Wzrost modelek ze ścisłego topu

Uważa się, że wzrost modelki musi oscylować między 174 a 180 cm. Czy rzeczywiście? Oto lista znanych modelek i ich wzrostu. Jak się okazuje, aby trafić na wybiegi stolic mody czy okładki renomowanych pism, nie trzeba mieścić się w kanonie. Ile cm wzrostu mierzą modelki, których kariera przypadła na poprzednie dekady lub obecne czasy?

 • Kate Moss – 170 cm.
 • Alice Dellal – 168 cm.
 • Anja Konstantinova – 163 cm.
 • Twiggy Lawson – 165 cm.
 • Georgia May Jagger – 170 cm.
 • Devon Aoki – 165 cm.
 • Anja Rubik – 179 cm.
 • Kaia Gerber – 175 cm.
 • Cindy Crafword – 175 cm.
 • Kendal Jenner – 178 cm.
 • Hailey Bieber – 171 cm.
 • Gisele Bundchen – 180 cm.
 • Gigi Hadid – 178 cm.
 • Cara Delevingne – 177 cm.
 • Bella Hadid – 175 cm.

Rzeczywiście, największe gwiazdy modelingu końca XX i początku XXI wieku mieszczą się zazwyczaj w przedziale od 174 do 180 cm. We wcześniejszych dekadach ten wzrost był bliższy średniej liczonej dla kobiet (między 160 a 170 cm). Jak zatem zapatrywać się na współczesną karierę, gdy nie mieścisz się w kanonie supermodelek?

Wzrost modelki może być różny

Zacznijmy od tego, że wymieniliśmy jedynie kilka, kilkanaście nazwisk ze ścisłego topu. Tymczasem w biznesie modelingowym funkcjonuje dużo więcej dziewczyn i kobiet, których wzrost jest bardzo różny. Wszystko zależy od oczekiwań projektantów, reżyserów pokazów mody czy organizatorów sesji zdjęciowych i fotografów. Szczególnie w fotomodelingu wzrost przestaje mieć szczególnie duże znaczenie, a liczą się inne walory urody. Cechą współczesności jest wychodzenie poza schemat, poza ramy. Piękno ma dziś wiele definicji, dlatego niestandardowy wzrost nie musi przekreślać Twoich szans na sukces.

Co oprócz wzrostu – nie martw się wyjściem poza ramy

W teorii i według stereotypów modelka ma szanse na sukces jedynie pod warunkiem wpisywania się w kanon wzrostu oraz wymiarów ciała (biustu, talii, bioder). Rzeczywistość przeczy jednak takiemu postawieniu sprawy. Mniejszy lub większy biust, węższe lub szersze biodra – na wybiegach czy sesjach zdjęciowych coraz częściej stawia się na różnorodność. Weź pod uwagę nawet popularne programy telewizyjne związane z modelingiem. Czy ich uczestniczki są dla siebie niczym bliźniaczki? Wręcz przeciwnie, przed kamerą i wielomilionową publicznością docenia się przede wszystkim zróżnicowanie urody i inne cechy, które znamionują sukces.

Zobacz też:
Pielęgnacja dłoni i stóp: Zabiegi SPA dla relaksu i zdrowia. Jak zaoferować klientom najlepszą opiekę?

Współczesna topmodelka musi być charyzmatyczna i otwarta na różne wyzwania zawodowe. Sesje bywają bardzo nietypowe i wymagające. Trzeba umieć współpracować z ludźmi z różnych kręgów kulturowych, podróżować po świecie, uczyć się języków. Należy wiedzieć, jak grać swoją urodą, jak wykorzystać charakterystyczne cechy twarzy czy pozostałych części ciała.

Podsumowując ten wątek: ciężka praca, rozwój kompetencji, a przy tym troska o urodę. Na ścieżkach kariery w modelingu wzrost ma jedynie pewne znaczenie. Pewne, ale nie decydujące…

Czy Twój wzrost umożliwi karierę modelki lub fotomodelki?

Zamiast odkładać marzenia na bliżej niesprecyzowane „potem”, już dziś otwórz się na nowe perspektywy zawodowe i potencjalną przygodę z modelingiem. Wejdź na stronę https://www.agencjainfernal.pl/ i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 • Załącz kilka atrakcyjnych, aktualnych, możliwie jak najlepszych jakościowo fotografii, które ukazują Twoją urodę wg wytycznych wskazanych na stronie.
 • Wypełnij poszczególne rubryki dotyczące danych kontaktowych czy informacji na temat Twojego wyglądu – wzrost modelki, waga, kolor oczu i włosów, rozmiar stopy, wymiary itp.
 • Dołącz dodatkowe informacje na temat znaków szczególnych, zainteresowań, profili w mediach społecznościowych, doświadczenia czy znajomości języków obcych.
 • Określ zakres i obszar potencjalnej współpracy, np. jako statystka, epizodystka, aktorka, modelka, fotomodelka, tancerka czy hostessa.

Agencja Infernal prowadzi rekrutację w całej Polsce. Jeśli przeanalizujesz portfolio agencji z ostatnich 10 lat, a także sprawdzisz bazę współpracowników, szybko zrozumiesz, że wzrost modelki czy jej wymiary bywają bardzo odległe od rzekomego „kanonu”. Współczesny biznes potrzebuje jednak piękna o różnych obliczach, a niektóre sesje zdjęciowe, reklamy czy epizody filmowe wręcz wymagają niestandardowych cech wyglądu.

Skontaktuj się i prześlij swoje zgłoszenie – być może w odpowiedzi dostaniesz zaproszenie na casting, a Twoja przygoda z modelingiem nabierze rozpędu. Wiek, wzrost, waga, wymiary – to wszystko umowne punkty. Najważniejsze są marzenia, ciężka praca, upór w dążeniu do celu i… właściwe prowadzenie kariery. Dlatego od samego początku warto współpracować z profesjonalną agencją reprezentującą interesy w kontakcie z klientami. Dzięki Infernal jesteś w stanie przeżyć niezwykłą przygodę, np. na wybiegach domów mody czy w czasie profesjonalnych sesji zdjęciowych.Powiązane artykuły:
Archiwum: marzec 2022