by twoja twarz bezustannie wyglądała promieniście! Od czego zacząć i jak skutecznie ułożyć plan pielęgnacyjny?

jak pielęgnować skórę twarzy zimą

Na co narażona jest twoja cera zimą?

Zimą twoja cera jest narażona na ekstremalne warunki pogodowe. Gdy jesteś wewnątrz budynku, grzejniki osuszają powietrze i sprawiają, że możesz odczuwać przesuszenie skóry. Z kolei wychodzenie na mróz może sprawić, że twoja twarz zacznie piec i odmarzać. Z tego powodu dbanie o skórę w okresie zimowym jest szczególnie istotne. Nie zaniedbuj tego i spraw, by twoja cera zawsze wyglądała pięknie!

Odpowiednio dobierz podstawową pielęgnację

Twoja skóra powinna być pielęgnowana przez cały rok, niezależnie od pogody. Z tego powodu warto stworzyć własną rutynę. Pamiętaj, aby zawsze obchodzić się z cerą delikatnie, np. stosując peelingi enzymatyczne oraz środki myjące o odpowiednim składzie. Dodatkowo, w okresie zimowym możesz wprowadzić krem bądź serum, które będzie dodatkowo nawilżało twoją twarz. Dzięki temu będzie ona lepiej radziła sobie z ekstremalną pogodą panującą na zewnątrz.

Zabezpiecz skórę nim wyjdziesz na spacer

Jeśli planujesz długi spacer w mroźną pogodę, zabezpiecz swoją skórę przed niską temperaturą. W takiej sytuacji warto postawić na tłusty kosmetyk, który stworzy warstwę okluzyjną. Możesz użyć go na swojej twarzy, ale nie tylko! Dobrze sprawdzi się również na dłoniach. To właśnie w takich warunkach wazelina, czy ciesząca się nie najlepszą sławą parafina kosmetyczna znajdują swoje zastosowanie. Nie zapomnij o zmyciu tych produktów, gdy wrócisz do domu!

Warto mieć w zapasie maski do twarzy

Maski do twarzy to produkty, których nie stosuje się codziennie. Ich rolą jest natychmiastowe działanie, dlatego warto korzystać z nich szczególnie wtedy, gdy zauważysz jakiś problem skórny. W okresie zimowym dobrze jest zaopatrzyć się w takie, które zapewnią twojej cerze odpowiednią dawkę nawilżenia. Dzięki temu gdy poczujesz napięcie, bądź zauważysz, że masz napiętą, lub szorstką skórę, będziesz mógł ich natychmiast użyć. Pamiętaj, aby korzystać z nich po dokładnym oczyszczeniu twarzy i nigdy nie nakładać ich na makijaż. Tylko w ten sposób uzyskasz najlepsze efekty!

Zobacz też:  Jak dbać o skórę twarzy pod maseczką ochronną?

Co z makijażem w okresie zimowym?

Makijaż jest pasją wielu kobiet i nie ma w tym nic dziwnego! W końcu pozwala na pobudzenie własnej kreatywności. Warto jednak pamiętać o tym, aby dokładnie zmywać go, nim położysz się spać. W innej sytuacji może okazać się, że kosmetyki zapchają twoje pory, powodując wypryski. Jaki jednak wpływ ma na skórę twarzy w okresie zimowym? Odpowiednio stosowany może tworzyć warstwę okluzyjną, choć w mniejszym stopniu niż tłuste produkty z wazeliną czy parafiną kosmetyczną. Nie zapominaj jednak, że to nie są kosmetyki pielęgnacyjne i jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić, pozwalaj skórze od niego odpocząć np. w dni wolne od pracy. W ten sposób poprawisz stan swojej cery.

Jeżeli szukasz więcej informacji to znajdziesz je w artykule: https://gemini.pl/poradnik/uroda/jakie-kosmetyki-stosowac-zima/



Powiązane artykuły:
Anna Kwiatkowska
pasjonatka tematyki beauty, od zawsze na bieżąco z trendami w kosmetyce pielęgnacyjnej i make-upowej. Kocha modę. Jej najnowszą pasją jest zdrowe odżywianie, stara się też żyć coraz bardziej ekologicznie.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.