Jak ściągnąć hybrydę w domu?

Chcesz wiedzieć, jak zdjąć hybrydę w domu? Zmywanie hybrydy możesz bez problemu wykonać w domu. Paznokcie hybrydowe cechuje przede wszystkim wytrzymałość. Manicure wykonywany jest przy użyciu specjalnych lakierów, które utwardza się światłem UV w lampie. Lakiery nie wysychają samodzielnie, ale kiedy już zostaną odpowiednio utwardzone, stają się niezwykle trwałe. Z tego też powodu usunięcie lakieru hybrydowego nie jest łatwe.

Zwykłe lakiery można usunąć zmywaczem do lakieru do paznokci, ale to nie wystarczy w przypadku hybrydy. Zmywacze do paznokci w większości nie zawierają acetonu – takie kosmetyki nie rozpuszczą utwardzalnego światłem UV lakieru. Konieczne jest skorzystanie z acetonu, który jest silnym rozpuszczalnikiem. Nie wystarczy przetrzeć paznokci! Ściąganie hybryd wymaga więcej czasu.

Zdejmowanie hybrydy acetonem to najskuteczniejsza metoda ściągania. Jak zdjąć hybrydę? Jak krok po kroku usunąć hybrydy?

Jak ściągnąć hybrydę – czego potrzebujesz?

Zdjęcie hybrydy nie jest takie trudne. Na początek zadbaj o swój warsztat. Do ściągnięcia hybryd potrzebujesz kilku rzeczy. Są to:

 • aceton
 • płatki kosmetyczne
 • pilnik
 • folia aluminiowa
 • drewniane lub metalowe kopytko do ściągania lakieru, ewentualnie patyczki drewniane.
Jak ściągnąć hybrydę – czego potrzebujesz?

Wiesz już, jak zdjąć hybrydę. Gdzie kupić aceton do usuwania hybryd? Znajdziesz go w sklepach i hurtowniach kosmetycznych, ale bez problemów dostaniesz go także w popularnych drogeriach! Wystarczy, że kupisz zmywacz do paznokci z acetonem.

Uwaga – w sklepach budowlanych znaleźć można aceton techniczny, jednak jego używanie nie jest najlepszym pomysłem. W składzie acetonu kosmetycznego można znaleźć substancje, które chronią skórę i paznokcie przed nadmiernym działaniem wysuszającym. 

Zdejmowanie hybrydy acetonem krok po kroku

Zdejmowanie hybrydy krok po kroku

Jak zdjąć hybrydę acetonem krok po kroku? Oto instrukcja:

 1. Użyj pilniczka i usuń wierzchnią warstwę manicure, lekko matując powierzchnię. Hybrydowy top tworzy twardą powłokę, przez którą trudno acetonowi przeniknąć. Jeśli się jej pozbędziesz, to aceton zacznie działać szybciej! Im więcej hybrydy spiłujesz, tym krótszy będzie czas działania acetonu.
 2. Nasącz płatki kosmetyczne acetonem, powinny być mocno wilgotne. Przyłóż wacik do paznokcia i owiń kawałkiem folii aluminiowej.
 3. Poczekaj od 5 do 15 minut, w międzyczasie regularnie sprawdzaj, jak wygląda manicure. Jeśli czujesz pieczenie albo masz reakcję alergiczną na aceton, jak najszybciej usuń wacik i umyj dłonie letnią wodą i detergentem. 
 4. Ściąganie możesz rozpocząć wtedy, kiedy hybryda zaczyna się marszczyć. Przy pomocy kopytka lub patyczka delikatnie podważ lakier. Jeśli zaczyna odchodzić bez problemów, możesz zdjąć folię aluminiową ze wszystkich paznokci. 
 5. Delikatnie i z wyczuciem usuwaj hybrydy. Nie dociskaj narzędzia do płytki paznokci, aby nie porysować ich powierzchni.

Jak zdjąć lakier hybrydowy i nie uszkodzić płytki paznokcia?

Jak zdjąć hybrydę? Jak zmyć hybrydy? Zbyt agresywne usuwanie hybryd z paznokci może skończyć się uszkodzeniem płytki paznokci. Takie uszkodzenia negatywnie odbiją się na wyglądzie Twojego manicure i sprawią, że paznokcie są osłabione. Ważne jest, aby trzymać się kilku zasad podczas ściągania manicure hybrydowego.

