Jaki jest cel modelowania ust?  

Wiele mówi się o powiększaniu ust. Jest to zabieg przeprowadzany na wiele sposobów, najczęściej z wykorzystaniem wypełniaczy tkankowych. Sprawdza się on świetnie u osób z wąskimi wargami. Nie zawsze jednak doceniane są pozostałe szczegóły. Usta, aby prezentować się idealnie, powinny być przede wszystkim miękkie, gładkie, równe i zsynchronizowane z pozostałymi elementami twarzy. Świadomość tego, jak spektakularne efekty daje modelowanie ust, pozwala na diametralną zmianę ogólnej prezencji i podniesienie samozadowolenia z własnego wyglądu. 

Zabieg modelowania ust przeprowadza się z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego. Polega on na przezskórnej iniekcji specjalnego preparatu, w ilości dobranej do indywidualnych potrzeb. Kwas ten jest polisacharydem, który występuje naturalnie głównie w tkance łącznej i nabłonku. Tym samym podanie jego odpowiednika jest wysoce bezpieczne dla organizmu. Zabieg taki jest wielozadaniowy. Za jego pomocą możemy nie tylko powiększyć wargi, ale też modyfikować ich wygląd i wielowymiarowo poprawiać kondycję tkanek! 

Jak wygląda zabieg modelowania ust? 

Modelowanie ust jest zabiegiem małoinwazyjnym. W pierwszej kolejności wargi pokrywane są żelem znieczulającym, który znacznie podnosi komfort. W następnym kroku do tkanek wstrzykiwany jest specjalny preparat na bazie kwasu hialuronowego. Podaje się go za pomocą bardzo cienkiej igły. W trakcie zabiegu możliwe jest więc odczuwanie dyskomfortu i lekkiego bólu związanego z wykonywanymi nakłuciami. W razie potrzeby możliwe jest jednak zastosowanie mocniejszego znieczulenia. Jednak zabieg taki jest krótkotrwały i zwykle Pacjenci z łatwością znoszą towarzyszące mu odczucia.  

Ilość wstrzykiwanego preparatu zawsze dobierana jest indywidualnie, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Substancja wypełniająca ma konsystencję treściwego i jednocześnie plastycznego żelu. Sprawdza się więc świetnie zarówno jako sposób na powiększenie ust, jak i wypełnienie wszelkich nierówności i asymetrii. 

Jakie efekty można osiągnąć dzięki modelowaniu ust? 

Modelowanie ust jest zabiegiem, który pozwala na zmianę wielkości i kształtu warg. Lekarz poprzez niewielką ingerencję w tkanki może w sposób diametralny zmienić wygląd ust. Ponieważ stosuje się substancje bio kompatybilne z ludzką tkanką, zabieg taki jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm i wysoce bezpieczny. 

Zobacz też:
Kremy SPF z filtrem - dlaczego warto ich używać?

Usta to szczególnie praktyczna część twarzy, przez co są one narażone na podrażnienia i nadmierne wysuszenie. Ich modelowanie pozwala nie tylko na powiększenie i redukcję asymetrii, ale też intensywną poprawę kondycji tkanek. Podana substancja zawierająca kwas hialuronowy działa nawilżająco. Wargi stają się pełne, a ich powierzchnia idealnie gładka, nawilżona i miękka. 

Żaden kolorowy kosmetyk nie zamaskuje obecności suchych i łuszczących się skórek. Gładkie wargi doskonale prezentują się muśnięte błyszczykiem lub pomadką. Wiedz jednak, że nowoczesne modelowanie ust pozwoli Ci również na naturalne podkreślenie czerwieni wargowej. Efekt taki osiąga się dzięki poprawie kondycji tkanek, a tym samym ich ukrwienia.  

Kiedy warto zdecydować się na modelowanie ust? 

Zabieg modelowania ust zalecany jest osobom, które nie są zadowolone z ich wyglądu. Niedoskonałości, takie jak zbyt wąskie lub nierówne usta zwykle są cechą genetyczną. Jednak i z takimi niedoskonałościami radzi sobie medycyna estetyczna

Wygląd ust ulega zmianie także pod wpływem czynników zewnętrznych. Tkanki warg, podobnie jak pozostałe obszary twarzy, narażone są na postęp procesów starzenia. Negatywnie na ich kondycję wpływają promienie słoneczne, warunki klimatyczne (np. wiatr, mróz), jak również naturalny spadek stężenia składników tkankowych (m.in. kolagenu, kwasu hialuronowego) postępujący wraz z wiekiem.

Modelowanie ust, po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, można więc przeprowadzić u osób dorosłych, niezależnie od wieku. Stosunkowo drobny, praktycznie bankietowy, niewymagający rekonwalescencji zabieg może diametralnie zmienić wygląd i poprawić samopoczucie.Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2022