Nasze zdrowie może oczywiście pogorszyć się z dnia na dzień – tak też bywa. W zdecydowanej większości przypadków chorujemy jednak dlatego, że od samego początku ignorowaliśmy objawy i ostrzeżenia, które dawało nam nasze ciało. Co robisz w momencie, gdy dopada Cię ból stawów? Najpewniej przez kilka dni starasz się oszczędzać, a potem znowu wracasz do sportu i innych aktywności – a jest to błąd. W takiej sytuacji warto uświadomić sobie, że winny może być tutaj spadek produkcji kolagenu. Jeśli jesteś osobą, która przekroczyła już wiek 25 lat – istnieje duża szansa na to, że pozbędziesz się problemu właśnie poprzez suplementacje kolagenu. 

Tak samo wygląda to w przypadku pojawienia się zmarszczek. Nie chcemy zaakceptować tego, że je mamy – ale uznajemy, że może chodzi tutaj o brak dobrego nawilżenia lub zbyt częste opalanie. Nie przychodzi nam nawet do głowy, że przecież mniejsza ilość kolagenu w organizmie ma taki właśnie efekt. Skóra staje się mniej elastyczna i z każdym upływającym rokiem zmarszczek jest więcej. W sytuacji, gdy znamy już przyczynę problemu – możemy łatwo to wszystko naprawić i cieszyć się idealną cerą przez długie, długie lata. 

Suplementowanie kolagenu działa nie tylko na stawy czy skórę – poprawia się także wygląd włosów i paznokci, a zęby stają się szybko zdecydowanie mocniejsze i bardziej odporne na choroby. Jeżeli nie chcesz w przyszłości narzekać na to, że źle się czujesz i źle wyglądasz – weź odpowiedzialność za swój organizm i kup sobie naturalny kolagen. Na stronie www.wspolniedlazdrowia.com znajdziesz dużo ciekawych wskazówek na ten temat.

Mnóstwo zalet

Stosowanie kolagenu sprawdzi się tak naprawdę u każdego – w końcu wszyscy zaczynamy się w pewnym momencie starzeć. Najlepiej zacząć z niego korzystać jeszcze przed 25 rokiem życia – wtedy możesz liczyć na to, że nie pojawią się u Ciebie problemy ze stawami czy zmarszczki. Najlepsze jest w tym to, że jest to przecież coś, co naturalnie występuje w naszym organizmie – nie musimy więc obawiać się o żadne skutki uboczne.

Kolagen poprawi wygląd Twojej skóry. Poza wspomnianym już zniknięciem zmarszczek – zauważysz też na pewno, że Twoja cera będzie o wiele lepiej nawilżona i widocznie zdrowsza. Znikną wszelkie niedoskonałości, które w szczególności dla kobiet bywają mocno frustrujące. Nie musisz już dzięki temu stosować żadnych kremów – jeśli nie chcesz tego robić. Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, ale jeśli już na cokolwiek się zdecydujesz – kup sobie tylko naturalne produkty.

Twoje stawy będą pracowały zdecydowanie lepiej – zniknie ryzyko kontuzji wywołanych nadwagą czy zbyt intensywnymi treningami. W dalszym ciągu warto oczywiście zachować ostrożność – ale nasze stawy będą silniejsze i bardziej odporne na obciążenie. Jest to szczególnie istotne dla ludzi starszych, którzy czasami odczuwają już ból nawet podczas najprostszych, codziennym czynności.

Twoje włosy staną się zdrowsze, ładniejsze i grubsze – zaczną lepiej rosnąć i w końcu przestaną wypadać. Nie powinny też się łamać – a na to narzeka przecież mnóstwo ludzi. Tak samo w przypadku paznokci – nie musimy już obawiać się, że nasz starannie wykonany manicure szybko się zniszczy. Po zastosowaniu kolagenu wiele osób obserwuje też u siebie mniej problemów z zębami – a z tego cieszymy się w szczególności, bo przecież tego rodzaju kłopoty są wyjątkowo kosztowne.

Widzisz już teraz na pewno, dlaczego każdy z nas powinien w pewnym momencie życia kupić sobie kolagen – ma on tak naprawdę same zalety i zero wad. Jeśli możesz sobie pomóc w naprawdę łatwy sposób to koniecznie skorzystaj z takiej szansy – potem może być już na to za późno i efekty będą o wiele mniej widoczne i odczuwalne.

Zobacz też:
Jaki zegarek damski wybrać? Poznaj zegarki, na które warto zwrócić uwagę

Kolagen w tabletkach

Czy kolagen w tabletkach jest najlepszy? Niekoniecznie – forma jego spożywania nie ma tak naprawdę większego znaczenia. Najbardziej istotne jest zawsze to, abyśmy wybierali naturalny kolagen – największą popularnością cieszy się ten, który jest pozyskiwany z łusek ryb morskich. Opinie o kolagenie w tabletkach podpowiadają nam, że ludzie często decydują się na tabletki z tego względu, iż można je ze sobą wszędzie zabrać. 

Gdy wyjeżdżamy na wakacje lub jesteśmy w pracy to chcemy dalej pamiętać o suplementacji – a tak czy inaczej jesteśmy przyzwyczajeni do przyjmowania różnego rodzaju tabletek w ciągu dnia. Łatwiej jest nam więc pamiętać również o spożyciu kolagenu.

Kolagen do picia

W ostatnim czasie wzrasta też popularność kolagenu do picia – okazuje się, że ludzie lubią przyjmować go także w taki sposób. Najmocniejszy kolagen do picia szybko zaczyna zapewniać nam oczekiwane rezultaty – a my wcale nie czujemy się tak, jakbyśmy byli w trakcie jakieś kuracji. Niestety wiele osób kojarzy sobie tabletki właśnie z chorobami – wolimy więc przyjmować kolagen w innej formie.

kolagen do picia

Musimy tutaj koniecznie pamiętać o tym, że nawet najlepszy kolagen nie zapewni nam dobrych efektów – jeśli będziemy zapominać o jego stosowaniu. Ludzie mają niestety skłonność do tego, aby zaczynać różne kuracje – a potem ignorować zalecenia producenta. W ten sposób nie zapewnimy sobie jednak zdrowych stawów czy ładnej cery. Jeśli już się na coś decydujesz – stosuj się do wszelkich zasad.

Pomagaj sobie na co dzień

Nigdy nie zapominaj też o tym, że stosowanie kolagenu nie zwalnia Cię z obowiązku dbania o siebie. Nie możesz cały czas źle się odżywiać i mieć nadziei na to, że nadwaga nie zniszczy Twoich stawów – w końcu tak czy inaczej pojawią się problemy. Podobnie w przypadku prawidłowego czyszczenia zębów – przyjmowanie kolagenu nie uchroni Cię przed ubytkami, jeśli zaniedbasz higienę jamy ustnej.

Kolagen to dla nas sposób na to, aby sobie pomóc – ale nie możemy zrzucać na niego całej odpowiedzialności. Ludzie muszą w końcu zacząć słuchać tego, co próbują przekazać im specjaliści. Jedz zdrowo, dużo się ruszaj, chroń swoją skórę przed słońcem. Regularnie rób też badania i koniecznie zrezygnuj z kosmetyków, które mają w sobie dużo chemii. Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2022