Porady

Saturator do wody – jakie są jego zalety?

Z pewnością wielu osobom saturator kojarzyć się będzie ze słusznie minioną epoką. W czasach PRL był dość powszechnym obrazkiem na polskich ulicach i niewątpliwie jest symbolem komunizmu.

Oczywiście od tego czasu zmieniło się wiele, a duże stacjonarne samoobsługowe automaty lub wózki z kołami motorowerowymi i aparatem do saturacji zastąpiły designerskie urządzenia, które można mieć w domu. Tym samym można w każdej chwili przygotować orzeźwiający napój. Poza tą wygodą saturator pozwala dbać o ekologię, ponieważ minimalizuje ilość zużywanych plastikowych butelek.

Jaki saturator wybrać?

Saturator jest urządzeniem do przygotowywania wody sodowej lub innego gazowanego napoju. Jest niewielkie, nowoczesne i daje duże możliwości. Może być rewelacyjnym pomysłem na prezent i z pewnością będzie szczególnie doceniane w sezonie wakacyjnym i na imprezach. Sam mechanizm działania saturatora jest niezwykle prosty. To urządzenie nasyca wodę dwutlenkiem węgla. Współczesne propozycje przypominają ekspres do kawy. Są smukłe i mają umieszczoną wewnątrz butelkę. To opcja stacjonarna, która musi być podłączona do źródła zasilania. Poza tym znaleźć można również urządzenia, które inaczej nazywane są syfonami. Ich zaletą jest to, że mogą być używane nawet tam, gdzie nie ma prądu, można je zabrać ze sobą na działkę czy piknik, a po naciśnięciu zaworu z butelki otrzyma się gazowaną wodę.

Proste urządzenie na lata

Działanie saturatora jest bardzo proste. Wystarczy nabój z dwutlenkiem węgla, który podłącza się do urządzenia, aby woda w butelce zmieniła się w gazowaną. Tak naprawdę trzeba jedynie nacisnąć przycisk. Bez problemu można również uzyskać inne napoje o rozmaitych smakach. Wystarczy sięgnąć po syrop na przykład o aromacie coli. Tak jak w przypadku ekspresów do kawy trzeba pamiętać o tym, że naboje muszą być dobierane do konkretnego modelu saturatora. To lepszy pomysł niż propozycje uniwersalne, które mogą być problematyczne przy wymianie. Jak widać, niewielkie urządzenie przez lata może poprawiać humor i orzeźwiać, szczególnie że miłośników gazowanych napojów nie brakuje.

Zobacz też:
Wakacyjny makijaż – jaki look sprawdzi się w słoneczne dni?

Wybierając saturator, należy zwrócić uwagę na jego budowę, a co za tym idzie – sposób użytkowania. Poza tym ważne jest to, by móc ustawić stopień nagazowania – od lekko gazowanego poprzez średni aż do mocnego. Sprawdź wydajność naboju, a także materiał, z jakiego wykonana jest butelka. W końcu zależy ci na tym, by chronić środowisko i dbać o zdrowie, więc do wyboru masz szklane i plastikowe propozycje. Butelki będą się również różnić pojemnością.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: