Słuchawki prysznicowe: kiedy się najlepiej sprawdzają?

Przy ich użyciu skierujesz strumień wody dokładnie w to miejsce, w które potrzebujesz. Są więc niezastąpienie w dniach, w których nie chcesz podczas kąpieli zmoczyć włosów. Albo kiedy planujesz wykąpać pod prysznicem dziecko, psa lub wyczyścić jakiś duży przedmiot. Słuchawka prysznicowa jest więc niezwykle praktyczna!

Deszczownica prysznicowa: jakie zalety ma to rozwiązanie?

Deszczownica rozprasza wodę w taki sposób, że imituje ona spadające kropelki deszczu (ich intensywność można regulować). Taki strumień przyjemnie masuje ciało, co dla wielu osób jest bardzo relaksującym doświadczeniem.

Co więcej, deszczownica to także świetny wybór dla osób starszych czy z niepełnosprawnościami. Dla tych, dla których utrzymanie słuchawki prysznicowej stanowi trudność. 

Deszczownica: na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Deszczownice dzielą się na natynkowe i podtynkowe. Te drugie wyglądają bardzo nowocześnie i minimalistycznie! Jedyne widoczne elementy to głowica natryskowa i ramię na którym jest zamontowana oraz bateria do regulacji strumienia wody. Pozostałe komponenty instalacyjne są ukryte pod tynkiem. 

Słuchawka prysznicowa eco: o co z nią chodzi? Jak działa?

Dbasz o środowisko? A może przy okazji chcesz trochę zaoszczędzić na rachunkach? Słuchawka eco ci w tym pomoże! Najczęściej ma ona wbudowaną końcówkę, która napowietrza lecący strumień. Dzięki temu optycznie wydaje się, że wody jest więcej, niż jej faktycznie zużywamy.

prysznicowasluchawka 1

Słuchawki i deszczownice: jaki materiał wykonania warto wybrać?

Przy wyborze urządzeń  łazienkowych zwróć uwagę przede wszystkim na to, z czego została ona wykonana. Powinno to być tworzywo odporne na wodę, wilgoć i wahania temperatur. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że słuchawka i deszczownica na długo zagoszczą pod twoim prysznicem, nie tracąc swojego stylowego wyglądu. Sprawdzi się np. aluminium albo tworzywo sztuczne takie jak ABS. Do ich ogromnych zalet należą twardość oraz wytrzymałość na zarysowania. Ponadto są odporne na działanie wilgoci i korozję. 

Zobacz też:
Dobre kosmetyki do włosów kręconych –sprawdzone porady i rekomendacje

Słuchawki prysznicowe galwanizowane: co to znaczy? Czy warto je kupić?

Galwanizacja polega na pokryciu metali dodatkowymi, cienkimi warstwami, które zwiększają ich odporność na wahania temperatur, rdzę czy na uszkodzenia. Dzięki temu takie słuchawki prysznicowe są jeszcze trwalsze! Nie zauważysz na nich żadnego ścierania się lub odpryskiwania koloru. 

Ciekawą odmianą galwanizacji jest chromowanie. Łączy powyższe zalety z pięknym, eleganckim błyskiem urządzeń łazienkowych!

Deszczownica czy słuchawka prysznicowa: co wybrać?

Oba te rozwiązania mają wiele zalet! Z tego względu warto zdecydować się zamontowanie ich obu. Dzięki temu w zależności od potrzeb (szybki poranny prysznic czy długi, wieczorny i relaksujący?) wybierzesz rodzaj strumienia, którego aktualnie potrzebujesz. 

Po przeczytaniu tego artykułu wiesz już z jakiego tworzywa najlepiej wybrać deszczownicę oraz słuchawkę prysznicową. Dopasuj ich odpowiedni kolor do swojej łazienki i ciesz się trwałą oraz stylową armaturą! Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2023