Jak pływać jak zawodowiec? Wskazówki dla początkujących

Umiesz już pływać, ale wciąż dużo brakuje Ci do umiejętności, jakie prezentują zawodowcy? Przed tobą zostało jeszcze wiele do nauki, ale mamy dobrą wiadomość – prędzej czy później osiągniesz wprawę. Oto wskazówki dla początkujących, którzy chcą przenieść swoją umiejętność pływania na nowy, lepszy poziom!

Naucz się różnych stylów

Istnieje aż kilkanaście różnych stylów pływania, przy czym dużą popularnością cieszy się jedynie kilka z nich. Niektóre sposoby faktycznie są niszowe, ale mimo to warto się ich nauczyć. Potraktuj to jako wyzwanie oraz okazję do rozszerzenia posiadanych umiejętności. Nauczenie się nowego stylu pływania daje ogromną satysfakcję, szczególnie jeśli uda Ci się przepłynąć w ten sposób dłuższy dystans!

Trenuj regularnie

W pływaniu, podobnie jak w każdym innym sporcie, kluczowe znaczenie ma regularność. Treningi powinny odbywać się przynajmniej raz na dwa tygodnie, a jeśli masz łatwy dostęp do basenu, możesz pływać nawet codziennie. Zostaw organizmowi czas na regenerację i nie przesadzaj z przemęczaniem się. Znacznie lepiej jest trenować często, ale umiarkowanie, niż rzadko, ale intensywnie.

Wybierz się nad morze lub jezioro

Jeśli znudziło Cię pływanie po basenach miejskich lub masz alergię na środki chemiczne używane do oczyszczania wody, to wybierz się nad morze lub jezioro. Duże zbiorniki wodne dają zupełnie nową perspektywę na pływanie. Zabierz ze sobą profesjonalny sprzęt dla pływaczy – kupisz go w sklepie Sportano. Nie wypływaj za daleko i jeśli masz taką możliwość, to skorzystaj z bezpieczeństwa gwarantowanego przez strzeżone kąpieliska!

Jakie akcesoria do pływania warto mieć?

Nie wszystkie akcesoria do pływania są niezbędne, ale mimo wszystko warto wykorzystać możliwości oferowane przez podstawowe wyposażenie pływackie. Oto lista rzeczy, z których opłaca się korzystać.

Zobacz też:
Skuteczne sposoby na koncentrację wg influencerów

Strój pływacki

W sprzedaży znajdziesz różne stroje pływackie damskie i męskie. Różnice w kroju między płciami są znaczące – w przypadku kobiet najwygodniej pływa się w stroju jednoczęściowym, zaś mężczyzną wystarczą zwykłe, wygodne kąpielówki. Odzież pływacka dostępna w sprzedaży została wykonana z szybkoschnących materiałów, które ułatwiają wysuszenie stroju po wyjściu z wody.

Gogle do pływania

Gogle do pływania przydają się szczególnie osobom, które lubią nurkować, choć oczywiście możesz je założyć podczas zwykłego pływania po powierzchni. Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami są raczej niewielkie i dotyczą głównie jakości wykonania. Sprawdź gogle do pływania w sklepie Sportano i wybierz produkt od zaufanej firmy.

Czepek pływacki

Czepek pływacki chroni głowę. To użyteczne akcesorium dla osób z długimi włosami – chroni je przed wilgocią i trzyma je w jednym miejscu. Ponadto czepki pływackie zapewniają bardziej opływowy kształt, co ułatwia osiągnięcie większej prędkości. Warto go mieć, szczególnie że koszt zakupu jest niewielki.

Wpływ pływania na zdrowie

Regularne pływanie ma doskonałe efekty zdrowotne. To doskonały sposób na szybkie i przyjemne spalenie dużej liczby kilokalorii. Na tym jednak nie koniec, bo pływanie angażuje większość mięśni w organizmie i pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej. Jeśli zależy Ci na zdrowiu, to regularnie zaglądaj na basen, a także zdecyduj się na aktywne wakacje nad morzem lub jeziorem!

Akcesoria i wskazówki dla pływaków: podsumowanie

Chcesz poprawić umiejętności? Jeśli tak, to trenuj regularnie i postaraj się nauczyć nowego stylu pływackiego. Zainwestuj również w dodatkowe akcesoria do pływania, które zwiększą twój komfort. Wybierz wygodny strój pływacki, kup gogle do pływania oraz silikonowy czepek.

Artykuł sponsorowany.Powiązane artykuły:
Archiwum: maj 2023