Antyoksydanty w suplementach – kiedy warto po nie sięgnąć? Odpowiadamy

Suplement z antyoksydantami to silne wsparcie w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Warto rozważyć jego przyjmowanie nawet przy zróżnicowanej diecie. Najsilniejsze przeciwutleniacze trudno dostarczyć z pożywieniem w wymaganych ilościach. Zdradzamy, który suplement zawierający antyoksydanty najlepiej wybrać oraz w jaki sposób go przyjmować.

6044 G5HiQQiS6UpBNbDh

Antyoksydanty – jak działają?

O przeciwutleniaczach słyszał już chyba każdy. Jednak nie wszyscy wiedzą, jakie dokładnie jest ich działanie. Poprzez neutralizowanie wolnych rodników zmniejszają stan zapalny w organizmie i zapobiegają rozwojowi m.in. nowotworów. Jeśli źle sypiasz, jesz dużo przetworzonej żywności i żyjesz w ciągłym biegu, prawdopodobnie wprowadzenie suplementacji antyoksydantami poprawi Twoje samopoczucie.

Dlaczego antyoksydanty w diecie są niewystarczające?

Rzadko kiedy w suplementach występują składniki, których nie możemy dostarczyć z pożywieniem. Mimo tego wiele osób włącza je do codziennej diety. Dlaczego? Dostarczenie wszystkich niezbędnych witamin i minerałów wymaga ścisłego trzymania się zbilansowanego jadłospisu ułożonego przez dietetyka, uwzględniającego indywidualne potrzeby. Nie każdy ma tyle motywacji i czasu, aby codziennie jeść idealnie zbilansowane posiłki.

Oczywiście suplementy nie zastąpią odpowiedniej diety. Najlepiej więc znaleźć złoty środek. Przyjmować suplementy zawierające substancje trudno dostępne lub słabo przyswajalne z pożywieniem. Zaliczają się do nich na przykład niektóre antyoksydanty. Przed rozpoczęciem suplementacji, warto wykonać badania krwi, które określą poziom witamin. Na co dzień należy unikać przetworzonej żywności, a w posiłkach dostarczać odpowiednią ilość warzyw, białka i złożonych węglowodanów.

Suplementy diety a antyoksydanty – w jakiej formie je przyjmować?

W dostarczaniu organizmowi substancji odżywczych ogromną rolę odgrywa ich przyswajalność. Na przykład witaminę D znajdziesz najczęściej w kapsułkach wypełnionych nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Jest ona rozpuszczalna w tłuszczach, dlatego dzięki takiemu połączeniu nasz organizm lepiej ją przyswaja. Nie ma sensu łykać suplementów, które przenikną do tkanek w niewielkim stopniu.

Dlatego nie jest łatwo dostarczyć przeciwutleniacze z pożywieniem. Mogą one tracić swoje właściwości, chociażby w wyniku obróbki termicznej. Najsilniejsze antyoksydanty pochodzą z alg morskich, które są trudno dostępne w Polsce. Co więcej, przyjęcie wymaganej dziennej dawki wymagałoby jedzenia ich w każdym posiłku. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie suplement z antyoksydantami ze sklepu Lab One, który uzupełni niedobory.

Zobacz też:  Jaki prezent dla kobiety spragnionej relaksu?

Co zawierają najlepsze preparaty antyoksydacyjne?

Które przeciwutleniacze mają najsilniejsze działanie antyoksydacyjne? Liderem jest astaksantyna, która działa 65 razy mocniej niż znana wszystkim witamina C. Oczywiście nie musisz przyjmować suplementu zawierającego tylko jeden składnik prozdrowotny. Dobrej jakości preparat w kapsułce łączy kilka antyoksydantów.

Witaminę C stosunkowo łatwo dostarczyć z pożywieniem, dlatego jej zawartość w suplementach nie musi być wysoka. Większą uwagę zwróć na rzadsze antyoksydanty, czyli właśnie astaksantynę i resweratrol. Dodatkami o działaniu przeciwutleniającym mogą być także witaminy E i A oraz cynk, selen czy polifenole.

Przyjmując preparat wysokiej jakości o złożonym składzie, szybko zauważysz przypływ energii, złagodzenie stresu czy poprawę stanu cery. Długofalowych efektów będzie jeszcze więcej. Antyoksydanty zmniejszają ryzyko chorób nowotworowych i neurodegeneracyjnych oraz wzmacniają układ odpornościowy i nerwowy.

Powiązane artykuły:

Monika Jankowska
Absolwentka Kosmetologii Klinicznej. Uważa, że świadoma, odpowiednia pielęgnacja i prowadzenie zdrowego stylu życia są niezbędne do zachowania dobrej kondycji na lata w dzisiejszych, coraz szybszych czasach. Prywatnie miłośniczka jogi, zdrowej kuchni i podróży do Azji.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Porady