Porady

Skuteczne sposoby na koncentrację wg influencerów

W dzisiejszym świecie umiejętność skupienia się na wykonywanym zadaniu staje się powoli czymś niezwykłym. Z każdej strony otaczają nas nowe informacje i powiadomienia z mediów społecznościowych, które potrafią skutecznie rozproszyć uwagę i przebodźcować. Coraz więcej osób pracuje zdalnie, a taki tryb pracy wymaga ogromnej samodyscypliny i skupienia swojej uwagi.

Trudne bywają również okresy, kiedy dużo się dzieje w naszym życiu – w czasie sesji na studiach, gdy mamy napięty grafik w pracy lub kiedy doszkalamy się albo zajmujemy się dodatkowymi projektami. Jak pomóc sobie w utrzymaniu koncentracji i skupienia przez dłuższy czas i jak poprawić pamięć?

Dlaczego zapracowany umysł potrzebuje wsparcia?

Bycie skoncentrowanym na konkretnym zadaniu i utrzymanie swojej uwagi przez dłuższy czas to jedna z ważniejszych umiejętności XXI wieku. Jesteśmy często przytłoczeni przez nadmiar obowiązków, zmęczeni życiem w biegu oraz ciągłą potrzebę doszkalania się i bycia gotowym na nowe wyzwania. Nie pomaga też nadmiar bodźców i informacji, które cały czas do nas docierają. Ciekawie pisze o tym Dawid Perz z bloga David Durden, który jest certyfikowanym trenerem personalnym: 

Problem <<przebodźcowania>> dotyczy już praktycznie wszystkich, którzy mają dostęp do nowoczesnej technologii. Problem ten nabiera na sile, gdy pracujesz przy komputerze lub nieodłącznym elementem Twojej pracy jest włączony smartfon. Znam ten temat doskonale i niestety sam często łapię się na tym, że mam duże trudności w skupieniu się na jednej rzeczy przez dłuższy czas. To działa tak, że robisz coś, ale za chwilę przychodzą powiadomienia z poczty. Potem przychodzą powiadomienia z Facebooka. Potem jakieś wiadomości ze świata. I tak na okrągło. Prawdziwym zabójcą skupienia są wspomniane już po części social media. Wchodzisz na Messengera „tylko odpisać kumplowi na wiadomość”, a zamykasz go po 30 minutach.

Suplement Deep Focus ekstrakty roślinne premium

Źródło: david-durden.pl

Aby jeszcze mocniej wspomóc swoją efektywność i skupienie się na wykonywanych zadaniach, Dawid sięgnął po roślinny suplement premium Deep Focus od marki from Plants. Jakie były jego wrażenia?

W mojej opinii suplement spełnia swoje zadanie. Stosując go, odczuwałem większą energię i zwiększony poziom koncentracji. Jak szybko można się spodziewać efektów? To zależy indywidualnie od każdego organizmu, zwykle po tygodniu będą już odczuwalne pierwsze rezultaty – jednak nie jest to reguła. Najlepsze efekty moim zdaniem daje stosowanie suplementu regularnie – codziennie.

Brzmi bardzo obiecująco, prawda? Tylko czym tak naprawdę jest Deep Focus?

Deep Focus, czyli naturalny sposób na głębokie skupienie

Roślinny suplement Deep Focus został skomponowany w taki sposób, aby naturalnie wspomagać skupienie, poprawiać szybkość reakcji oraz dodawać energii. W skład tego wegańskiego i bezglutenowego produktu wchodzi mieszanka ekstraktów roślinnych, które pobudzają ciało i umysł oraz pozwalają na szybsze i głębsze wejście w stan koncentracji. 

W każdej kapsułce Deep Focus znajduje się roślinna L-teanina, która zwiększa częstotliwość fal alfa w mózgu oraz naturalna kofeina z liści ekologicznie uprawianej herbaty, stanowiąca świetne źródło energii i zmniejszająca zmęczenie. Dodatkowo w skład wchodzi również witamina B12 (niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego) oraz Cognivia™, czyli opatentowane połączenie ekstraktu z szałwii lekarskiej i olejku eterycznego z szałwii lawendolistnej, których zadaniem jest usprawniać procesy myślowe i zdolności pamięciowe oraz ułatwiać koncentrację. 

Zobacz też:
Chcesz kogoś poznać przez Internet? Zwróć uwagę na te rzeczy!

Opakowanie zawiera 60 kapsułek, które wystarczają na 30 dni suplementacji. 

Czy Deep Focus jest rzeczywiście tak skuteczny? Wyniki badania

Z badania przeprowadzonego na platformie trnd.pl w dniach 11.10-23.11.2021

z udziałem 241 osób stosujących suplementy from Plants płynie mnóstwo pozytywnych opinii. Aż 96% badanych poleciłoby from Plants innym, a 78% zamierza kupić from Plants w przyszłości. Co więcej, aż 97% badanych utrzymało regularną suplementację from Plants, co potwierdza skuteczność tych roślinnych preparatów. Wśród badanych stosujących Deep Focus najczęstszą opinią było to, że mieli zauważalnie więcej energii podczas suplementacji, a aż 94% osób rekomenduje ten produkt i chętnie kupi go ponownie (79%). 

Opinie na temat Deep Focus od from Plants

Naturalne suplementy od from Plants cały czas zbierają mnóstwo pozytywnych opinii. Wiele osób docenia je za roślinny skład oraz wysoką jakość produktów:

Że jest to produkt roślinny, wyciszył mój organizm w stanie napięcia. Nie czułam się otumaniona 🙂 dominika.92

Działanie i dobry jakościowo skład – produkt bezglutenowy i wegański. Opakowanie również, ponieważ jest szklane – takie detale się docenia! _aniacym_

Podobne głosy płyną od recenzentów portalu Hello Zdrowie. Jednym z testujących produkt Deep Focus była Ela Kowalska:

Po półtora miesiąca stosowania Deep Focus from Plants mogę powiedzieć, że mój dzień stał się bardziej skondensowany i usystematyzowany. Wzrosła moja poranna produktywność i kreatywność, co sprawia, że popołudniami i wieczorem mam czas na odpoczynek i życie prywatne. Dodatkowo, mimo intensywnej pracy umysłowej, nie mam poczucia takiego mentalnego zmęczenia, które zwykle atakowało mnie wieczorami.

Kobieta z suplementem deep focus

Na koniec jeszcze zaznaczę, że taki efekt uzyskałam przy stosowaniu jednej kapsułki dziennie (zgodnie z ulotką – dzienna, zalecana dawka to dwie kapsułki).

Kolejny recenzent Wojciech Gojke zauważył pierwsze pozytywne rezultaty już po tygodniu stosowania, a po miesiącu jego opinia była taka:

Po 30 dniach testowania tego produktu mogę zdecydowanie napisać, że kapsułki Deep Focus from Plants mają w sobie „moc”. Mogę je polecić nie tylko osobom, które – tak jak ja – mają wytężony okres w pracy, ale ogólnie mają problem z koncentracją, dokończaniem tego, co zaczęły i chciałyby poczuć, że potrafią utrzymać skupienie na podobnym poziomie przez wiele godzin i klarownie myśleć. I to nawet wtedy, gdy muszą się zmierzyć w wieloma zadaniami jednocześnie.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: