Jakie są najświeższe trendy w aranżacji?

Przeglądając katalogi dekoratorskie, można szybko zyskać obraz najmodniejszych trendów, które obecnie nadają ogromne znaczenie funkcjonalności. Pragmatyzm nie wyklucza jednak atrakcyjności wizualnej – wręcz przeciwnie. Współczesne wyposażenie to znakomity mariaż praktyczności i ujmującej estetyki. Nie inaczej jest w meblarstwie. Projektanci wnętrz najchętniej wykorzystują w aranżacjach meble wielofunkcyjne, modułowe i nadążające za intensywnym trybem współczesnego życia. W czołówce tapicerowanych mebli wypoczynkowych królują narożniki z funkcją spania codziennego. Pod względem praktyczności nie mają sobie równych, a różnorodność w zakresie form i kolorystyki powoduje, że można je dopasowywać do rozmaitych stylów dekoratorskich i tworzyć różnorodne kompozycje. 

Od dłuższego czasu w trendach utrzymują się tendencje oszczędne estetycznie, zachowawcze pod względem zdobności i z focusem na detale. Wśród najmodniejszych rozkładanych narożników należy wymienić modele o prostej, obłej formie obite delikatnymi w dotyku tkaninami w rozbielonych, przytłumionych kolorach. Duży nacisk kładzie się nie na kontrasty barwowe, a strukturalne. To rozmaitość faktur i materiałów odpowiada za głębię i wielowymiarowość aranżacji. 

Uniwersalny i modny narożnik z funkcją spania codziennego

Chcąc w nieoczywisty sposób odmienić swój salon i kierując się topowymi trendami dekoratorskimi, możesz zdecydować się np. na rozkładany narożnik w kolorze roku 2024 – Peach Fuzz. To bardzo odważny wybór, który wniesie do wnętrza ogromną dozę świeżości, pozytywnej energii i oryginalnego szaleństwa estetycznego. Na tle białych ścian i w towarzystwie orzechowego drewna taki narożnik zaprezentuje się znakomicie. Dla uwydatnienia efektu możesz postawić na soczyście brzoskwiniowe zasłony, które będą korespondowały z niebanalną tapicerką narożnika. W zrównoważeniu efektu pomogą dekoracyjne poduszki w stonowanych barwach, np. kremowe czy mlecznobiałe. U podstawy takiego narożnika możesz rozłożyć miękki dywan, który w czasie relaksu zapewni oparcie zmęczonym stopom.

Zobacz też:
Moon Boot – oryginalne obuwie zimowe idealne nie tylko na stok!

Chcesz urozmaicić mdły wystrój nudnego salonu? Nie ma na to lepszego sposobu niż narożnik w intensywnym kolorze. Burgundowy lub szmaragdowy model zagwarantuje efekt „wow” i pomoże Ci w urządzeniu pomieszczenia w wielu stylach. Tego typu meble wpisują się zarówno w konwencję nowoczesną, jak i skandynawską, glamour czy japandi. Metamorfoza salonu przyjdzie Ci z łatwością, jeśli zainspirujesz się projektami dekoratorów i przejrzysz różne rozkładane narożniki w Agacie.

Jak wkomponować narożnik w aranżację?

Odmiana wizerunku salonu z pomocą narożnika to rozwiązanie, które nie wymaga gruntownego przemeblowania ani inwestowania w nowe wyposażenie. Ceny narożników są na tyle zróżnicowane, że każdy może wybrać mebel na miarę swoich możliwości finansowych. Aby wybór był trafny, uważnie przyjrzyj się swojemu salonowi i dokonaj pomiarów miejsca, w którym ma stanąć nowa rogówka. Jeśli nie czujesz się pewnie w sztuce aranżowania, dobierz model w kolorze beżowym lub popielatym. Pastelowe neutralne barwy dobrze wyglądają niemal ze wszystkimi kolorami.Powiązane artykuły:
Archiwum: styczeń 2024