Rosnące ceny zabiegów
Koszty życia nieustannie rosną. W górę idą ceny produktów i usług, w tym zabiegów medycznych. O ile z pewnych wydatków możemy zrezygnować, to podejmowania leczenia nie można opóźniać.
W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się osoby, które o konieczności przeprowadzenia zabiegu dowiedziały się nagle – z powodu pogorszenia stanu własnego zdrowia albo kogoś bliskiego muszą z dnia na dzień zorganizować środki i przelać je na konto gabinetu lekarskiego.
W trudnym położeniu są także pacjenci, którzy planowali poddanie się zabiegowi, ale zakładali, że będzie kosztował mniej. Nierzadko zdarza się, że dopiero przed samym leczeniem, gdy skompletowane są już wszystkie wyniki badań, lekarz może określić ostateczny zakres zabiegu i przedstawić końcowy kosztorys.
Sposoby na finansowanie leczenia
Jeśli pacjent nie dysponuje środkami na pokrycie kosztów leczenia, może pożyczyć pieniądze od bliskich albo wziąć pożyczkę. Nie każdy ma jednak od kogo pożyczyć pieniądze, poza tym proszenie bliskich czy znajomych o pożyczkę jest dla wielu osób trudne. Z kolei wzięcie kredytu w banku jest drogie, a jego niespłacenie w terminie może przyczynić się do powstania bardzo niebezpiecznej spirali długów.
Na szczęście jest też „trzecia droga” – to możliwość odroczenia płatności za zabieg medyczny w wysokości do 5000 zł. Oferta nazywa się PayCode i dostępna jest w ponad 5000 gabinetów lekarskich, stomatologicznych, medycyny estetycznej, a także w gabinetach weterynaryjnych.
Udzielenie odroczonej płatności nie wiąże się z badaniem zdolności kredytowej pacjenta. W pierwszej kolejności zainteresowany wypełnia formularz na stronie internetowej paycode.pl. W odpowiedzi smsem otrzymuje indywidualny unikalny kod, który umożliwia zakup usług do kwoty 5000 zł. Po przeprowadzonym zabiegu klient na smartfonie wybiera sposób spłaty i finalizuje transakcję poprzez zatwierdzenie jej.
Wykonaj zabieg od razu i spłać w ciągu 30 dni
Lekarz natychmiast otrzymuje wynagrodzenie za przeprowadzony zabieg, więc pacjent nie staje się jego dłużnikiem.
„Jeżeli pacjent spłaci przelewem, do systemu PayCode…” udostępnioną kwotę w terminie 30 dni, skorzystanie z usługi będzie dla niego całkowicie bezpłatne. W przypadku, gdyby to się nie udało, klient może rozłożyć spłatę na 4, 8 lub nawet 12 rat. Na stronie paydoce.pl znajduje się kalkulator, na którym można obliczyć wysokość rat.
Warto też wspomnieć, że samo pobranie kodu nie rodzi żadnych zobowiązań. Pacjent może wygenerować go „na wszelki wypadek”, na przykład gdy nie wie, ile ostatecznie będzie kosztował zabieg i chce mieć pewność, że jeśli rachunek przekroczy szacunki, nie będzie miał problemu z jego uregulowaniem.
Gdzie wykorzystać kody PayCode?
Już ponad 5000 gabinetów lekarskich, stomatologicznych, medycyny estetycznej i weterynaryjnych umożliwia odroczenie płatności PayCode. Co miesiąc do listy dołączają kolejne gabinety.
W jaki sposób ustalić, czy gabinet, w którym pacjent chce przeprowadzić zabieg, oferuje płatność odroczoną? Można tam zadzwonić albo skorzystać z prostej wyszukiwarki na stronie paycode.pl. Umożliwia ona filtrowanie wyników z uwzględnieniem specjalizacji, województwa albo miasta, w którym wykonana ma być usługa medyczna.
Z odroczonych płatności można skorzystać u specjalistów z kilkudziesięciu dziedzin – od pediatrów, przez ortopedów, po kardiologów i onkologów. Kody można wykorzystać także w gabinetach stomatologicznych, ortodontycznych, u podologów, lekarzy medycyny estetycznej, a także w gabinetach weterynaryjnych.