Skąd się wzięły mikołajki?

Czas grudniowych, radosnych niespodzianek to niepowtarzalny okres, którego świętowanie rozpoczęło się już przed wiekami. Same mikołajki są jednak znacznie spokojniejsze i skromniejsze niż sama Gwiazdka. W tym dniu wręcza się dzieciom lub sobie nawzajem miłe drobiazgi. Skąd jednak wzięła się ta tradycja?

Starszy pan z siwą brodą ma swój pierwowzór w dzisiejszej Turcji. Prawosławny i katolicki duchowny, święty Mikołaj, wsławił się chęcią czynienia dobra, dzielenia się z ubogimi, dobrym sercem i wrażliwością na potrzebujących. Po śmierci swoich rodziców św. Mikołaj oddał cały swój majątek biednym, czym zasłużył sobie na pamięć kolejnych pokoleń. 6 grudnia, kiedy ten dobry człowiek ma swoje wspomnienie, i my pamiętamy o bliskich i potrzebujących. Wyrażamy to drobnymi upominkami.

Czekoladki mikołajkowe – dla każdego coś smacznego!

Zacznijmy od drobnych słodyczy, które sprawdzą się jako prezent dla chłopca na mikołajki, ale też jako upominek dla dziewczynki. Wiek nie ma tu znaczenia, bo niewielkie świąteczne bombonierki są zawsze bardzo na miejscu. Wyrażają miłe uczucia, ale jednocześnie budzą apetyt na większe prezenty gwiazdkowe. To drobny gest, ale chyba nie ma osoby, która nie ucieszyłaby się z takiego słodkiego upominku.

Alternatywą są kalendarze adwentowe. Doskonale pasują na mikołajki, ponieważ dzięki nim można odliczać dni do tych najważniejszych chwil, czyli do Wigilii. Co prawda 6 grudnia trzeba otwierać aż 6 przegródek, bo zdążyły się zrobić zaległości, ale pewnie nikt obdarowany takim upominkiem raczej nie będzie na to narzekał.

Prezent na mikołajki dla dziewczynki

Teraz czas na kilka propozycji dla płci pięknej. Upominki mikołajkowe dla dziewczyn bardzo łatwo można zamówić na Chocolissimo.pl. A jakie prezenty będą najlepsze? Prawdziwym przebojem jest ostatnio różowa czekolada: instagramowa i pyszna. Tabliczka z ciekawymi dodatkami, na przykład z pistacjami czy płatkami złota na pewno spodoba się każdej dziewczynie. Te nieco młodsze z pewnością docenią czekoladowe figurki – z motywem świątecznym lub dopasowanie do zainteresowań. Może czekoladowy pantofelek lub kwiaty?

Zobacz też:
Wakacyjny makijaż – jaki look sprawdzi się w słoneczne dni?

Prezent dla chłopca na mikołajki

Upominki mikołajkowe dla chłopców także znajdziesz w Chocolissimo. Propozycji mamy sporo: czekoladowe figurki, także te do samodzielnego składania, wykonane z czekolady pady do gier, smartfon, pilot do telewizora czy nawet zrobione z tego smakołyku samochody. Każdy z tych prezentów będzie miłym uzupełnieniem czegoś większego lub trafionym samodzielnym podarunkiem.

Jakichkolwiek prezentów szukasz, zacznij poszukiwania od Chocolissimo. Czekają tam na Ciebie ciekawe, słodkie prezent na mikołajki dla dzieci i czekoladki mikołajkowe, które zasmakują osobom w każdym wieku!Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2022