W diecie ketogenicznej najważniejszą rolę odgrywa dobór odpowiednich składników, tak, aby poprzez nie, można było wejść w stan ketozy. Tylko i wyłącznie odpowiednie proporcje tłuszczów, węglowodanów i białek mogą dać upragnione i pożądane rezultaty. Co więc powinno znaleźć się w menu diety ketogenicznej? Podstawą są oczywiście produkty o dużej zawartości tłuszczu. Wybrać można tutaj zarówno tłuszcze nasycone, a więc masło, olej kokosowy czy smalec, ale również i jednonienasycone, czyli orzechy i awokado. A czy w takiej diecie nie powinno znaleźć się nic, co stanowi tłuszcze wielonienasycone? Omijać powinno się te, które znajdują się w produktach przetworzonych, a więc na przykład w margarynie, ale wybierać warto takie, które są pochodzenia zwierzęcego, czyli na przykład tłuste ryby. A co z białkiem? To powinno w głównej mierze pochodzić z mięsa dobrej jakości. W przypadku węglowodanów te powinny pochodzić jedynie z owoców i warzyw. 

Jak wejść w stan ketozy?

Ketoza jest to proces rozpadu tłuszczów, w wyniku którego dochodzi do zwiększenia stężenia ciał ketonowych we krwi, względem stężenia glukozy. Aby móc to osiągnąć, podstawą jest odpowiednia dieta ketogenicza. Tutaj nie może być mowy o jakichkolwiek ustępstwach. Podstawą jest tłuszcz, który stanowi nawet do 90% diety, a reszta obejmuje białko i węglowodany. Tylko bowiem w taki sposób można doprowadzić organizm do stanu, w którym ten będzie czerpał energię z zapasów tłuszczu, a nie z węglowodanów. Początkowo doprowadzenie organizmu do stanu ketozy może być bardzo trudne, jednak każdy kolejny dzień jest dużo łatwiejszy i z pewnością łatwiej jest z taką dietą funkcjonować.

Dieta ketogeniczna z gotowym cateringiem

Zasadniczym problemem, z jakim większość z nas się zmaga, to dobór odpowiednich składników, z pomocą których dieta ketogeniczna wyglądałaby tak, jak powinna. Skąd bowiem mieć pomysły na ketogeniczne posiłki? Co jeść, a czego omijać? Tych pytań i dylematów jest bardzo dużo, stąd też samodzielnie rzadko kto decyduje się, by tak właśnie się żywić. Alternatywą więc dla samodzielnego gotowania jest dieta pudełkowa, oferowana przez firmę cateringową. Wystarczy tylko wybrać opcję keto, a wtedy otrzyma się typowo dostosowaną dietę z odpowiednią ilością tłuszczy. Trzeba jedynie wybrać ilość kalorii, jaka ma w menu się znaleźć, a wówczas każdego dnia kurier dostarczy paczkę z jedzeniem na cały dzień. Nie ma wątpliwości, iż taka forma żywienia się, stanowi najlepszy z możliwych wybór absolutnie dla każdego, kto ceni sobie wygodę i komfort, smaczne jedzenie oraz odpowiednio skomponowane posiłki.

Zobacz też:
Prezenty dla dzieci na mikołajki – zobacz nasze propozycje!


Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2021