Ranking kremów z filtrem 100 pokazuje, że każdy z tego typu produktów zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony przeciwsłonecznej. Choć może używać go każdy, komu zależy na zapewnieniu skórze jak największego zakresu bezpieczeństwa, jego stosowanie jest zalecane szczególnie osobom, których skóra wykazuje predyspozycje do występowania różnego rodzaju podrażnień słonecznych, poparzeń, zmian skórnych oraz zmian barwnikowych. Jak najczęściej po tego rodzaju produkty powinny też sięgać ci, którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka rozwoju różnorakich chorób skóry, w tym również niezwykle niebezpiecznych chorób nowotworowych.

Krem z filtrem 100 – jak wybieraliśmy?

Tworząc ranking kremów z filtrem 100, pod uwagę braliśmy takie czynniki jak:

 • stopień ochrony;
 • łatwość wchłaniania produktu;
 • typ cery dla której produkt jest przeznaczony;
 • zawartość składników pielęgnujących. 

Kremy z filtrem 100 to produkty zabezpieczające skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV na bardzo wysokim poziomie. Szacuje się, że odpowiednio stosowane mogą chronić skórę na poziomie sięgającym 99%. W naszym rankingu znalazły się te produkty, które poza wysokim stopniem ochrony przed promieniowaniem UV, wyróżnia też wysoka jakość. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie ułatwi wybór najlepszego kremu na specjalne potrzeby. 

Krem z filtrem 100 – czy wysoka ochrona przeciwsłoneczna jest potrzebna?

Krem z filtrem SPF 100 to produkt, który zapewnia bardzo wysoką ochronę przed działaniem promieni UV, rzędu 99%. Jest to bardzo istotna zaleta, bo tak wysoki poziom zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych pozwala uniknąć wielu groźnych dla zdrowia i życia człowieka następstw. Do najczęściej występujących skutków działania słońca na skórę człowieka zalicza się m.in.:

 • podrażnienia skóry;
 • poparzenia słoneczne;
 • reakcje alergiczne;
 • zaczerwienienie;
 • przebarwienia i zmiany pigmentacyjne;
 • przesuszenia i nadmierna utrata wody z naskórka;
 • przedwczesne starzenie skóry;
 • zwiększone ryzyko rozwoju chorób skóry, w tym chorób nowotworowych.

Wysoki poziom ochrony przeciwsłonecznej to sposób na uniknięcie wszystkich tych następstw szkodliwego działania promieni UV na skórę. Warto więc korzystać z niej jak najczęściej.

Krem z filtrem 100 – dla kogo będzie odpowiedni?

Produkty zawierające filtry przeciwsłoneczne o wysokim współczynniku ochrony mogą stosować wszyscy, którym zależy na tym, by zapewnić skórze jak największy zakres bezpieczeństwa podczas przebywania na słońcu. Jednak szczególnie często powinny stosować je osoby, które przez kilka godzin w ciągu dnia są narażone na działanie promieni słonecznych, chociażby ze względu na wykonywaną pracę lub też spędzające długie godziny na plaży. 

Krem zapewniający wysoką ochronę przeciwsłoneczną powinny też wypróbować osoby, które mają jasny fototyp skóry, przez co są narażone na występowanie zmian pigmentacyjnych oraz poparzeń skóry. To także dobra propozycja dla osób ze skórą wrażliwą, źle znoszącą wysokie temperatury, reagującą na słońce podrażnieniami, zaczerwienieniem, a nawet wysypką oraz osób znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka, narażonych na przykład ze względów genetycznych na rozwój chorób skóry, w tym również chorób nowotworowych. 

Krem z filtrem 100 – jak i kiedy stosować?

Zasady stosowania kremu z filtrem 100 SPF niczym nie różnią się od zasad stosowania innych produktów ochronnych. Najważniejszą z nich jest staranna aplikacja produktu. Ważne, by podczas nakładania kremu starać się nie omijać żadnego obszaru skóry twarzy i części ciała, które narażone są na bezpośredni kontakt ze słońcem. Równie istotna jest ilość nakładanego preparatu. Nie powinna być zbyt duża, co mogłoby utrudniać wchłanianie się produktu w głębsze warstwy skóry, ale nie może być też za mała, gdyż mogłoby to skutkować niedostatecznym zabezpieczeniem skóry. 

Przebywający na słońcu przez kilka godzin muszą pamiętać o dodatkowej aplikacji kremu. Jednorazowa z całą pewnością nie ochroni skóry należycie przez cały ten czas. Do tego jest potrzebna tzw. reaplikacja, czyli ponowne nałożenie produktu po upływie około 2-3 godzin. Po tym czasie od pierwszego zastosowania kremu jego skuteczność zaczyna maleć. Trzeba pamiętać także o tym, że produkty ochronne naniesione na skórę zaczynają działać po około 15-30 minutach od momentu aplikacji (w zależności od produktu, a stosowną informację można znaleźć na opakowaniu). Planując korzystanie ze słońca warto więc uwzględnić ów czynnik, przygotowując ciało do ekspozycji na słońce odpowiednio wcześnie. 

Krem z filtrem 100 – jak znaleźć najlepszy?

Wybór dobrego kremu z filtrem 100 wcale nie musi być trudnym zadaniem. Wystarczy podczas szukania swojego ideału skupić się na tym co najważniejsze, czyli na skuteczności ochrony przeciwsłonecznej jaki zapewnia. Dlatego szukając odpowiedniego kremu z filtrem należy upewnić się, czy dany produkt zawiera filtry chroniące przed obydwoma rodzajami promieniowania UV, a więc promieniowaniem UVA i UVB. 

To bardzo ważne, ponieważ pomimo że skóra zdecydowanie częściej narażona jest na działanie promieni UVA, które docierają do ziemi przez cały rok, promieniowanie UVB jest dla niej równie groźne. I choć kontakt z nim przez zdecydowaną część roku dzięki warstwie ozonowej jest ograniczony, warto również przed jego działaniem zabezpieczyć odpowiednio skórę. Sprawdzając skład danego produktu, warto więc upewnić się, że zapewni on skórze kompleksową ochronę. 

Isdin Przeciwsłoneczny Krem Do Twarzy Spf 100 Eryfotona Aknmsc Spf 100+ Cream – wybór redakcji

Przeciwsłoneczny krem do twarzy SPF 100 z linii Isdin Eryfotona Aknmsc to produkt zapewniający bardzo wysoki poziom ochrony przed promieniowaniem UV, zarówno promieniowaniem UVA, jak i UVB. To propozycja dla osób wymagających, którym zależy na tym, by w jak największym stopniu ochronić skórę przed szkodliwym działaniem słońca. Krem poza zapewnieniem ochrony przed słońcem dodatkowo wspomaga procesy regeneracji skóry. Za sprawą swojej formuły produkt może być stosowany zarówno w ramach profilaktyki chorób nowotworowych skóry oraz rogowacenia słonecznego skóry, jak i procesach ich leczenia. 

Poza filtrami słonecznymi krem zawiera w swoim składzie substancje kojące, łagodzące podrażnienia, a także składniki o działaniu przeciwzapalnym, dzięki czemu doskonale wycisza skórę, zmniejszając odczuwany dyskomfort. Jego stosowanie zaleca się szczególnie w przypadku skóry wrażliwej, jednak może być stosowany do każdego typu cery. Produkt szybko się wchłania, a jego aplikacja jest łatwa i wygodna.

Isdin Przeciwsłoneczny Krem Do Twarzy Spf 100 Eryfotona Aknmsc Spf 100+ Cream 50 Ml
0rXRpQmoCuRY2yRUgi7cB4
Zalety
 • SPF 100+ – wysoki poziom ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV
 • Eryfotona AC-NMSC – kompleksowy skład zapobiegający powstawaniu zmian skórnych i zmniejszający ryzyko nowotworów skóry
 • Krem do twarzy – specjalnie opracowana formuła chroniąca skórę twarzy przed szkodliwym wpływem słońca
 • 50 ml – pojemność wystarczająca na długi czas użytkowania
Wady
 • Może być stosunkowo drogi.
 • Może pozostawić tłusty film na skórze.

Isdin Przeciwsłoneczny Krem Do Twarzy Spf 100 Eryfotona Aknmsc Spf 100+ Cream 50 Ml to krem ochronny przed słońcem, który chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Formuła Eryfotona Aknmsc zapobiega powstawaniu przebarwień i wspomaga leczenie trądziku.

Pharmaceris A MEDIC PROTECTION Krem specjalna ochrona do twarzy i ciała SPF 100+ – najlepszy stosunek jakości do ceny

Krem do twarzy i ciała zapewniający specjalną ochronę od marki Pharmaceris ma wysokie wartości filtrów przeciwsłonecznych, dzięki czemu skutecznie zabezpiecza skórę przed niebezpiecznym dla niej promieniowaniem UV. Produkt ten jest dermokosmetykiem. Zawiera składniki będące odpowiedzią na specjalne wymagania skóry twarzy i całego ciała. Może być stosowany zarówno przez osoby ze skłonnością do alergii, jak i mające skórę wrażliwą, reagującą rumieniem, skłonną do podrażnień i występowania zmian pigmentacyjnych. 

