Piękna kreska eyelinerem jest niczym wisienka na torcie – jeśli tortem byłby makijaż na twojej twarzy. Optycznie powiększa oko, zagęszcza rzęsy i nadaje twarzy charakter. Możesz wybierać spośród różnych grubości i stylów, ale jedno jest pewne – to wykończenie makijażu nadal nie wychodzi z mody. Pewnie zastanawiasz się, jak zrobić kreskę, która idealnie podkreśli twoje walory? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego na ten temat.

Precyzyjna kreska na oku eyelinerem – co będzie ci do tego potrzebne?

Jak zrobic kreske nad okiem W ten sposob zawsze sie udaje Idealna kreska–co bedzie ci do tego potrzebne

Standardowo rozróżnia się tu tylko kredkę i eyeliner. W rzeczywistości możesz wybrać spośród wielu produktów. Kreska kredką do oczu wygląda różnie, zależnie od tego, czy zdecydujesz się na kosmetyk wysuwany, czy standardowy. W przypadku eyelinera, opcji jest jeszcze więcej:

 • eyeliner w kałamarzu;
 • eyeliner w pisaku;
 • eyeliner w słoiczku;
 • eyeliner w sztyfcie.

Na początku najprościej narysować kreski cienkim eyelinerem w pisaku. Jeśli dojdziesz do wprawy, będziesz mogła eksperymentować z innymi rodzajami kosmetyków, aby uzyskać różne ciekawe efekty. Pamiętaj, aby przed rysowaniem kreski dokładnie oczyścić powiekę! Eyeliner z pewnością nie utrzyma się na spoconej lub tłustej skórze.

Kreska kredką do oczu

W pewnym sensie czarna kreska kredką do oczu jest znacznie łatwiejsza do wykonania niż ta przy użyciu eyelinera. Jednak kredka lub cień nie są aż tak wyraziste i graficzne. Zastygają wolniej lub w ogóle – do utrwalenia ich może więc być ci potrzebny fixer do makijażu. Kredką zdecydowanie trudniej uzyskać wyrazisty, ostry kształt modnego skrzydełka. Ma jednak jedną dużą zaletę nad eyelinerem – możliwość nanoszenia poprawek.

Jak zrobić idealną kreskę kredką? Może ona być wyrazista i ciemna lub miękka i przydymiona. Konsystencja kredki daje ci tu pole do popisu. Możesz delikatnie rozetrzeć pigment pędzelkiem. W ten sposób uzyskasz efekt przydymienia. Bez względu na to, na jaki styl postawisz, będziesz mogła z łatwością ścierać nieudane podejścia i próbować od nowa.

Kreska eyelinerem

Kreski eyelinerem mogą z jednej strony wydawać ci się prostsze do wykonania niż te z użyciem kredki. Eyeliner co prawda umożliwia większą precyzję, ale nieudane próby znacznie trudniej zatuszować. Produkt szybko zastyga na powiece i wówczas ciężko go usunąć bez zniszczenia reszty makijażu. Jak zrobić kreskę eyelinerem? Wymaga to odrobinę więcej wprawy i wyczucia. Jeśli nie czujesz się w tym swobodnie, warto najpierw spróbować z delikatniejszym cieniem lub kredką.

Jak zrobić kreskę eyelinerem na powiece krok po kroku?

Istnieje wiele różnych metod na to, jak malować kreski i uzyskać ich idealny wygląd. Grubość tego elementu makijażu dostosuj do swojego kształtu oka, preferencji i okoliczności. Na co dzień lepiej sprawdzi się cieńsza kreska. Wieczorem możesz pozwolić sobie na głęboką, wyrazistą i grubą kreskę lub bardziej odważne kolory. Do pracy dobrze sprawdzą się kredki w kolorze brązowym, grafitowym, szarym lub granatowym.

Warto też na początku sięgać po inspiracje. Kreska eyelinerem wykonana bez pomysłu może wyglądać krzywo, chaotycznie i po prostu nieładnie. Zachowanie symetrii i równowagi jest w tym wszystkim najważniejsze. Jeśli coś ci nie wyjdzie, lepiej to zmyć i zacząć od nowa. Ciągłe poprawianie kresek prawdopodobnie sprawi, że będą one znacznie grubsze i dłuższe niż planowałaś.

