Hybryda, żel czy akrylożel – jaki materiał?

Jeżeli poszukujesz solidnego, trwałego rozwiązania, które pozwoli Ci cieszyć się nienagannym manicure nawet 3-4 tygodnie, musisz zrezygnować z klasycznego lakieru na rzecz lakieru hybrydowego, żelu bądź akrylożelu. Produkty te nie tylko wzmacniają płytkę, ale pozwalają na uzupełnienie ubytków i przedłużenie naturalnego paznokcia. Który z nich wybrać? Każdy ma wiele zalet, a to, na jaki się zdecydujesz, zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Hybryda to miękki budulec służący do delikatnego wzmacniania. Jeśli zastosujesz odpowiednią bazę pod hybrydę, możesz przedłużyć nią płytkę o kilka milimetrów. W przypadku, gdy chcesz znacząco wydłużyć paznokcie, wybierz żel lub akrylożel, które są bardzo twardymi materiałami.

Domowy manicure – czego potrzebujesz?

Zarówno lakier hybrydowy, żel i akrylożel nie wyschną i nie utrwalą się samoistnie, dlatego potrzebujesz takiego urządzenia jak lampa do robienia paznokci. Porównaj kilka urządzeń, poznaj ich funkcje i przemyśl, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Bez względu na to, jaki budulec wybierzesz, będzie potrzebować również takich produktów i akcesoriów jak:

 • baza pod żel/hybrydę – zwiększa przyczepność produktów, wygładza płytkę i chroni ją przed przebarwieniami od pimentów zawartych w kolorowych lakierach;
 • top – przedłuża nienaganny wygląd manicure, chroni lakier i zdobienia przed zarysowaniem i odpryskami, możesz wybrać top błyszczący lub matowy;
 • cleaner – oczyszcza płytkę paznokcia i pozwala usunąć warstwę dyspersyjną;
 • patyczek/pusher do odsuwania skórek;
 • waciki bezpyłowe;
 • bloczek polerski;

Pamiętaj o tym, aby po skończonym zabiegu nawilżyć i odżywić skórki np. przy pomocy oliwki. Dzięki temu skóra będzie miękka i przyjemna w dotyku, a cała stylizacja nabierze jeszcze bardziej estetycznego wyglądu.

Zobacz też:
Neonowy zawrót głowy, czyli neonowe lakiery hybrydowe

Domowy manicure – wskazówki i porady

Wiesz już, czym kierować się podczas doboru materiału i w jakie produkty się zaopatrzyć. Czas zatem odkryć sekret udanej domowej stylizacji. Pamiętaj o tych kilku prostych krokach, a z pewnością efekt końcowy będzie zachwycający:

 • przygotuj płytkę – odsuń i w razie potrzeby wytnij skórki (użyj patyczka/pushera i cążek lub frezarki), oczyść i zmatuj płytkę bloczkiem polerskim, nadaj jej pożądany kształt i długość;
 • odtłuść płytkę – zrób to przy pomocy wacika bezpyłowego nasączonego cleanerem;
 • nałóż bazę – wykonaj ten krok powoli i ostrożnie, aby nie zalać skórek, utrwal w lampie (kciuk przygotuj osobno, kładąc go płasko pod lampą), nie zmywaj warstwy dyspersyjnej;
 • nałóż lakier – utrwal kolejno w lampie dwie warstwy wybranego lakieru;
 • nałóż top – utrwal go w lampie i jeśli ma warstwę dyspersyjną, zmyj ją cleanerem;
 • nałóż oliwkę – delikatnie wmasuj odrobinę preparatu w skórki wokół paznokci.

Wykonanie obłędnego manicure w domu wcale nie jest trudne. Jeśli natrafisz na jakiekolwiek przeszkody, nie zniechęcaj się. Postaraj się dowidzieć, dlaczego coś nie wychodzi i wyeliminuj błąd. Ćwicz i eksperymentuj, a bez wątpienia już niebawem będziesz dumna ze swojego dzieła!Powiązane artykuły:
Archiwum: styczeń 2024