Zobacz też:
Zapomnij o zmarszczkach i opuchniętej skórze wokół oczu. Wybierz najlepszy krem pod oczy!

Stosowanie kremu zaleca się także osobom znajdującym się w grupie podwyższonego ryzyka występowania chorób skóry, w tym również chorób nowotworowych, różnego rodzaju zmian skórnych, a także osób z jasną karnacją, które mają skłonność do oparzeń słonecznych. Produkt bardzo dobrze się wchłania i jest wydajny. Odpowiedni dla każdego typu skóry. 

Pharmaceris A MEDIC PROTECTION Krem specjalna ochrona do twarzy i ciała SPF 100+ 75ml
ncMwqeuSlFKBV2DMqFhJH
Zalety
 • Skuteczna ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV dzięki wysokiemu SPF 100+
 • Formuła kremu specjalnie opracowana z myślą o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii
 • Dobrze nawilża i odżywia skórę, dzięki czemu pozostaje ona miękka i gładka
 • Krem jest łatwy w aplikacji i szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze
Wady
 • Może pozostawić biały film na skórze ze względu na bardzo wysoki filtr SPF.
 • Nie jest dostępny w większych opakowaniach, co może być niewygodne dla osób często stosujących produkt.

Pharmaceris A MEDIC PROTECTION to krem ochronny do twarzy i ciała z filtrem SPF 100+. Chroni przed promieniowaniem UVA i UVB oraz działa kojąco na skórę. Pojemność 75ml.

Eucerin Actinic ControlMD Sun SPF 100 Osłona przeciwsłoneczna – w trosce o bezpieczeństwo 

Krem z linii Eucerin Actinic ControlMD z filtrem SPF 100 zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony przed promieniowaniem UV, co sprawia, że skutecznie zabezpiecza skórę przed jego działaniem. Działanie filtrów zawartych w kremie polega na odbijaniu, pochłanianiu i i rozpraszaniu promieni UV, dzięki czemu skóra po kontakcie z kremem nie jest narażona na jego negatywne skutki. Krem może być stosowany do każdego typu cery. Produkt jest bezzapachowy i odpowiedni dla alergików. 

Kosmetyk w formie emulsji łatwo rozprowadza się na skórze i dobrze się wchłania, tworząc na niej ochronny film. Aby zapewnić maksymalny poziom ochrony krem należy aplikować na czystą i nie podrażnioną skórę, zgodnie z zaleceniami producenta i powtarzać aplikację, zgodnie z potrzebami i długością ekspozycji słonecznej. 

Eucerin Płyn Chroniący Skórę Przed Rogowaceniem I Czerniakiem – Sun Actinic Control Md Spf 100 Fluid 80ml
Zalety
 • Wysoka ochrona przeciwsłoneczna SPF 100
 • Zapobiega fotostarzeniu i powstawaniu przebarwień
 • Dobrze się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy
Wady
 • Może pozostawiać lekko biały film na skórze
 • Jest dość drogi w porównaniu do innych produktów z wysokim SPF

Eucerin Płyn Chroniący Skórę Przed Rogowaceniem I Czerniakiem – Sun Actinic Control Md Spf 100 Fluid 80ml to lekki fluid ochronny z filtrem SPF 100. Chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, redukuje ryzyko powstawania zmian skórnych, takich jak rogowacenie i czerniak. Formuła łatwo się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu na skórze.

Rilastil Fluido Solare SPF 100 – wysoka ochrona dla wymagających

Krem z filtrem SPF 100 marki Rilastil to kolejny przykład produktu zapewniającego bardzo wysoki poziom ochrony przeciwsłonecznej, którego stosowanie zalecane jest zwłaszcza osobom posiadającym skórę skłonną do występowania oparzeń słonecznych, podrażnień i przebarwień, a także narażonych na rozwój różnego rodzaju chorób skóry. Krem zabezpiecza skórę przed obydwoma rodzajami promieniowania UV (UVA i UVB). Może być stosowany zarówno do skóry twarzy, jak i całego ciała. 

Produkt ma stosunkowo lekką konsystencję. Z łatwością się rozprowadza i dobrze wchłania, stając się skutecznym zabezpieczeniem przed działaniem promieni słonecznych. W celu zapewnienia maksymalnej ochrony, krem należy aplikować na skórę na około 30 minut przed planowaną ekspozycją na słońce. Odpowiedni dla każdego typu cery.

