Lokówki do włosów

Loki od zawsze cieszyły się popularnością wśród kobiet. Jaka jest więc historia urządzenia służącego do kręcenia włosów?

Lokówki kiedyś 

Już w starożytności znane były urządzenia, które służyły kręceniu włosów. Pierwsza współczesna lokówka została wykonana z grubego pręta wykonanego z żelaza. Do pręta dopasowana była blaszana rynienka. Tego typu sprzęt nagrzewano nad gazowym palnikiem. Często trzeba było używać na raz kilku lokówek(gdy jedne się grzały, fryzjer mógł korzystać z pozostałych). Zabieg ten był zabójstwem dla zdrowych, pięknych włosów. Pierwszą osobą, która opatentowała urządzenie do kręcenia włosów był fryzjer Marcel Grateau. Wynalazek ten przedstawił światu w 1905 roku jako curling iron. 

Lokówki dziś 

Na szczęście obecne w dzisiejszych czasach lokówki są o wiele bardziej bezpieczne dla włosów ich użytkowniczek. Nowoczesne lokówki nie niszczą struktury włosów. W przypadku lokówek z nieco niższej półki, przy zastosowaniu odpowiedniej termoochrony ryzyko zniszczenia włosów też jest znikome. Co nowsze modele mają coraz więcej funkcji dodatkowych. Wpływa to na zwiększenie funkcjonalności urządzenia i umożliwia stworzenie bardziej efektywnej fryzury. Obecnie zakup lokówki nie jest już tak dużym wydatkiem i w całkiem przystępnych cenach można znaleźć naprawdę dobry sprzęt. Wielkość i kształt wybranej lokówki zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. W przypadku posiadaczek długich włosów poleca się lokówki o grubej średnicy. Lokówka o małej średnicy zaś przyda się w kręceniu drobnych loczków, zwłaszcza na krótkich włosach. 

Rodzaje najpopularniejszych lokówek: 

  • stożkowa,
  • spiralna,
  • kulkowa,
  • eliptyczna,
  • lokówka na gaz,
  • lokówka z wymiennymi końcami 

Suszarki do włosów 

Proces schnięcia włosów bywa problematyczny dla posiadaczek długich włosów. Z pomocą przychodzą suszarki.  

Suszarka do włosów to nic innego jak urządzenie elektryczne którego zadaniem jest suszenie włosów. Zazwyczaj są one niewielkim urządzeniem, umożliwiającym trzymanie je w rękach. Na rynku dostępne są również suszarki stojące(zazwyczaj w zakładach fryzjerskich). Suszarka zbudowana jest ze spirali grzejnej, turbinki, silnika elektrycznego i wyłączników. Spirala ogrzewa strumień powietrza. Turbinka napędzana przez silnik służy natomiast do wydmuchiwania ogrzanego powietrza. 

Zobacz też:
Na jakie perfumy warto się zdecydować?

Jaką suszarkę do włosów wybrać? 

Zasadniczo wyróżnia się trzy rodzaje suszarek do włosówSuszarki użytku domowego, suszarki profesjonalne oraz turystyczne(małe i poręczne). Przy zakupie suszarki do włosów należy pamiętać o wybraniu takiej, która jest odpowiednio dopasowana do włosów(wybór dodatkowych nasadek lub dyfuzora do włosów kręconych) oraz miejsca w którym będziemy z niej korzystać(dom/salon fryzjerski). Aktualnie wiele modeli suszarek posiada możliwość regulacji temperatury, prędkości suszenia oraz korzystania z zimnego nawiewu. W sklepach ze sprzętami AGD znajdziemy suszarki o mocy od 1000 W do 2300 W. 

Lokówko- suszarki do włosów 

A gdyby tak połączyć suszarkę i lokówkę w jedno urządzenie? Idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim ułożeniu włosów. 

Suszarko-lokówki wyposażone są w obrotową szczotkę, dzięki której możliwe jest jednoczesne suszenie i modelowanie włosów. Dzięki tego typu sprzętowi można w łatwy i szybki sposób zwiększyć objętość fryzury. Jest świetnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób, którym zależy na oszczędności czasu. Ponadto, lokówko suszarki wyróżniają się sporo niższą temperaturą niż w przypadku tradycyjnych lokówek. Dlatego lokówko suszarki można także stosować w przypadku cienkich i łamliwych włosów. Z pewnością korzystniej wpłynie to na ich kondycję niż stosowanie zwykłej lokówki lub suszarki z ciepłym nawiewem. Wybranie tego typu sprzętu jest również bardziej ekonomiczne. Za ten sprzęt “2w1” zapłacimy na rynku podobne ceny jak w przypadku tradycyjnych lokówek i suszarek.Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2022