Makijaż na Halloween nie jest wymagający i bez problemów wykonasz go sama w domu. Jednym z najczęściej wybieranych jest makijaż wampira, która zawsze robi wrażenie. Aby stworzyć ten make up wystarczy czerwona szminka, podkład, kredka do brwi, eyeliner i ciemne cienie do powiek. Przy użyciu tych podstawowych kosmetyków idealnie odwzorujesz wygląd strasznej wampirzycy.

Makijaż wampira – trupio blada twarz

Wampiry to legendarne istoty, które unikają światła słonecznego. Dlatego też ich skóra jest niezwykle blada. Jeśli chcesz uzyskać efekt przerażającej bieli, wybierz podkład w jaśniejszej tonacji. Możesz również wymieszać puder z jasnym korektorem. To absolutna podstawa, by osiągnąć efekt jak z horroru. Podkład rozprowadź dokładnie za pomocą gąbeczki na poszczególnych partiach twarzy. Jeszcze lepszy efekt uzyskasz podkreślając kości policzkowe przy pomocy bronzera. Twoja twarz stanie się wtedy jeszcze bardziej biała i straszna.

Makijaż wampira – straszne spojrzenie

Kolejnym ważnym elementem makijażu wampira są oczy. Powinny wyglądać demonicznie, dlatego muszą mocno kontrastować z trupio bladą cerą. Koniecznie nałóż na powieki ciemnie cienie do powiek. Zrób to przy pomocy pędzelka. Na środek oraz dolną powiekę nałóż fioletowy cień. Rozetrzyj niedbale cienie tworząc ciemne smugi. Warto zaznaczyć kontur oka czarną kredką lub eyelinerem. Dla jeszcze lepszego efektu narysuj kredką żyłki pod oczami. Makijaż wampira zyska mroczniejsza głębię i wzmocnisz w ten sposób wampirzy look.

Makijaż wampira – czerwone usta

Przebranie wampira na Halloween wymaga odpowiedniej oprawy w postaci makijażu, dlatego nie może w nim zabraknąć krwistych elementów. Wykorzystaj intensywnie czerwony odcień pomadki, aby nadać groźny i upiorny wygląd. Dla upiornego efektu, możesz w kącikach ust namalować strużki krwi. Usta warto pomalować też ciemną kredką, wtedy krwisty efekt będzie jeszcze bardziej zatrważający!

Zobacz też:
Baking twarzy – na czym polega? Jak nakładać puder do matowania cery. Jak utrwalić makijaż?

Mocne, ciemne brwi

Ciemne brwi dobrze kontrastują z resztą makijażu. Chcąc wykonać makijaż wampira możesz podkreślić brwi zdecydowanie mocniej, niż robisz to na co dzień. Przy pomocy ciemnej kreski nakreśl ich kontur i dokładnie wyczesz od nasady ku górze. Możesz też używać specjalnej farbki, która przyciemni twoje brwi.

Tworząc makijaż wampira pamiętaj o wypełnieniu powiek czarnym cieniem i stworzeniu efektu bardzo bladej twarzy. Zobaczysz, że tak wykonany make up przyciągnie spojrzenia, a ty poczujesz się niczym prawdziwy wampir lub zombi. Wszystko, czego będziesz potrzebować bez problemu znajdziesz w swojej domowej kosmetyczce. Jeśli potrzebujesz dodatkowego prowadzenia, poszukaj szczegółowych tutoriali dotyczących makijażu na Halloween.Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2022