Brody męskie – poznaj różne rodzaje i wybierz coś dla siebie!

Brody męskie cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością wśród mężczyzn. Broda męska jest symbolem siły, męskości, zdecydowania i wielu innych cech. Może stanowić ciekawy element wizerunku i dodawać mężczyźnie wyjątkowego stylu. Należy jednak dbać o to, aby zarost męski był zadbany, ułożony i pachnący. Z pomocą przychodzą usługi barbera i szeroki wybór świetnych kosmetyków do brody.

brody męskie

Jeśli zdecydujesz się na zapuszczenie brody męskiej, bardzo ważne jest również, aby wybrać odpowiedni kształt, który będzie pasował do kształtu twojej twarzy i ogólnej urody. Broda ma być uzupełnieniem twojego stylu. Najlepiej udać się do sprawdzonego barbera, który z pewnością doradzi w tej kwestii. Dobrze dobrany styl brody może sprawić, że znacznie wzrośnie twoja pewność siebie! Jakie są rodzaje brody? Jak wybrać odpowiedni rodzaj zarostu do kształtu twarzy? Jak pielęgnować zarost? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu!

Brody męskie ‒ hit ostatnich lat!

Brody meski–poznaj rozne rodzaje i wybierz cos dla siebie brody meskie hit ostatnich lat

Męska broda nie wychodzi z mody od kilku lat i z pewnością nie zanosi się na zmiany. Wielu osobom zarost u mężczyzny kojarzy się właśnie z męskością, silnym charakterem i dobrym stylem. Nie da się zaprzeczyć, że broda może być świetnym elementem twojego wizerunku. Najlepiej jest wybrać się do sprawdzonego barbera, czyli osoby, która zajmuje się strzyżeniem tego typu zarostu. Z pewnością doradzi ci, jaki styl i kształt brody będzie dla ciebie najlepszy. Wybór jest naprawdę ogromny – niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje około 50 różnych rodzajów zarostu u mężczyzn! Właśnie z tego powodu decyzja może być znacznie utrudniona.

Brody męskie – rodzaje

Istnieje na tyle dużo rozmaitych typów zarostu, że z pewnością każdy mężczyzna znajdzie propozycję idealną dla siebie. Poszczególne rodzaje różnią się od siebie przede wszystkim długością i miejscem porostu na twarzy. Wybierz odpowiedni styl brody dla siebie!

Jakie wyróżnia się rodzaje brody? Możesz skusić się na:

  • delikatny zarost, który będzie pasował praktycznie każdemu mężczyźnie. Nie wymaga on szczególnej pielęgnacji, a z pewnością doda ci charakteru i klasy; 
  • bokobrody to typ zarostu, który modny był wiele lat temu, jednak teraz znowu powoli wraca do łask, a mężczyźni przekonują się do tego stylu; 
  • brodę królewską, która jest połączeniem koziej bródki i wąsów. Taki styl nadaje się wyłącznie dla odważnych i stylowych mężczyzn; 
  • broda Zappa to ciekawe połączenie bardzo gęstych wąsów i małej kępki brody pod dolną wargą;
  • broda Balbo jest klasycznym połączeniem wąsów z brodą. Policzki pozostają jednak gładkie;
  • bródka pod dolną wargą to po prostu mały zarost, który umiejscowiony jest, jak sama nazwa wskazuje, pod dolną wargą. To propozycja dla panów, którzy nie lubią bujnego zarostu;
  • kaczy kuper to ciekawy pomysł, w ramach którego zarost na górze jest krótszy, z kolei dół przypomina ogon kaczki i może mieć dowolną długość; 
  • broda Verdi to bardzo gęsty zarost, który obejmuje zarówno wąsy, brodę, jak i policzki. Z pewnością dodaje męskości. Świetnie sprawdzi się w przypadku panów, którym zależy na charakterystycznym wizerunku;
  • broda pełna jest bardzo popularna, często mężczyzna, który nosił pełny zarost, określany był mianem drwala. Zdecydowanie ta broda jest bardzo męska i sprawdzi się przypadku Panów o silnym charakterze i wizerunku. Jednak tego typu wymaga starannej pielęgnacji, czesania i układania. Nie jest to zatem propozycja dla każdego. 
Zobacz też:
Jak pobudzić zarost i mieć elegancką brodę?

Trzeba podkreślić, że przedstawiliśmy jedynie kilka propozycji, a rodzajów zarostu jest znacznie więcej. Z pewnością każdy mężczyzna znajdzie opcję, która będzie świetnie pasować do jego stylu i kształtu twarzy, dzięki czemu wydobędzie on atuty swojej urody i ukryje jej mankamenty. 

Brody męskie – jak dobrać odpowiedni kształt do twarzy?

Brody meski–poznaj rozne rodzaje i wybierz cos dla siebie brody meskie–jak dobrac odpowiedni ksztalt do twarzy

Bardzo ważną kwestią jest dobór brody męskiej do kształtu twarzy. To właśnie on wpływa na uwydatnienie najkorzystniejszych aspektów urody.

Jaki rodzaj brody męskiej będzie idealny dla osób, których kształt twarzy jest kwadratowy? Takim panom zaleca się brodę krótszą po bokach, a dłuższą na samej brodzie, co pozwoli na delikatne wydłużenie twarzy. W takich przypadkach świetnie prezentuje się również delikatny zarost. Z kolei w przypadku twarzy prostokątnej włosy na policzkach powinny być nieco dłuższe, a na brodzie krótsze. Taki zabieg doprowadzi do lekkiego, wizualnego zaokrąglenia twarzy. 

Do okrągłej twarzy najlepsza będzie broda podobna do tej, co przy kształcie kwadratowym, ponieważ celem jest wydłużenie i wysmuklenie całości. Z kolei do twarzy owalnej pasuje praktycznie każdy typ brody, ze względu na jej harmonijne proporcje. 

Zarost na twarzy trójkątnej powinien być krótszy policzkach, a im niżej, tym długość brody będzie się zwiększać. 

Męska broda – jak ją pielęgnować?

Chcesz wiedzieć, jak pielęgnować męskie zarosty? Zdecydowanie najważniejsze jest częste mycie brody i układanie jej za pomocą dedykowanych kosmetyków. Mycie jest niezwykle ważne, ponieważ broda pochłania wszystkie zapachy, które na co dzień cię otaczają. Zachowanie higieny powinno być podstawą dla każdego mężczyzny, który zamierza już lub zapuścił włosy na twarzy. Zainwestuj w dobrą pastę do układania brody i olejek, który sprawi, że będzie miała ona przyjemny zapach. 
Brody męskie to element wizerunku, który zdecydowanie może dodać mężczyźnie klasy i męskości. Z pomocą brody możesz podkreślić atuty swojej urody i ukryć niedoskonałości. Ważne jest jednak odpowiednie cięcie i dobranie typu do kształtu twarzy oraz ogólnego wizerunku. Nie możesz także zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji brody, częstym myciu i używaniu kosmetyków, które przeznaczone są do pielęgnacji zarostu.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: