Istnieje wiele metod stylizowania paznokci. Dużą popularnością cieszą się tzw. hybrydy, które nakładane są na naturalną płytkę paznokcia. Niestety, ich zdejmowanie jest dość skomplikowane, a warunkiem jest bardzo dobry stan paznokci. Cały czas spotyka się także tipsy, które jednak nie są zbyt trwałe i szybko odpadają. Warto wspomnieć również akryle i żele, które jednak mają swoje wady. Połączeniem tych dwóch metod jest akrylożel. Można go stosować zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu, a aplikacja jest bardzo prosta. Dowiedz się więcej na ten temat!

Akrylożel do paznokci – co to jest?

Akrylożel to produkt służący do przedłużania paznokci, które mogą później stać się bazą pod hybrydę lub malowanie. Da się go najczęściej kupić w tubkach z bardzo gęstą substancją. To umożliwia jego łatwe nakładanie na same paznokcie i dodatkowe płytki wydłużające. Taki produkt łączy najlepsze cechy akrylu i żelu:

  • jest plastyczny i łatwo go formować;
  • można go modelować, ponieważ nie zastyga tak szybko;
  • cechuje się dużą wytrzymałością. 

Co jeszcze? Akrylożel nie ma również nieprzyjemnego zapachu, a czasami dzięki dodatkom zapachowym pachnie bardzo ładnie. Produkt ma również wiele innych zalet, o których wspominamy poniżej.

Akrylożel – jak nakładać ten produkt na mokro?

Przedłużanie paznokci akrylożelem można wykonać metodą na mokro za pomocą zmoczonego pędzelka z wacikiem. Potrzeba do tego także cleanera oraz szklanego lub plastikowego naczynka. Do niego nalewa się cleaner, a następnie moczy pędzelek. Tak przygotowany przyrząd trzeba zanurzyć w poliżelu, który staje się bardziej miękki i plastyczny. Nakładanie jest zatem dużo prostsze i łatwiej jest rozprowadzać preparat. Da się dzięki temu także odprowadzić nadmiar kosmetyku i dokładnie pokryć nim cały paznokieć.

Zobacz też:
Paznokcie butelkowa zieleń – sprawdź najciekawsze inspiracje. Top stylizacje hybrydowe z pyłkiem, brokatem i zdobieniami!

Akrylożel – krok po kroku metodą na sucho

Nakładanie akrylożelu na sucho nie różni się zbytnio od klasycznego malowania lakierem. Wystarczy wówczas przygotować preparat i płytkę, aby nałożyć je razem na paznokieć. Metoda ta zajmuje zdecydowanie mniej czasu, jest jednak trudniejsza. Żel w tubce do paznokci jest bowiem gęsty i nierozmiękczony cleanerem. Jeśli nie masz doświadczenia, mogą pojawić się nierówności. Gdy przez przypadek nałożysz za dużo produktu, całość będzie wyglądała nienaturalnie. Trzeba zatem zachować ostrożność i mieć nieco wprawy.

Akrylożel – zestaw i zalety jego stosowania

Zestaw do akrylożelu to najlepszy sposób na przedłużenie paznokci. Rozwiązanie to ma wiele zalet, o których mówią profesjonaliści i amatorzy. Do największych plusów tego rozwiązania należą:

  • gęstość preparatu – uniemożliwia spływanie produktu na skórki, więc nie zepsuje całego efektu i nie zniszczy delikatnej skóry;
  • wygoda stosowania – akrylożel nakłada się w prosty sposób i łatwo można stylizować preparat;
  • możliwość połączenia z innymi ozdobami – do poliżelu można bez problemu przytwierdzić różnego rodzaju ozdoby, takie jak brokat, wybrane wzory czy naklejki;
  • duża wytrzymałość – metoda ta cechuje się znacznie większą odpornością na zniszczenie niż klasyczny żel czy chociażby tipsy;
  • oszczędność finansowa – paznokcie są trwałe, więc nie musisz ich co chwilę odnawiać, a cena tubki lub zabieg w salonie to niewielki koszt;
  • neutralny lub przyjemny zapach – w zależności od wersji poliżel może pachnieć wybraną wonią lub być bezzapachowy, więc nada się nawet dla osób z nadwrażliwością zapachową;
  • dobra przyczepność do płytki – preparat bardzo dobrze chwyta się płytki, dzięki czemu nie odpada nawet po kilku tygodniach od nałożenia.

Akrylożel nie bez powodu cieszy się tak dużą popularnością. Wygoda stosowania produktu i jego wytrzymałość sprawiają, że przedłużenie paznokci może być proste i przyjemne nawet dla mniej doświadczonych osób.

Zobacz też:
Paznokcie kwadratowe – jak uzyskać? Czy każdemu pasuje taki kształt paznokci? Najciekawsze inspiracje na kwadratowe paznokcie!
Powiązane artykuły: