Czym charakteryzuje się styl boho glam?

Boho to prostota, delikatne wzory kwiatowe, frędzle i pastelowe kolory ziemi, natomiast glamour charakteryzuje się przepychem, bogato zdobionymi sukniami, perłami i cekinami oraz złotem. Z tych dwóch jakże odmiennych od siebie stylów powstał boho glam (boho chic). Czym się wyróżnia? Panna młoda powinna mieć lekką i zwiewną suknię ślubną, w której wplecione są perełki lub cekiny — powinny one też znaleźć się w biżuterii. Równie dobrze sprawdzi się także koronka, jako ozdoby do włosów czy biżuteria. Fryzura panny młodej powinna być naturalna, np. upięta w delikatny, luźny kok lub delikatne fale.

Jeśli chodzi o wystrój sali, to najlepiej, gdyby deseń był florystyczny lub subtelnie nawiązywał do etnicznych wzorów. Co ciekawe, zastawa stołowa nie musi pochodzić z jednego kompletu — niezwykle zjawiskowo wyglądają elementy nawet w różnych kolorach i wzorach. Natomiast dodatki glamour powinny być wplecione wystrój sali z naturalnymi materiałami, np. złoty świecznik stojący na naturalnym krążku drewna z korą. W bogato zdobionym wazonie może znaleźć się bukiet polnych kwiatów.

Tak naprawdę w tym stylu głównym motywem jest boho, a glamour dopełnia wystrój, nadając mu nieco bardziej elegancki sznyt. Trudno jest połączyć oba style, by cała oprawa weselna była czarująca. Najważniejszy w tym przypadku jest umiar — glamour powinien tylko uzupełnić całość i dodać szyku i elegancji.

Oryginalne zaproszenia ślubne boho

Zaproszenia ślubne powinny odzwierciedlać motyw przewodni wesela. W przypadku gdy jest to boho glam, to najlepszym rozwiązaniem są te w stylu boho z niewielką ilością elementów glamour – np. złotymi napisami, delikatną złoconą obwódką itp. Przykład zaproszeń ślubnych boho glam znajdziesz między innymi w artMA.

Zobacz też:
Idealne dżinsy damskie i wszystko, co powinnaś o nich wiedzie
Zaproszenia ślubne boho glam

Dlaczego powinno się wybrać zaproszenie ślubne w stylu boho? Element glamour w stylu boho chic jest jedynie eleganckim dodatkiem uzupełniającym prostotę i naturalne desenie. Drewno, polne kwiaty, kolorowe pastelowe i ziemiste desenie wzbogacone złotymi detalami wyglądają bardzo elegancko, a jednocześnie wciąż bardzo swojsko.

Papeteria ślubna w stylu boho powinna charakteryzować się prostotą i subtelnością oraz delikatnością. Można zaskoczyć swoich gości weselnych i wręczyć im drewniane zaproszenia, które na długo zapadną w pamięć. Kolorystyka zaproszeń w tym stylu to głównie pudrowy róż, butelkowa zieleń, błękit lub bordo, a wszystko to okraszone motywem florystycznym. Ciekawą propozycją jest też papeteria ślubna wyprodukowana z papieru pochodzącego z recyklingu — takie zaproszenia ślubne boho-rustykane wyglądają wówczas swojsko, a zarazem subtelnie i delikatnie.

Kwiatowe zaproszenie ślubne ze złoceniem

Podsumowanie

Wybierając boho glam na motyw przewodni ceremonii ślubnej, trzeba pamiętać, by odpowiednio dobrać wszystkie dodatki i desenie. Inaczej niż w przypadku innych stylów, tutaj poszczególne elementy mają sprawiać wrażenie niedopasowanych do siebie. Tak naprawdę wrażenie jest tylko pozorne, ponieważ w rzeczywistości jest to bardzo dobrze przemyślana kompozycja. Dekoracje w stylu glamour mają jedynie dopełniać całości, nie przytłaczając jej. Bardzo dużo inspiracji wystroju oraz zaproszeń ślubnych można zaczerpnąć ze zdjęć umieszczonych w Internecie.

Powiązane artykuły: