Co to jest trymer? 

Trymer jest urządzeniem, które swoim wyglądem przypomina maszynkę do włosów. Trymer wyposażony jest w kilkanaście nożyków za osłoną, którymi można przycinać włoski na brodzie. Trymery zazwyczaj są mniejsze i bardziej poręczne w porównaniu do maszynek do włosów. Dzięki swojej budowie trymer pozwala na większą kontrolę nad tym, o ile włosy są przycinane.

Zakup trymera do brody to naprawdę dobry wybór – w końcu zadbana broda stanowi wizytówkę mężczyzny. Nowoczesny i modny facet po prostu musi mieć dobrze wystylizowaną brodę! Z pewnością nie masz jednak czasu na to, aby co kilka dni chodzić do barbera na mycie, czesanie i układanie. Trymer do brody znacznie ułatwi wszelkie zabiegi pielęgnacyjne i pomoże utrzymać zarost na twarzy w ryzach. 

Oprócz stylizacji brody trymer może mieć także inne zastosowanie. Wiele modeli wyposażonych jest w nasadki, dzięki którym możliwe jest usuwanie włosów z nosa, uszu czy z klatki piersiowej. Trymer pozwala na kompleksowe zadbanie o całe ciało.

trymer do brody co to jest

Maszynka do brody a trymer – czym się różnią?

Jaka jest różnica między trymerem a maszynką do strzyżenia brody? Te nazwy bywają używane zamiennie, ale odnoszą się do trochę innych urządzeń. 

Maszynka do strzyżenia brody jest przeznaczona wyłącznie do przycinania brody. Ma w zestawie zazwyczaj kilka końcówek, które można wymieniać. Maszynka ma szerokie ostrze z grzebykami, jest szybka i pozwala na mocne skrócenie owłosienia w zaledwie kilka chwil. Jeśli więc chcesz drastycznie zmienić długość włosów na brodzie, możesz zrobić to też trymerem, z tym że zajmie to po prostu więcej czasu. 

Zobacz też:
Olejek rycynowy na brwi – właściwości, działanie i efekty. Czy możesz go używać?

Maszynki niektórych firm łączą w sobie też funkcję trymera – warto więc sprawdzić, jakie dokładnie rozwiązania oferuje producent danego urządzenia.

Trymer do brody a golarki do brody – różnice 

Elektryczna golarka do brody czy trymer – co wybrać? Elektryczna golarka do brody działa na takiej samej co maszynka do golenia – całkowicie pozbywa się włosów z twarzy, z tym że jest to szybsze, bardziej precyzyjne i bez ryzyka zacięcia. Jeśli więc chcesz ogolić się idealnie na zero, uzyskując przy tym efekt gładkiej skóry, wybierz golarkę do brody. Jeśli z kolei chcesz tylko skrócić włosy na twarzy albo nadać im kształt – zdecyduj się raczej na trymer. 

Podgalarka do brody a trymer – czy to jest to samo?

Podgalarka do brody – czym jest i czy warto ją zakupić? Podgalarka to inna nazwa dla trymera. Czasami jednak ta nazwa używana jest jedynie w odniesieniu do trymerów o grzebieniu z szerokimi ząbkami, którym można skrócić większe partie włosów. 

Jak wybrać trymer do brody i zarostu?

Chcesz kupić trymer do brody? Warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które sprawią, że wybór będzie łatwiejszy! 

trymer do brody jak wybrać

Zasilanie

Trymery mogą być przewodowe, zasilane akumulatorem lub przy pomocy baterii. Te, które zasilane są bezpośrednio z gniazdka, cechują się większą mocą, ale też mniejszą mobilnością – jesteś w końcu ograniczony długością kabla i jego zasięgiem. Wiele osób woli więc trymery akumulatorowe lub bateryjne, jednak należy pamiętać o regularnym ładowaniu i wymianie baterii. Przed zakupem zastanów się, w jakich warunkach najczęściej będziesz korzystać z trymera, dzięki czemu łatwiej będzie ci wybrać odpowiednie rozwiązanie. Jeśli wybierasz trymer z akumulatorem, koniecznie sprawdź jego wydajność i czas ładowania.

Moc urządzenia

Kolejną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, jest moc urządzenia. Im większa, tym lepiej – wtedy masz pewność, że urządzenie nie będzie się zacinać i zawsze będzie działać prawidłowo. Najlepiej gdyby była możliwość ustawienia odpowiedniej mocy głowicy.

Zobacz też:
Jak dbać o skórę twarzy pod maseczką ochronną?

Kształt i wygoda użytkowania

Trymer powinien być wygodny w użytkowaniu, nie może więc być zbyt duży ani zbyt ciężki. Jeśli korzystanie z trymera będzie niekomfortowe, na pewno będziesz używać go o wiele rzadziej, niż należy! Dlatego koniecznie wybierz model, który jest wygodny i dobrze leży ci w dłoni. Można wybrać też opcję wodoodporną.

Nakładki

Dzięki nakładkom możliwe jest wygodne używanie trymera do przycinania brody czy wąsów, nadawania kształtu, a także do pielęgnacji brwi czy usuwania włosów z nosa i uszu. Dlatego trymer, oprócz typowych nakładek do zarostu, powinien być wyposażony także w specjalne wąskie nakładki, idealne do precyzyjnych wykończeń i usuwania owłosienia z trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu masz pewność, że twoje owłosienie zawsze jest idealnie zadbane. 

Obecnie najbardziej znane i doceniane marki trymerów to: Philips, Braun, Remington i Wohl.

Trymer do długiej brody – czy można go używać?

Masz długą brodę i zastanawiasz się, czy trymer będzie odpowiednim rozwiązaniem? W przeciwieństwie do takich urządzeń jak golarka, która powinna być stosowana na raczej krótkich włosach, trymer można zastosować także w przypadku cięcia bujniejszego zarostu i dostosować do długości strzyżenia. Jest on więc wielofunkcyjnym urządzeniem

Precyzyjne i bardzo dokładne ostrza pozwalają wygolić dokładnie te partie, które chcesz, bez ryzyka wyrywania włosów. Trymer jest doskonałym wyborem w sytuacji, kiedy masz bardzo długą brodę, ponieważ pozwala na ogromną precyzję – dzięki opcji ustawień długości możesz włosy skrócić dosłownie o milimetr i nadać zarostowi wymarzoną formę. 

Trymer do stylizacji zarostu na prezent

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla mężczyzny, to trymer do stylizacji zarostu będzie świetnym wyborem! To jeden z tych podarunków, które doskonale nadają się na każdą okazję i zawsze będą trafione. Producenci prześcigają się w rozwiązaniach i nowoczesnych funkcjach, które sprawiają, że używanie trymera jest jeszcze wygodniejsze! 

Zobacz też:
Ile kosztują zabiegi upiększające na twarz i ciało?

Jak widać trymer do brody i zarostu to urządzenia, którego zakup warto rozważyć! Przy jego pomocy możesz jeszcze lepiej zadbać o swoją brodę.

Powiązane artykuły: