Suszarki i Lokówki do włosów

Obecnie mamy ogromny wybór urządzeń i kosmetyków do stylizacji włosów. Przepiękna fryzura, jak prosto z salonu możliwa jest już dziś do wykonania w domu. Układać włosów przy użyciu szczotki i suszarki, lokówki, a może lokówko-suszarki? 

wefew3r

Lokówki do włosów

Loki od zawsze cieszyły się popularnością wśród kobiet. Jaka jest więc historia urządzenia służącego do kręcenia włosów?

Lokówki kiedyś 

Już w starożytności znane były urządzenia, które służyły kręceniu włosów. Pierwsza współczesna lokówka została wykonana z grubego pręta wykonanego z żelaza. Do pręta dopasowana była blaszana rynienka. Tego typu sprzęt nagrzewano nad gazowym palnikiem. Często trzeba było używać na raz kilku lokówek(gdy jedne się grzały, fryzjer mógł korzystać z pozostałych). Zabieg ten był zabójstwem dla zdrowych, pięknych włosów. Pierwszą osobą, która opatentowała urządzenie do kręcenia włosów był fryzjer Marcel Grateau. Wynalazek ten przedstawił światu w 1905 roku jako curling iron. 

Lokówki dziś 

Na szczęście obecne w dzisiejszych czasach lokówki są o wiele bardziej bezpieczne dla włosów ich użytkowniczek. Nowoczesne lokówki nie niszczą struktury włosów. W przypadku lokówek z nieco niższej półki, przy zastosowaniu odpowiedniej termoochrony ryzyko zniszczenia włosów też jest znikome. Co nowsze modele mają coraz więcej funkcji dodatkowych. Wpływa to na zwiększenie funkcjonalności urządzenia i umożliwia stworzenie bardziej efektywnej fryzury. Obecnie zakup lokówki nie jest już tak dużym wydatkiem i w całkiem przystępnych cenach można znaleźć naprawdę dobry sprzęt. Wielkość i kształt wybranej lokówki zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. W przypadku posiadaczek długich włosów poleca się lokówki o grubej średnicy. Lokówka o małej średnicy zaś przyda się w kręceniu drobnych loczków, zwłaszcza na krótkich włosach. 

Rodzaje najpopularniejszych lokówek: 

  • stożkowa,
  • spiralna,
  • kulkowa,
  • eliptyczna,
  • lokówka na gaz,
  • lokówka z wymiennymi końcami 

Suszarki do włosów 

Proces schnięcia włosów bywa problematyczny dla posiadaczek długich włosów. Z pomocą przychodzą suszarki.  

Suszarka do włosów to nic innego jak urządzenie elektryczne którego zadaniem jest suszenie włosów. Zazwyczaj są one niewielkim urządzeniem, umożliwiającym trzymanie je w rękach. Na rynku dostępne są również suszarki stojące(zazwyczaj w zakładach fryzjerskich). Suszarka zbudowana jest ze spirali grzejnej, turbinki, silnika elektrycznego i wyłączników. Spirala ogrzewa strumień powietrza. Turbinka napędzana przez silnik służy natomiast do wydmuchiwania ogrzanego powietrza. 

Jaką suszarkę do włosów wybrać? 

Zasadniczo wyróżnia się trzy rodzaje suszarek do włosówSuszarki użytku domowego, suszarki profesjonalne oraz turystyczne(małe i poręczne). Przy zakupie suszarki do włosów należy pamiętać o wybraniu takiej, która jest odpowiednio dopasowana do włosów(wybór dodatkowych nasadek lub dyfuzora do włosów kręconych) oraz miejsca w którym będziemy z niej korzystać(dom/salon fryzjerski). Aktualnie wiele modeli suszarek posiada możliwość regulacji temperatury, prędkości suszenia oraz korzystania z zimnego nawiewu. W sklepach ze sprzętami AGD znajdziemy suszarki o mocy od 1000 W do 2300 W. 

Lokówko- suszarki do włosów 

A gdyby tak połączyć suszarkę i lokówkę w jedno urządzenie? Idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim ułożeniu włosów. 

Suszarko-lokówki wyposażone są w obrotową szczotkę, dzięki której możliwe jest jednoczesne suszenie i modelowanie włosów. Dzięki tego typu sprzętowi można w łatwy i szybki sposób zwiększyć objętość fryzury. Jest świetnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób, którym zależy na oszczędności czasu. Ponadto, lokówko suszarki wyróżniają się sporo niższą temperaturą niż w przypadku tradycyjnych lokówek. Dlatego lokówko suszarki można także stosować w przypadku cienkich i łamliwych włosów. Z pewnością korzystniej wpłynie to na ich kondycję niż stosowanie zwykłej lokówki lub suszarki z ciepłym nawiewem. Wybranie tego typu sprzętu jest również bardziej ekonomiczne. Za ten sprzęt “2w1” zapłacimy na rynku podobne ceny jak w przypadku tradycyjnych lokówek i suszarek.Powiązane artykuły:
Anna Kwiatkowska
pasjonatka tematyki beauty, od zawsze na bieżąco z trendami w kosmetyce pielęgnacyjnej i make-upowej. Kocha modę. Jej najnowszą pasją jest zdrowe odżywianie, stara się też żyć coraz bardziej ekologicznie.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Porady