Czym charakteryzuje się styl loftowy?

Pomieszczenia w stylu loftowym wyróżniają się wyeksponowanymi elementami konstrukcyjnymi, prostymi dodatkami oraz przestronnością. W urządzaniu loftowego wnętrza warto inspirować się minimalizmem – w myśl zasady: im prościej, tym lepiej. Wnętrza loftowych pomieszczeń to przede wszystkim widoczne materiały konstrukcyjne, takie jak beton czy cegła. Świetnym dodatkiem do loftowych pomieszczeń będą elementy wykonane z drewna np. pionowe drewniane żaluzje. Z uwagi na to, że pomieszczenia loftowe charakteryzują się dużą wolną przestrzenią, ważna będzie odpowiednia osłona i zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi. Dlatego też warto postawić na drewniane żaluzje montowane do ściany – to najbardziej efektywne rozwiązanie dla surowych wnętrz.

Dobór odpowiedniego koloru żaluzji do loftowego wystroju

Producenci żaluzji oferują szeroką gamę kolorów nie tylko lamel, ale również osprzętu. Pozwala to na dopasowanie żaluzji do każdego okna i stylu, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Przed wybraniem żaluzji drewnianych warto również wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Jasne kolory żaluzji optycznie powiększą wnętrze, ciemne natomiast dodadzą nieco potulności do surowego loftowego pokoju. Należy również pamiętać, że jaśniejsze lamele będą odbijać więcej promieni słonecznych. Natomiast lamele w ciemnych odcieniach będą miały za zadanie pochłaniać część promieni słonecznych, przez co ograniczą ilość światła w pomieszczeniu.

W stylu loftowym dominują odcienie szarości, czerń oraz różne faktury drewna – żaluzje kolorystycznie dopasowane do istniejących już elementów wyposażenia będą doskonałym pomysłem. Jednakże, jeżeli pomieszczenie ma być zaprojektowane w stylu industrialnym z loftowymi elementami, i chcesz wykorzystać surowe detale, warto rozważyć zakup żaluzji w kolorze naturalnego drewna, które w takich aranżacjach jest niezwykle pożądane.

Zobacz też:
W trosce o kręgosłup - kilka sposobów na brak bólu

Jeżeli nie masz pewności, czy wybrany kolor będzie odpowiedni do Twojego wnętrza, zamów wzornik kolorów, który odsłoni przed Tobą pełną paletę barw żaluzji i pomoże podjąć odpowiednią decyzję. Wprost stworzone do loftowego wnętrza żaluzje drewniane Clicky będą znakomitym wyborem – wybierz idealny model i kolor, a już niedługo będą cieszyć Twoje oko.

Praktyczne rozwiązanie na lata

Drewniane żaluzje są ponadczasowe – nie tylko idealnie sprawdzą się we wnętrzach w stylu loftowym i industrialnym, ale też będą Ci służyć przez długie lata. Są niezwykle praktyczne, a łatwość utrzymania ich w nienagannej czystości powoduje, że sprawdzą się nawet w kuchni. Żaluzje drewniane będą również wyróżniały się na tle innych dekoracji i delikatnie ocieplą Twoje loftowe lokum. To dodatek, który przez wiele lat będzie nie tylko praktycznym, ale i trwałym rozwiązaniem – modnym niezależnie od trendów w dekoracji wnętrz. Jeżeli chcesz, aby Twoje loftowe mieszkanie wyróżniało się ponadczasowym stylem, postaw na sprawdzone drewniane żaluzje okienne np. od Clicky.pl!

Artykuł promocyjny

Powiązane artykuły:

Archiwum: styczeń 2023