Kreski – krok po kroku

Pamiętaj, aby skupić się raczej tylko na górnej powiece. Jeśli dokładnie obrysujesz całe swoje oko, będzie wydawać się znacznie pomniejszone i ciężkie. Kluczem do sukcesu jest brak pośpiechu. Lepiej malować kreskę małymi odcinkami niż spieszyć się i coś zepsuć. Idealna kreska jest na końcu ostra jak igła – ten efekt uzyskasz tylko wprawą i dobrym eyelinerem. Kredka zawsze da łagodniejszy, bardziej rozmyty efekt. Możesz jednak posłużyć się nią, aby wyrysować wstępny kształt.

Zobacz też:
Makijaż ślubny dla panny młodej. Trendy [cnt-year]

Perfekcyjna kreska – krok po kroku:

 1. Jeśli zależy ci na naprawdę zniewalającym efekcie, najpierw nałóż na powiekę bazę pod cienie.
 2. Ustaw swoją rękę stabilnie – na przykład oprzyj łokieć o blat.
 3. Linię nad powiekami narysuj jasną kredką. Możesz też zrobić kropki wzdłuż swojej linii rzęs – później je ze sobą połączysz. 
 4. Wyznacz pożądaną linię skrzydełka według swoich preferencji. Dla wydłużenia oka poprowadź ją nieco poniżej swojej linii rzęs. Elegancka jaskółka powinna natomiast być przedłużeniem dolnego łuku.
 5. Jeśli nie czujesz się na tyle pewnie, aby rysować długie skrzydła, postaw na kreskę wzdłuż linii rzęs. Niech wychodzi ona tylko nieznacznie poza nie. Ewentualnie wykonaj grubszą kreskę na zewnętrznej części oka.
 6. Jak zrobić kreskę właściwą? Użyj eyelinera w pisaku i prowadź linię pewnie i bez wahania. Jeśli musiałaś zamknąć do tego oko, odczekaj chwilę, zanim je otworzysz. Kreska eyelinerem musi dokładnie wyschnąć, w przeciwnym razie odbije się na górnej powiece.
 7. Teraz czas na ewentualne poprawki – odsuń się nieco od lustra i sprawdź, czy kreski są równe po obu stronach. Błędy zmywaj patyczkiem higienicznym zamoczonym w płynie do demakijażu.
 8. W przypadku dużego pośpiechu może wystarczyć zatuszowanie błędów cieniem do powiek.
 9. Aby makijaż wyglądał na kompletny, pomaluj rzęsy i dokładnie wyrównaj wszelkie dysproporcje i asymetrię.

Ostatnia porada na koniec – idealna kreska będzie najlepiej prezentować się na świeżym, rześkim oku. Możesz uzyskać taki efekt delikatną kreską na linii wodnej dolnej powieki – użyj do tego kredki w odcieniu białym lub nude. Aby rozjaśnić spojrzenie, nałóż odrobinę rozświetlacza na wewnętrzne kąciki oczu. Twój wzrok w ten sposób zyska wyjątkową głębię i nie będzie efektu opadającej powieki.

Jak narysować kreskę idealnie dopasowaną do twojego oka? Triki i patenty

Jak zrobic kreske nad okiem W ten sposob zawsze sie udaje jak narysowac kreske idealnie dopasowana do twojego oka

Wybór stylu zakończenia kreski zależy w dużej mierze od twoich indywidualnych preferencji. Wpływa jednak na to też anatomiczna budowa oka. Możesz też chcieć zrobić inne kreski eyelinerem, w zależności od okazji. Ogólne zasady doboru stylu do kształtu oczu wyglądają następująco:

 • w przypadku dużych oczu w kształcie migdałów świetnie sprawdzi się kocia kreska;
 • na małych oczach świetnie prezentuje się podłużne skrzydło;
 • do okrągłych oczu zastosuj trik optyczny – namaluj kreskę, zaczynając od połowy oka.

Pamiętaj, że są to jednak tylko wskazówki. W rzeczywistości możesz dowolnie eksperymentować, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Jak zrobić kreskę, która będzie dobrze prezentować się na twojej twarzy? Namaluj ją na otwartym oku, aby od razu widzieć, jak będzie się prezentować na twojej twarzy.

Wiesz już, jak zrobić kreskę, która wspaniale zwieńczy twój makijaż. Pamiętaj jednak, że żadne porady nie sprawdzą się tu tak dobrze, jak zwykła wprawa. Jeśli dalej nie jesteś pewna, jak zrobić kreskę na oku – poćwicz. Wykorzystaj czas wolny w domu i rozsiądź się wygodnie przed lusterkiem. Wypróbuj różne produkty, grubości, style i kąty nachylenia. Rysuj i zmazuj tak długo, aż poczujesz się w tym nieco pewniej. Z pewnością już po kilku próbach zauważysz ogromne postępy!Powiązane artykuły:
Archiwum: maj 2021