Skóra w okolicach oczu jest cieńsza i bardziej delikatna niż w innych obszarach twarzy. Zachowuje się tam nieco inaczej. Szybko widać na niej wszelkie błędy pielęgnacyjne oraz pierwsze oznaki upływającego czasu. Warto więc zaopatrzyć się w korektor, który pomoże ci zamaskować wszelkie niedoskonałości, nie obciążając przy tym nadmiernie twoich powiek. Sprawdź, jak nakładać korektor pod oczy, aby zapewnić sobie idealne krycie i trwały efekt.
Czemu służy korektor pod oczami?
Jeżeli malujesz się tylko przy użyciu podkładu lub kremu BB, być może warto wzbogacić swoją kosmetyczkę o korektor? Nikt nie posiada idealnej cery, a wystarczy tylko odrobina produktu i kilka sekund więcej, aby stworzyć idealnie gładki, świetlisty look.
Poznaj właściwości i rodzaje korektorów:
- podstawową funkcją korektora jest maskowanie niedoskonałości. Jeżeli w okolicy twoich oczu widać dużo popękanych naczynek lub przebarwień, wybierz produkt bardziej kryjący. Upewnij się jednak, że jest on idealnie dopasowany odcieniem do twojej cery;
- kryjący korektor świetnie nadaje się do maskowania wyprysków. W takim przypadku najpierw zastosuj produkt w odcieniu zielonym, a dopiero później w kolorze twojej skóry;
- możesz też zastosować korektor na górną powiekę zamiast bazy, w celu zapobiegania osypywania się cieni;
- w celu optycznego rozjaśnienia i odmłodzenia spojrzenia najlepiej wybrać korektor rozświetlający.
Jak nakładać korektor pod oczy – krok po kroku
Zastanawiasz się, jak nakładać korektor pod oczy, aby uzyskać idealny efekt? Wypróbuj naszą metodę, która gwarantuje ci idealne krycie i trwały efekt, utrzymujący się na twarzy przez wiele godzin:
- zacznij od nałożenia podkładu na całą twarz. Nakładając korektor jako drugi, zużyjesz mniejszą ilość produktu. W dodatku w ten sposób dokładniej przykryjesz miejsca, które tego potrzebują. Będziesz też w stanie je lepiej wyodrębnić – podkład wstępnie wyrówna twoją cerę;
- po nałożeniu korektora, delikatnie wklep lub lekko dociśnij produkt na skórze. W ten sposób zapewnisz mu lepsze wtopienie się i bardziej jednolitą powierzchnię skóry. Możesz użyć do tego opuszka swojego palca lub specjalnej gąbki do makijażu. Niektóre aplikatory korektora zakończone są malutką gąbeczką, która umożliwia perfekcyjne nałożenie i uzyskanie trwałego efektu. Uważaj, aby nie robić tego zbyt mocno, by nie podrażnić skóry ani za bardzo nie rozetrzeć produktu;
- na koniec przyłóż do twarzy zwykłą chusteczkę higieniczną. W ten sposób zbierzesz z twarzy nadmiar produktu i zapobiegniesz jego gromadzeniu się w zmarszczkach i zagłębieniach skóry. Uważaj, aby przy tym nie trzeć twarzy i nie rozmazać korektora.
Mamy dla ciebie jeszcze jeden trik, jak nakładać korektor pod oczy. Stwórz z niego kształt odwróconego trójkąta, nie podkówki. W ten sposób stworzysz optyczny lifting i odmłodzenie.
Korektor posiada wiele różnych zastosowań – to właśnie jego uniwersalność sprawia, że jest to zdecydowanie must-have damskiej kosmetyczki. Teraz wiesz już, jak nakładać korektor pod oczy, aby ukryć wszelkie niedoskonałości i odmłodzić swoje spojrzenie. Nie pozostaje więc nic innego, jak dobrać idealny odcień produktu do swojej cery. Powinien być on o 1-2 tony jaśniejszy od twojej skóry, a na pewno nie ciemniejszy od podkładu.