Manicure tytanowy to metoda koloryzacji i zadbania o zdrowie płytek, która zdobyła uznanie kobiet. Można bez wątpienia powiedzieć, że są bardzo mocne i trwałe, ale także znacznie lepiej odżywione niż w przypadku innych metod stylizacji. Ich ogromnym plusem jest odporność na uszkodzenia, dzięki czemu po zabiegu będziesz mogła cieszyć się nimi bardzo długo, bez obaw o to, że lakier odpryśnie. 

Tytanowe paznokcie to zabieg bardzo znany i lubiany. Polega na tym, że na odpowiednią bazę sypany jest system DIP. Nie trzeba używać lampy! To wszystko sprawia, że paznokcie będą nie do zdarcia. Utwardzenie tytanu ma miejsce pod wpływem powietrza, a nie lampy tak jak w przypadku lakierów hybrydowych. Co więcej, pudry, których używa się do tego zabiegu, zawierają witaminy, które wpływają pozytywnie na płytkę paznokcia oraz wapń. Mają w sobie także dwutlenek tytanu, któremu ten manicure zawdzięcza swoją nazwę.

Co to jest tytanowy manicure?

Czym dokładnie są paznokcie tytanowe? Lepiej to zrozumiesz, jeśli najpierw dowiesz się, jakie są alternatywy i na czym polegają. Lakier tytanowy jest w pewnym sensie połączeniem zalet manicure hybrydowego i akrylowego. Z pewnością jest to świetna metoda dla kobiet, które chcą cieszyć się pięknym kolorem przez długi czas, ale nie chcą zniszczyć naturalnej płytki. 

Cieszy się dużym powodzeniem między innymi dlatego, że w przeciwieństwie do podobnie trwałych metod, manicure tytanowy nie wymaga używania lampy UV w celu utwardzenia koloru, który kładzie się na płytkę. Ponadto, kiedy pojawi się widoczny odrost, wystarczy go uzupełnić, bez zdejmowania starej warstwy.

Jak zrobić manicure tytanowy?

W tej metodzie paznokciom nadajemy kolor za pomocą zanurzania ich w kolorowym pudrze, ze względu na co zyskała w krajach anglojęzycznych nazwę „dip powder nails”. Jak sama nazwa wskazuje, manicure ten wykonuje się w następujący sposób:

 • nakładamy bazę,
 • zanurzamy paznokcie w kolorowym pudrze,
 • nakładamy bazę,
 • nakładamy kolejną bazę pudru (ten krok powtarzamy jeszcze raz czy dwa, nakładając bazę przed kolejnym zanurzeniem),
 • nakładamy utwardzacz.

Taki manicure nie tylko nie niszczy płytki paznokcia, ale jest również praktycznie niemożliwy do zniszczenia, dzięki czemu nie grożą nam żadne odpryski, a jedynie to, że przedwcześnie znudzimy się kolorem. To wszystko przy zachowaniu naturalnej grubości płytki paznokcia.

Na czym polegają paznokcie hybrydowe i akrylowe?

Kolejny sposób na piękne paznokcie to manicure hybrydowy. Na płytkę paznokcia nakłada się bazę hybrydową, następnie lakier hybrydowy i top. Każdą warstwę utwardza się w lampie. To także trwała metoda, która z pewnością spełni twoje oczekiwania. Niestety utwardzanie z użyciem lampy UV stanowi poważny minus hybryd.

Nie można jednak odmówić im zalet, jak chociażby tego, że ich zdejmowanie będzie zdecydowanie łatwiejsze, jako że wystarczy, że posłużymy się acetonem. Przy tytanie raczej nie obejdzie się bez frezarki.

Paznokcie tytanowe czy hybrydowe

Został jeszcze manicure akrylowy. To metoda bardzo podobna do manicure żelowego, jednak używa się nieco innych preparatów, a efekt końcowy daje cieńszą warstwę, co dla niektórych stanowi ważny walor estetyczny. To również bardzo trwała metoda stylizacji paznokci. 

Manicure tytanowy w domu

Paznokcie koloryzowane pudrem tytanowym mogą być piękną ozdobą twoich dłoni. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonać paznokcie tytanowe w domu. To bardzo łatwa do samodzielnego zrobienia stylizacja, choć – podobnie jak inne – wymaga wprawy, cierpliwości i poświęcenia czasu. Aby zacząć, możesz kupić zestaw startowy zawierający wszystkie potrzebne produkty. Oczywiście możesz także udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. 

DIP system – co będzie ci potrzebne do wykonania manicure?

