Walka z czasem nie jest ci obca? Często w pośpiechu przygotowujesz się do wyjścia i zdajesz sobie sprawę, że twoje dłonie nie wyglądają tak, jakbyś chciała? Jesteś w dobrym miejscu, ponieważ w tym poradniku przedstawiamy najlepsze sposoby, jak szybko wysuszyć paznokcie. Znajdź wygodne miejsce, zaparz pyszną kawę, przygotuj ulubione lakiery do paznokci wraz z akcesoriami i do dzieła!

Jak szybko wysuszyć paznokcie?

Klasyczne lakiery do paznokci to najłatwiejszy i najtańszy sposób na manicure. Mają jednak sporą wadę – długo schną. Im grubszą warstwę nałożysz, tym schnięcie lakieru będzie dłuższe. Na szczęście jest kilka sposobów, aby przyspieszyć ten proces.

Suszarka do włosów

Zapewne nie raz w oczekiwaniu na wyschnięcie paznokci korciło cię, aby użyć suszarki. Jak się okazuje, jest to bardzo skuteczna metoda, jednak jest pewien haczyk. Jeśli użyjesz ciepłego nawiewu powietrza, lakier będzie wysychał jeszcze dłużej. Dlatego też, do suszenia pomalowanych paznokci używamy wyłącznie podmuchu zimnego.

Zimna woda

Aby szybko wysuszyć lakier, możesz go… mocno schłodzić. Przygotuj miseczkę z wodą i dodaj kilka kostek lodu. Następnie pomaluj paznokcie, zanurz je w zimnej wodzie i odczekaj przynajmniej 2 minuty. Po tym czasie, twoje świeżo pomalowane paznokcie powinny być już suche!

Zamrażarka

Alternatywą dla powyższego triku jest… włożenie dłoni do zamrażarki. W tym przypadku paznokcie również powinny być suche po 2 minutach. Musimy cię jednak ostrzec – to doświadczenie będzie raczej mało komfortowe, dlatego przed malowaniem paznokci ciepło się ubierz!

Preparat do suszenia paznokci

Jak szybko wysuszyć paznokcie? Najlepiej sprawdzi się profesjonalny preparat, który przyspiesza wysychanie lakieru. Można go kupić w każdej drogerii. Najczęściej jest to płyn w buteleczce z pipetą. Wystarczy nałożyć odrobinę preparatu na pomalowany paznokieć, a po chwili lakier powinien już być suchy.

Oliwa z oliwek

Kolejnym sposobem, jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach jest oliwa z oliwek. Jeżeli masz w domu pustą buteleczkę z atomizerem, polecamy wlać do niej oliwę i spryskać paznokcie. Najlepiej jednak nałożyć produkt za pomocą pipety i pozostawić na kilka minut. Po tym czasie możesz dokładnie wsmarować oliwkę w paznokcie i okolice. Dzięki temu lakier szybciej się utwardzi, a skóra będzie miękka i odżywiona.

Lakier szybkoschnący

Jeśli często malujesz paznokcie w pośpiechu, zamień zwykłe lakiery na szybkoschnące. Zamiast jednej grubej warstwy, nałóż kilka cieńszych w krótkich odstępach czasu. Następnie możesz skorzystać z powyższych sposobów jak schłodzenie lakieru zimną wodą lub zastosowanie suszarki, dzięki czemu paznokcie będą mogły wyschnąć jeszcze szybciej!

Zobacz też:
Modne paznokcie matowe – jak je wykonać samodzielnie? Poznaj stylizacje i inspiracje na [cnt-year] rok

Lampa UV twoim sprzymierzeńcem!

Jak widzisz, jest kilka sposobów, by szybko wysuszyć lakier do paznokci. Warto jednak pamiętać, że istnieje alternatywa dla klasycznego lakieru do paznokci. Jest to manicure hybrydowy i żelowy. Co prawda, ta metoda jest czasochłonna, ponieważ najpierw trzeba dokładnie opiłować i zmatowić płytkę paznokcia, odtłuścić ją, a dopiero później można nakładać kolejne warstwy lakieru lub żelu. Jednak po utwardzeniu paznokci w lampie UV, nie trzeba już obawiać się nieestetycznych wgnieceń na lakierze i smug. Lakier jest suchy i twardy, a na paznokciach utrzymuje się przez kilka tygodni. Jeżeli więc często zdarza ci się malować paznokcie na szybko, rozważ metodę hybrydową lub żelową. Wystarczy, że poświęcisz godzinę na taki manicure, a będziesz cieszyć się pięknymi paznokciami przez długi czas.

Solidny manicure, ale trudniejsze usuwanie

Trzeba jednak pamiętać, że zmycie lakieru hybrydowego jest nieco bardziej skomplikowane. Nie wystarczy zmywacz do paznokci i wata. Trzeba zaopatrzyć się w aceton i specjalne waciki z folią. Niezbędny jest też czas, aby preparat mógł zadziałać na twardy lakier hybrydowy. Z kolei usunięcie żelu wymaga jeszcze więcej czasu i umiejętności pracy z pilnikiem lub frezarką.

Jak szybko wysuszyć pomalowane paznokcie? Znasz już kilka sposobów. Pamiętaj jednak, że bardzo ważne jest samo malowanie. Należy odpowiednio przygotować płytkę: odsunąć skórki i odtłuścić ją. Paznokcie szybciej wyschną, gdy nałożysz kilka cienkich warstw, zamiast jednej bardzo grubej. Jeśli masz w danym dniu ważne spotkanie, zaplanuj czas tak, by móc pomalować paznokcie i usiąść na moment przed telewizorem, z książką, czy chociażby napić się kawy. Niezbyt dobrym pomysłem jest zakładanie ubrań tuż po pomalowaniu paznokci. Mimo zastosowania naszych sposobów utwardzania lakieru istnieje ryzyko, że może się on rozmazać, jeśli zbyt szybko założysz ulubione dżinsy. Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2022