Zegarki męskie Tissot PRX – powrót kultowego zegarka z lat 70

Tissot PRX to kultowa kolekcja zegarków marki ze Szwajcarii. Była wyjątkowo popularna pod koniec lat 70., a do dzisiaj jest ceniona przez miłośników klasyki i tradycji zegarmistrzowskich. Dawniej uchodziła za nowatorską, nawet futurystyczną. Zegarki z tej kolekcji wykonano z dbałością o każdy element, a jej cechą charakterystyczną była konstrukcja bransolety w której zrezygnowano z charakterystycznych “uszu”, do których przytwierdzane są ogniwa. Koperta i bransoleta były nierozerwalną stały się nierozerwalną całością. W modelach PRX koperta poszerza się po bokach i przechodzi w pierwsze ogniwo bransolety, która idealnie przylega do nadgarstka.

Nic dziwnego, że legendarna seria PRX po latach powróciła do oferty Tissota. Okazuje się, że ten ważny powrót do przeszłości po aż 40 latach jest niezwykle udany. Dla tej marki korzenie i tradycja zawsze były jednymi z priorytetów, a współcześnie produkowana kolekcja PRXw nowej wersji wyglądają jeszcze ciekawiej, ale wciąż wierna jest tradycjom. 

Wyjątkowo prezentuje się też jego cyferblat. Tissot wybrał powierzchnie o wyrazistych fakturach – jak szlif pionowy czy o wzorze satynowanym, stylowym gliszowaniu, indeksy nakładane czy eleganckie bezele o zaokrąglonych rantach, ze żłobieniami lub gładkie. 

Tissot PRX Powermatic 80 z niebieskim cyferblatem został otrzymał nagrodę publiczności w prestiżowym plebiscycie „Zegarek Roku” portalu CH24. Jego precyzja, design, staranne wykonanie, świetne materiały i szwajcarska tradycja bronią się niezależnie od czasu. Tissot oferuje obecnie ponad 20 modeli – łączą dawne wzornictwo z nowoczesnością. 

Nowa kolekcja zegarków Tissot Seastar – zegarki nurkowe nie tylko dla panów

Seria Seastar to z kolei zegarki nurkowe w ofercie marki Tissot – dedykowane zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Tissot Seastar 1000 Qartz 36 mm to seria dla miłośników sportów i nurkowania z mniejszą kopertą.

Zobacz też:
Chusta na głowę – jak nosić to damskie nakrycie głowy? Poznaj historię chustek na głowę

Wyróżniają się niezawodnością i elegancją, pasują na każdy nadgarstek, sprawdzają się zarówno w pracy, jak również podczas uprawiania sportów czy codziennej aktywności. Jego design to symbol stylu i wszechstronności, a parametry gwarantują niezawodność w każdej sytuacji. 

Flagowymi produktami z tej kolekcji są Tissot Seastar 1000 Quartz 36 mm i Seastar 2000 Professional Powermatic 80. Tissot Seastar 1000 Quartz o średnicy 36 mm posiada subtelnie mieniącą się tarczę w kolorze białym, niebieskim lub czarnym oraz detale w kolorze srebra lub żółtego złota. 

Ważnym elementem tego zegarka jest też stalowa bransoleta. Tissot Seastar 1000 Quartz w tym wydaniu może stać się eleganckim czasomierzem na ważne spotkania. Można ją jednak wymienić na pasek silikonowy – m.in. czerwony, pomarańczowy, biały – a stanie się dodatkiem do casualowych stylizacji.Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2022