Paznokcie tytanowe to metoda koloryzacji i zadbania o zdrowie paznokci, która zdobyła uznanie kobiet. Można bez wątpienia powiedzieć, że paznokcie tytanowe są bardzo mocne i trwałe, ale także znacznie lepiej odżywione niż w przypadku innych metod stylizacji. Ich ogromnym plusem jest odporność na uszkodzenia, dzięki czemu po zabiegu będziesz mogła cieszyć się nimi bardzo długo, bez obaw o to, że lakier odpryśnie. 

Tytanowe paznokcie to zabieg bardzo znany i lubiany. Polega na tym, że na odpowiednią bazę sypany jest system DIP. Nie trzeba używać lampy! To wszystko sprawia, że paznokcie będą nie do zdarcia. Utwardzenie tytanu ma miejsce pod wpływem powietrza, a nie lampy, tak jak w przypadku lakierów hybrydowych. Co więcej, pudry, których używa się do tego zabiegu, zawierają witaminy, które wpływają pozytywnie na płytkę paznokcia. 

Co to jest tytanowy manicure?

Czym dokładnie jest manicure tytanowy? Lepiej to zrozumiesz, jeśli najpierw dowiesz się, jakie są inne metody stylizacji paznokci i na czym polegają. Lakier tytanowy jest w pewnym sensie połączeniem zalet manicure hybrydowego i akrylowego. Z pewnością jest to świetna metoda dla kobiet, które chcą cieszyć się pięknym kolorem paznokci przez długi czas, ale nie chcą zniszczyć naturalnej płytki. 

Zacznijmy od paznokci żelowych. Na naturalną płytkę paznokcia nakłada się specjalny żel, który utwardza się w lampie. To także metoda, która cieszy się powszechnym uznaniem kobiet i jest bardzo trwała. 

Paznokcie tytanowe czy hybrydowe?

Kolejny sposób na piękne paznokcie to manicure hybrydowy. Na płytkę paznokcia nakłada się bazę hybrydową, następnie lakier hybrydowy i top. Każdą warstwę utwardza się w lampie. To także trwała metoda, która z pewnością spełni twoje oczekiwania. 

Paznokcie tytanowe czy hybrydowe

Został jeszcze manicure akrylowy. To metoda bardzo podobna do manicure żelowego, jednak używa się nieco innych preparatów, a paznokcie są cieńsze, co dla niektórych stanowi ważny walor estetyczny. To również bardzo trwała metoda stylizacji paznokci. 

Manicure tytanowy w domu

Paznokcie tytanowe mogą być piękną ozdobą twoich dłoni. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonać manicure tytanowy w domu. To bardzo łatwa do samodzielnego wykonania stylizacja, choć – podobnie jak inne – wymaga wprawy, cierpliwości i poświęcenia czasu. Oczywiście możesz także udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. 

Tytany paznokcie – co będzie ci potrzebne?

Masz ochotę na tytanowe paznokcie? Będzie ci potrzebny nie tylko lakier tytanowy, ale i inne akcesoria. Jeśli chcesz wykonać ten zabieg samodzielnie we własnym domu, musisz najpierw zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, bez których będzie po prostu niemożliwy. Potrzebujesz przede wszystkim: 

  • cleanera, 
  • bazy, 
  • aktywatora,
  • topu, 
  • kolorowego pudru, 
  • pudru budującego,
  • wacików bezpyłowych, 
  • pędzelka do pyłków, 
  • pilników, 
  • bloczka polerskiego. 

Jeśli skompletujesz wszystkie potrzebne elementy, nie pozostaje nic innego, jak przejść do działania!

Paznokcie tytanowe – jak wykonać?

Zastanawiasz się, jak wykonać manicure tytanowy krok po kroku? Tytanowy manicure z powodzeniem możesz wykonać w domu, nie ma w tym nic trudnego. Za chwilę wszystko stanie się jasne! Z pewnością wykonanie takiej stylizacji paznokci samodzielnie w domu przyniesie ci wiele satysfakcji. Kto wie, może odkryjesz ukryty talent, a ta jednorazowa przygoda przemieni się w pasję? Musisz to sprawdzić!

Paznokcie tytanowe – jak wykonać?

Manicure tytanowy krok po kroku  

Pierwszym krokiem jest oczywiście właściwa pielęgnacja dłoni i paznokci. Dokładnie odsuń skórki specjalnym patyczkiem, a paznokciom nadaj pożądany kształt za pomocą pilniczka. Gdy już to zrobisz, powinnaś delikatnie zmatowić płytkę za pomocą bloczka polerskiego, a na końcu – odtłuścić ją cleanerem. Tak przygotowane paznokcie są gotowe na dalszą stylizację. 

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest nałożenie żelu bazowego i włożenie paznokcia do kolorowego pudru. Musisz wiedzieć, że baza powinna być dokładnie rozprowadzona na paznokciu i nie może dotykać skórek. Puder przyczepia się jedynie do bazy, dlatego tak ważne jest dokładne jej nałożenie. To jest pierwsza warstwa twojego manicure. Gdy ta warstwa wyschnie, możesz powtórzyć tę czynność i nałożyć kolejną warstwę. 

Następnie nakładasz aktywator. Ten preparat ma na celu przyspieszenie wyschnięcia wszystkich warstw. Kolejny krok to nałożenie topu, który ma utwardzić całość. To właśnie on odpowiada za trwałość stylizacji. Ostatni etap to nałożenie na paznokcie oliwki nabłyszczającej. Na tym kończy się cały proces. Banalne, prawda? Jednak nie możesz pominąć żadnego kroku, każdy z nich wykonuj bardzo starannie. Tylko w ten sposób osiągniesz pożądany efekt, a twoje paznokcie będą piękne, odżywione i bardzo trwałe. 

Manicure tytanowy – jak go zdjąć?

Manicure tytanowy – jak go zdjąć?

Pojawia się jednak jeszcze jedno bardzo ważne pytanie. Co zrobić, gdy będziesz chciała zrezygnować z wykonanej stylizacji? Jak zdjąć manicure tytanowy? Możesz użyć acetonu, jednak manicure tytanowy jest bardzo trwały i być może ta metoda nie będzie wystarczająca. Warto wtedy użyć frezarki, jednak trzeba robić to umiejętnie, żeby nie zniszczyć płytki paznokci. Możesz także udać się do kosmetyczki w salonie, która zdejmie wykonaną przez ciebie stylizację. Większość salonów oferuje takie usługi. 

Manicure tytanowy – cena

W twojej głowie pewnie krąży jedno zdanie: jaka jest cena manicure tytanowego? Taki manicure z pewnością kosztuje więcej w salonie niż w domu. Jeśli kupisz wszystkie niezbędne akcesoria, będziesz w stanie wykonać nimi stylizację kilka razy. W związku z tym zabawa w domu będzie tańsza, jednak z pewnością zajmie ci więcej czasu niż wykonanie jej w salonie. Wybór należy do ciebie. 

Manicure tytanowy cieszy się dużą popularnością, ponieważ ma wiele zalet. Do tych, które zdecydowanie warte są uwagi, należy przede wszystkim jego trwałość, łatwość wykonania, naturalny wygląd, brak potrzeby używania lampy, wzmocnienie paznokci poprzez zawartość witamin. To tylko kilka z najważniejszych powodów, dla których warto wybrać tę metodę stylizacji paznokci. Wykonaj ją w zaciszu własnego domu lub udaj się do profesjonalnego salony kosmetycznego i ciesz się pięknymi, zdrowymi paznokciami, które wszystkich zachwycą!