Grzejące kaloryfery oznaczają suche powietrze

Gdy rozpoczyna się sezon grzewczy, kaloryfery skutecznie osuszają powietrze i zmniejszają poziom wilgotności. To sprawia, że twoja skóra może reagować nadmiernym przesuszeniem oraz ściągnięciem. Zazwyczaj w takich warunkach cera tłusta nieco się normalizuje, zaś ta sucha wymaga szczególnej pielęgnacji. Z tego powodu warto w okresie zimowym postawić na kremy nawilżające. Nie zapominaj także o tym, aby wyrównywać poziom wilgotności w pomieszczeniu, np. poprzez postawienie w okolicy kaloryfera misy z wodą.

Mróz także nie będzie ci sprzyjał…

Gdy temperatura spada poniżej zera, woda zaczyna zamarzać, co może doprowadzać do pękania naczynek skóry. Ponadto, kremy nawilżające mogą gorzej sprawdzać się w warunkach zewnętrznych. Skóra problematyczna lub tłusta może z kolei pogorszyć swój stan, jeśli spędzasz dużo czasu poza ciepłym domem. Dlatego też wychodząc na dwór warto nakładać warstwę izolującą, np. tłusty kosmetyk na bazie wazeliny, parafiny kosmetycznej bądź jakiegoś oleju. To skutecznie ochroni twoją cerę!

Pamiętaj, że śnieg odbija słońce!

Filtry chroniące przed słońcem mogą kojarzyć ci się głównie z latem, ale nie ma nic bardziej mylnego! Choć zimą dni są krótkie, a słońce znajduje się niżej na horyzoncie, może zaszkodzić ci znacznie bardziej. Dlaczego? Gdy spanie śnieg, promienie słoneczne są przez niego odbijane, co oznacza, że więcej z nich dociera do twojej skóry twarzy. Z tego powodu zimą nigdy nie zapominaj o korzystaniu z filtrów o wysokim poziomie ochrony, np. SPF 50. W ten sposób ochronisz swoją cerę oraz dasz jej czas na regeneracje. Na dodatek takie produkty często są dość tłuste, co może ochronić cię przed mrozem.

Zobacz też:
Cera mieszana. Charakterystyka, kosmetyki i pielęgnacja skóry mieszanej

Nie zapominaj o odpowiednim ubiorze

Twój ubiór jest także niezwykle ważny! Odpowiednio dobrany strój będzie chronił także twoją skórę twarzy. Na co dzień korzystaj z szalików i czapek, najlepiej wykonanych z naturalnych materiałów. Wełna nie tylko zapewni ci lepszy komfort termiczny, ale również osłoni część twojej twarzy przed promieniowaniem UV. Jeśli z kolei uprawiasz sporty zimowe, warto zaopatrzyć się w komin bądź kominiarkę, która ochroni twarz przed negatywnym wpływem wiatru.

Nie rezygnuj ze swojej codziennej pielęgnacji

W okresie zimowym nie możesz rezygnować ze swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Warto po prostu dodać do niej kilka dodatkowych produktów, które ochronią cię przed warunkami pogodowymi. Nie zapominaj, aby codziennie oczyszczać swoją skórę za pomocą delikatnych detergentów oraz o tym, aby dobierać kosmetyki do własnych potrzeb. Każda cera jest inna i to, co sprawdza się u jednej osoby, tobie może wyrządzić krzywdę. Dlatego uważnie czytaj składy i rozważnie dokonuj zakupów. Jeżeli szukasz więcej informacji to znajdziesz je w artykule: https://gemini.pl/poradnik/uroda/jak-dbac-o-cere-zima/Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2021