W dzisiejszych czasach o urodę dbają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Medycyna estetyczna oferuje cały szereg zabiegów, które nie tylko odmładzają skórę, a tym samym wygląd, ale również pomagają pozbyć się niedoskonałości, na przykład blizn. Ile tak naprawdę kosztują najpopularniejsze zabiegi na twarz i ciało?

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską to jeden z najtańszych zabiegów, który pomoże wymodelować sylwetkę. Po masażu skóra jest wygładzona i sprężysta, a także poprawione zostaje jej ukrwienie. Dzięki temu sylwetka wydaje się być nieco szczuplejsza. Cena zabiegu waha się w przedziale od 80 do 140 zł, jednak najlepiej jest się zdecydować na całą serię masaży. Jednorazowa wizyta u specjalisty daje pewne efekty, lecz zalecają oni, aby na masaż przychodzić co 2-3 tygodnie. Masaż bańkami chińskimi polecany jest w szczególności osobom, które nie chcą poddawać się zabiegom inwazyjnym bądź bojącym się bólu. 

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to nic innego, jak peeling skóry, który wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia. Dzięki złuszczaniu naskórka, skóra może oczyścić się ze wszystkich niedoskonałości. Zabieg pozwala wygładzić zmarszczki mimiczne, usunąć zaskórniki i łojotok, zredukować niewielkich rozmiarów blizny. Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezbolesnym, jednak powinna ona być przeprowadzana przez specjalistę, który będzie kontrolował poziom złuszczenia naskórka. W przypadku zbyt głębokiego złuszczania, kolejne warstwy skóry mogą ulec uszkodzeniu. Specjalista dobiera również ilość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia pożądanych efektów. Najczęściej trzeba ich wykonać kilka, w pewnych odstępach czasowych. Cena pojedynczego zabiegu wynosi około 300 zł. 

Wyszczuplanie falami radiowymi

Na wyszczuplanie falami radiowymi często decydują się osoby, które chciałyby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, jednak boją się klasycznej liposukcji. Fale radiowe uderzają bowiem głęboko w warstwy skóry, lecz sam zabieg jest bezbolesny. Polega on na ogrzaniu tkanek tłuszczowych do 40 stopni, dzięki czemu można pozbyć się cellulitu, wyszczuplić i wymodelować ciało. Cena zabiegu zależy od obszaru, jaki pacjent chciałby wyszczuplić. Zwykle waha się pomiędzy 100, a 300 zł za pojedynczą sesję. Niemniej jednak należy wziąć pod uwagę, że aby uzyskać pożądane efekty, pacjent będzie musiał odbyć od 5 do 10 zabiegów. 

Zobacz też:
Modne kurtki na zimę dla pań

Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny polega na złuszczaniu naskórka za pomocą specjalistycznych preparatów. Dzięki niemu można uzyskać podobne efekty do tych, które daje mikrodermabrazja, a więc poprawę jędrności skóry i jej uelastycznienie. To zaś sprawia, że skóra po zabiegu wygląda o wiele młodziej, zmarszczki są wygładzone, a delikatne przebarwienie i blizny usunięte. Peeling chemiczny powinien być wykonywany przez lekarza, który posiada stosowne uprawnienia. Jest to o tyle istotne, że pracuje on z kwasami i innego rodzaju substancjami, które w niskich stężeniach nie są szkodliwe dla skóry, lecz w wysokich mogą być bardzo niebezpieczne. Cena peelingu chemicznego jest wyższa, niż mikrodermabrazji, bowiem zaczyna się od 150 zł, a kończy nawet na 600 zł. Warto zaznaczyć, że powyższa suma dotyczy pojedynczego zabiegu, tymczasem lekarze radzą, aby wykonać ich całą serię.

Jaki zabieg wybrać dla siebie?

Powyższe zabiegi to tylko przykłady usług, jakie oferują swoim pacjentom kliniki medycyny estetycznej. Warto pamiętać, że podstawowe, całkowicie nieinwazyjne zabiegi, takie jak na przykład masaż bańkami chińskimi, może wykonywać osoba nieposiadająca wykształcenia medycznego. Tymczasem te zabiegi, które wymagają specjalistycznej wiedzy, powinien wykonywać kosmetolog bądź lekarz medycyny estetycznej. Kliniki wymagają, aby opłatę za usługi uiścić od razu po jej wykonaniu – zwykle nie ma możliwości rozłożenia płatności na raty. Niemniej jednak w przypadku braku środków finansowych wcale nie trzeba rezygnować z urody – wystarczy sięgnąć po pożyczki na dowód online, które dostępne są niemalże od ręki. Warto przy tym pamiętać, że w dzisiejszych czasach o urodę powinny dbać nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Powiązane artykuły:
Archiwum: grudzień 2021