Jak zdjąć hybrydę i nie uszkodzić paznokci?
 1. Ściągaj hybrydy delikatnie. Nie rób tego na siłę, ale z wyczuciem.
 2. Bądź cierpliwa. Aceton potrzebuje trochę czasu, aby prawidłowo zadziałać. Jeśli jakaś część manicure nie odchodzi, to nie usuwaj jej na siłę, ale poczekaj jeszcze chwilę. 
 3. Nie trzymaj acetonu na paznokciach za długo. Regularnie sprawdzaj, czy manicure daje się już usunąć. Narażenie na bezpośrednie, długie działanie acetonu wpływa na stan paznokci bardzo negatywnie – ma on silne działanie wysuszające i drażniące.
 4. Po usunięciu zadbaj o odżywienie skóry rąk i paznokci. Usunięcie hybrydy to doskonały moment na małe, paznokciowe spa. Użyj ulubionego olejku do pielęgnacji skóry i paznokci, nałóż odżywkę i zadbaj o nawilżenie skórek. 
Zobacz też:
Paznokcie neonowe żółte – manicure idealny na lato. Poznaj najciekawsze inspiracje na neonowe paznokcie

Wskazówka: Aceton działa drażniąco także na drogi oddechowe. Podczas jego używania zadbaj o odpowiednią wentylację i nie wdychaj go bezpośrednio! 

Jak zdjąć hybrydę bez acetonu? Użyj pilnika lub frezarki!

Chcesz wiedzieć, jak zdjąć hybrydę bez użycia acetonu? Jak zmyć hybrydę? Czy można ściągnąć hybrydy, jeśli nie mamy pod ręką acetonu, albo nie możemy go stosować? Tak, jest to możliwe! W tym celu możesz użyć pilnika albo frezarki. 

Ściąganie hybryd pilnikiem

Istnieją również jeszcze inne sposoby, które są odpowiedzią, na twoje pytanie: jak zdjąć hybrydę. Manicure hybrydowy możesz usunąć przy pomocy pilnika. Wystarczy powoli spiłować cały lakier. Na początku użyj gruboziarnistego pilnika, a bliżej końca używaj pilnika o wyższej gradacji. Staraj się nie ścierać naturalnej płytki i z wyczuciem przesuwać pilnik po paznokciu.

Zdejmowanie hybrydy frezarką

Nie wiesz, jak zdjąć hybrydę frezarką? Użycie frezarki to metoda podobna do piłowania, z tym że korzystasz z narzędzia elektrycznego, co znacznie przyśpiesza pracę. Kiedy używasz frezarki, musisz zachować szczególną uwagę, nieumiejętnie używanie frezu może skończyć się nawet przepiłowaniem! Jeśli nie masz doświadczenia, wybierz niskie obroty. Dzięki temu zachowasz większą kontrolę nad procesem.

Zdejmowanie hybrydy frezarką

Wskazówka: Czy wiesz, że ściąganie hybryd może być tak proste, jak odklejenie naklejki? Wystarczy, że użyjesz bazy typu peel-off! Bazę nakłada się na płytkę przed malowaniem paznokci. Podważ ją, aby odkleić hybrydy. Minusem tego rozwiązania jest mniejsza trwałość manicure.

Zdejmowanie hybryd przed wizytą u stylistki paznokci – czy musisz to robić?

Umówiłaś się na wykonanie manicure hybrydowego i zastanawiasz się, czy przed wizytą musisz usuwać stary manicure? Jeżeli wybierasz się do stylistki paznokci, u której byłaś wcześniej, to nie musisz samodzielnie usuwać manicure. Zazwyczaj usługa ściągania hybryd wliczona jest w cenę wykonania nowych paznokci. 

W sytuacji, kiedy udajesz się do nowej stylistki, poinformuj ją o tym, że masz już na paznokciach manicure, który wymaga ściągnięcia. Doliczy ona czas potrzebny do usunięcia hybryd! Jeśli chcesz, możesz przed wizytą usunąć manicure hybrydowy samodzielnie, stosując się do naszych zaleceń. Usunięcie hybryd wymaga delikatności i braku pośpiechu. Jeżeli będziesz trzymać się wyżej podanych instrukcji, to na pewno uda ci się usunąć hybrydy bez ryzyka ich uszkodzenia.Powiązane artykuły:
Archiwum: styczeń 2021