Masz ochotę na tytanowe paznokcie? Będzie ci potrzebny nie tylko lakier tytanowy, ale i inne akcesoria. Jeśli chcesz przeprowadzić ten zabieg samodzielnie we własnym domu, musisz najpierw zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, bez których będzie po prostu niemożliwy. Potrzebujesz przede wszystkim: 

 • cleanera, 
 • bazy, 
 • aktywatora,
 • topu, 
 • kolorowego pudru, 
 • pudru budującego,
 • wacików bezpyłowych, 
 • pędzelka do pyłków, 
 • pilników, 
 • bloczka polerskiego. 
Zobacz też:
Paznokcie ombre – jak zrobić cieniowany manicure? Inspiracje na hybrydowe ombre na paznokciach

Jeśli skompletujesz wszystkie potrzebne elementy, nie pozostaje nic innego, jak przejść do działania!

Manicure tytanowy – jak go zrobić w 2023?

Zastanawiasz się, jak wykonać tytanowy manicure krok po kroku? Możesz z powodzeniem wykonać go w domu, nie ma w tym nic trudnego. Za chwilę wszystko stanie się jasne! Z pewnością zrobienie takiej stylizacji paznokci samodzielnie w domu przyniesie ci wiele satysfakcji. Kto wie, może odkryjesz ukryty talent, a ta jednorazowa przygoda przemieni się w pasję? Musisz to sprawdzić!

Paznokcie tytanowe – jak wykonać?

Manicure tytanowy z użyciem pudru krok po kroku  

Pierwszym krokiem jest oczywiście właściwa pielęgnacja dłoni i paznokci. Dokładnie odsuń skórki specjalnym patyczkiem, a paznokciom nadaj pożądany kształt za pomocą pilniczka. Gdy już to zrobisz, powinnaś delikatnie zmatowić płytkę za pomocą bloczka polerskiego, a na końcu – odtłuścić ją cleanerem. Tak przygotowane paznokcie są gotowe na dalszą stylizację.

Nałożenie bazy i pudru

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest nałożenie żelu bazowego i włożenie paznokcia do kolorowego pudru. Musisz wiedzieć, że baza powinna być dokładnie rozprowadzona na paznokciu i nie może dotykać skórek. Puder przyczepia się jedynie do bazy, dlatego tak ważne jest dokładne jej nałożenie. To jest pierwsza warstwa twojego manicure. Gdy ta warstwa wyschnie, możesz powtórzyć tę czynność i nałożyć kolejną warstwę.

Aktywator i oliwka nabłyszczająca 

Następnie nakładasz aktywator. Ten preparat ma na celu przyspieszenie wyschnięcia wszystkich warstw. Kolejny krok to nałożenie topu, który ma utwardzić całość. To właśnie on odpowiada za trwałość stylizacji. Ostatni etap to nałożenie na paznokcie oliwki nabłyszczającej. Na tym kończy się cały proces. Banalne, prawda? Jednak nie możesz pominąć żadnego kroku, każdy z nich wykonuj bardzo starannie. Tylko w ten sposób osiągniesz pożądany efekt, a twoje paznokcie będą piękne, odżywione i bardzo trwałe. 

Tytanowe paznokcie – jak je usunąć?

Manicure tytanowy – jak go zdjąć?

Pojawia się jednak jeszcze jedno bardzo ważne pytanie. Co zrobić, gdy będziesz chciała zrezygnować ze stylizacji? Jak zdjąć tytan z paznokci? Możesz użyć acetonu, jednak tytanowy manicure jest bardzo trwały i być może ta metoda nie będzie wystarczająca. Warto wtedy użyć frezarki, jednak trzeba robić to umiejętnie, żeby nie zniszczyć płytki paznokci. Możesz także udać się do kosmetyczki w salonie, która zdejmie tytan z paznokci. Większość salonów oferuje takie usługi. 

Cena paznokci tytanowych

W twojej głowie pewnie krąży jedno zdanie: jaka jest cena manicure tytanowego? Taki manicure z pewnością kosztuje więcej w salonie niż w domu. Jeśli kupisz wszystkie niezbędne akcesoria, będziesz w stanie zrobić nimi stylizację kilka razy. W związku z tym zabawa w domu będzie tańsza, jednak z pewnością zajmie ci więcej czasu niż wykonanie manicure w salonie. Wybór należy do ciebie. 

Tytan cieszy się dużą popularnością, ponieważ ma wiele zalet. Do tych, które zdecydowanie warte są uwagi, należy przede wszystkim jego trwałość, łatwość wykonania, naturalny wygląd, brak potrzeby używania lampy, wzmocnienie paznokci poprzez zawartość witamin. To tylko kilka z najważniejszych powodów, dla których warto wybrać tę metodę stylizacji paznokci. Zrób ją w zaciszu własnego domu lub udaj się do profesjonalnego salony kosmetycznego i ciesz się pięknymi, zdrowymi paznokciami, które wszystkich zachwycą!Powiązane artykuły:
Archiwum: styczeń 2023