Banana Boat Sport Performance krem przeciwsłoneczny, LSF 100 – wysoka skuteczność wodoodpornej fromuły

Krem z wysokim filtrem SPF 100 z linii Banana Boat Sport Performance to produkt przeznaczony do ochrony przeciwsłonecznej na bardzo wysokim poziomie. Dzięki zawartości filtra o wysokim współczynniku ochrony krem bardzo skutecznie zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV (UVA i UVB). 

Produkt może być stosowany w przypadku każdego typu skóry, szczególnie skóry wymagającej, skłonnej do podrażnień i poparzeń, będących skutkiem działania promieni słonecznych, a także ze względu na swój fototyp narażonej na występowanie przebarwień i rozwój chorób skóry. Krem ma wodoodporoną formułę, dzięki której zabezpiecza skórę przed słońcem nawet w trakcie kąpieli wodnych i pomimo potu. Dobrze rozprowadza się na skórze i szybko wchłania. 

Krem z filtrem 100 – znane marki

W naszym zestawieniu znalazła się marka Pharmaceris, która ma wieloletnie doświadczenie w produkcji dermokosmetyków dedykowanych specjalnym potrzebom skóry twarzy i całego ciała. Wśród nich dostępne są całe linie kosmetyków do pielęgnacji, które sprawdzają się na każdym jej etapie. 

Isdin to marka z ponad 40-letnim doświadczeniem w zakresie produkcji kosmetyków skoncentrowanych na skutecznej pielęgnacji skóry, w tym także skóry wymagającej. W jej ofercie znaleźć można m.in. wiele produktów chroniących skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, wyposażonych w zaawansowane technologicznie filtry, zapewniające skuteczną ochronę przeciwsłoneczną.

Marka Eucerin od lat zajmuje się produkcją dermokosmetyków przeznaczonych do specjalistycznej pielęgnacji skóry, zwłaszcza skóry wymagającej, problematycznej, skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznej, przesuszonej i odwodnionej. Produkty marki Eucerin przeznaczone są do pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała. 

Kolejną marką w naszym zestawieniu jest włoska marka dermokosmetyków Rilastil. Początek jej działalności przypada na lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku. To znany producent kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry, który czerpie z doświadczenia farmaceutycznego i specjalistycznych badań.

Przygotowane przez nas zestawienie zamyka marka Banana Boat, specjalizująca się w produkcji kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, w tym produktów zapewniających ochronę przeciwsłoneczną. 

Krem z filtrem 100 – najczęściej zadawane pytania

Znalezienie produktu, który zapewni najwyższym możliwy poziom ochrony przeciwsłonecznej, nie zawsze bywa proste. Aby nieco ułatwić zadanie, postaraliśmy się odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań. Mamy nadzieję, że pomoże to rozwiać pojawiające się wątpliwości i pozwoli wybrać najlepszy krem z filtrem 100. 

Czy krem z filtrem 100 zapewnia 100% ochrony?

Krem z filtrem SPF 100 zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony przeciwsłonecznej sięgający rzędu ok. 99%. Obecnie jest to najwyższy stopień ochrony, jaki można uzyskać stosując produkty zawierające filtry SPF. Na ostateczny poziom ochrony wpływa nie tylko rodzaj zastosowanego produktu, ale także sposób jego aplikacji i częstotliwość jej powtórzeń. 

Krem z filtrem 100 czy 50? Który wybrać?

Różnica pomiędzy zakresem stopnia ochrony pomiędzy produktami zawierającymi filtry o faktorze SPF 100 i SPF 50 wynosi 1%. W pierwszym przypadku jest to 99%, w drugim zaś 98%. Jest to różnica bardzo niewielka. Wybór produktu powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami skóry w zakresie ochrony przeciwsłonecznej.

Czy krem z filtrem 100 trzeba aplikować na skórę tak samo często, jak krem o niższym faktorze?

Zasady stosowania kremów z filtrem 100 niczym nie różnią się od zasad stosowania produktów zawierających słabsze filtry przeciwsłoneczne. Aby działały skutecznie, chroniąc skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, muszą być aplikowane na skórę średnio, co 2-3 godziny, w zależności od zaleceń producenta. Tylko cykliczna reaplikacja produktów zapewni należytą ochronę skóry przed słońcem. Powiązane artykuły:
Archiwum: maj 2023