Skóra twarzy w zimie – jak troszczyć się o cerę?

W zimie cera często wystawiona jest na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zimne podmuchy wiatru wysuszają jej powierzchnię i mogą powodować odmrożenia. Wilgoć i śnieg chłodzą. Gorące i suche powietrze w domu także negatywnie wpływa na stan skóry twarzy. Dlatego zimą bardziej niż kiedy indziej trzeba zwrócić uwagę na prawidłową pielęgnację.

Co zrobić, by zapewnić swojej skórze komfort w miesiącach zimowych? Pomocne informacje w tym zakresie uzyskaliśmy z pomocą poradnika zdrowotnego https://www.allecco.pl/

Nie zapominaj o dokładnym oczyszczaniu skóry i demakijażu. Zimową porą możesz zdecydować się na mocniejsze produkty zawierające kwasy, które skutecznie oczyszczają nawet głębokie warstwy skóry. Nie wychodź z domu bez nałożenia na twarz kosmetyków zabezpieczających przed działaniem zimna. Odbite od śniegu promienie słoneczne mocno opalają, dlatego filtr przeciwsłoneczny w produktach stosowanych zimą jest także niezwykle istotny.

Jak zadbać o skórę ciała w zimie?

Nie tylko skóra twarzy w zimie jest narażona na chłód i wysuszenie. Całe ciało o tej porze roku wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Miesiące zimowe to czas, gdy warto sięgnąć po balsamy i masła odżywcze o bogatej konsystencji. Przed aplikacją produktu dokładnie umyj całe ciało i zastosuj peeling. Nie musisz dokładnie wycierać się po skorzystaniu z prysznica – wystarczy lekko osuszyć ciało. Na wilgotną i rozgrzaną skórę nałożyć balsam. Szczególną uwagę poświęć swoim dłoniom. Zadbaj o ich nawilżenie i natłuszczenie. Stosuj peelingi i gęste kremy odżywcze, aby wzmocnić delikatną skórę rąk w tym czasie.

Jakie inne czynniki mają wpływ na stan skóry?

Pielęgnacja przy pomocy kosmetyków dobranych do Twojej cery jest bardzo ważna. Równie istotne są inne czynniki. W zimie trudno jest o dobrej jakości świeże warzywa i owoce. Aby zapewnić odpowiednią podaż witamin w diecie, możesz korzystać z mrożonek. Warto też przekonać się do suplementów diety. Uzupełnią one niedobory cennych witamin i minerałów. Nie zapominaj także o stosowaniu witaminy D3, która w zimie nie jest syntezowana w wystarczającej ilości. Na stan skóry wpływa też odpowiedni poziom nawodnienia, umiarkowana aktywność fizyczna i dobrej jakości odpoczynek. Zima jest porą, gdy możesz nieco zwolnić i zatroszczyć się o swoje potrzeby.

Zobacz też:
Kiedy należy przeprowadzać badania prenatalne?

Troska o skórę dopasowana do pory roku to prawdziwa inwestycja w przyszłość. Gdy zapewnisz jej odpowiednią pielęgnację w zimie, na wiosnę będziesz mogła cieszyć się promienną i pełną blasku cerą! Dlatego zwróć uwagę na kosmetyki i zabiegi, które stosujesz oraz zadbaj o zróżnicowaną dietę pełną witamin. Unikaj także używek i zatroszcz się o codzienną porcję ruchu i dobrą jakość snu.

Powiązane artykuły:

Archiwum: grudzień 2022