Szukasz wzoru na manicure, który jest uniwersalny, ale i przyciąga wzrok? Paznokcie w kropki są właśnie dla ciebie! Takie zdobienia podkreślają strój, nie przytłaczając go, a jednocześnie od razu rzucają się w oczy. Sprawdź, jak pomalować paznokcie w kropki i jakich kolorów najlepiej użyć.

Jakie kolory pasują do paznokci w kropki?

Dotticure lub jak wolą niektórzy manidot, oprócz bycia jednym z najbardziej ponadczasowych i uniwersalnych wzorów, ma także inne zalety. Jedną z nich jest fakt, że można łączyć ze sobą dowolne kolory – im jest ich więcej, tym weselej prezentują się twoje paznokcie!

Minimalizm czy kolorowe szaleństwo?

Dobór poszczególnych barw zależy jednak od tego, czy wolisz minimalizm ze stonowanymi kolorami, czy raczej skrajną pstrokaciznę. W przypadku tego pierwszego warto zarówno wykonać mniejszą ilość groszków, jak i zdecydować się na co najwyżej dwa kolory. Może to być na przykład połączenie nude, czyli róż lub biel z beżowym

Jeżeli natomiast interesują cię kropki na paznokciach w stylu boho, etnicznym albo przywodzące na myśl rytmy techno, łącz ze sobą dowolną ilość kolorów, odpowiadających twojemu gustowi. Tak barwnymi wzorkami na paznokciach z pewnością zwrócisz na siebie uwagę otoczenia!

Różnorodne kombinacje kropek w manicure

Najbardziej klasycznym zdobieniem paznokci w kropki jest oczywiście prosty układ groszków, znajdujących się w równej odległości, na całej powierzchni płytki. Chociaż jest to, bez wątpienia, gustowny motyw, nic nie stoi na przeszkodzie, aby trochę go przerobić. Sposobem na to może być np.:

 • dodanie innego motywu – prócz kropeczek, spróbuj wykonać na paznokciach także śliczne serduszko albo kwiatek. Dla wyjątkowo uzdolnionych plastycznie polecamy zrobienie rysunku uroczego zwierzątka;
 • namalowanie dodatkowego geometrycznego wzoru – gwarantujemy, że paznokcie w kropki i paski, albo kropki oraz trójkąty będą prezentowały się zjawiskowo;
 • utworzenie niespotykanego wzoru – z kropeczek można stworzyć naprawdę przeróżne wzory. Spróbuj np. wykonać spiralę, w której środku znajdzie się największa kropka, a kolejne, wraz z oddalaniem się, będą stawały się coraz mniejsze;
 • urozmaicenie klasyki – french manicure i manidot? Czemu nie! Kropeczki mogą znaleźć się zarówno na większej części manicure’u, jak i na samej końcówce paznokcia. Nada to klasyce zupełnie nowy wymiar.
 • połączenie kropek z inną ozdobą paznokci – kropki, chociaż bez wątpienia urocze, nie muszą pokrywać wszystkich paznokci. Spróbuj mieszania motywów! Na dwóch-trzech wykonaj wzór groszków, a na pozostałych namaluj kwiatki, owoce lub kokardki;
 • dodanie kropkom trójwymiarowości – jeżeli chcesz, aby twoje paznokcie miały ciekawą w dotyku strukturę, spróbuj uwypuklić kropki, nakładając na nie kolejne warstwy lakieru.

Jak wykonać manicure w kropki, krok po kroku?

Paznokcie w kropki nie są trudne do wykonania, dlatego lubią je także panie, które nie czują się pewnie w tworzeniu manicure’u z innymi wzorami. Jak go wykonać, krok po kroku?

 1. Do zrobienia podstawowego wzoru będziesz potrzebować wybranych lakierów, sondy do paznokci albo zwykłej wsuwki do włosów (dla namalowania kropki) oraz top coatu, którego użyjesz po zakończeniu pracy.
 2. Na początku pokryj płytkę paznokcia pierwszym kolorem.
 3. Poczekaj, aż lakier wyschnie albo (w przypadku paznokci hybrydowych) użyj lampy do jego utwardzenia.
 4. Przy pomocy sondy lub wsuwki wykonaj pionowy rządek kropek.
 5. Powtarzaj powyższą czynność, aż pokryjesz całą powierzchnię paznokcia. Pamiętaj, żeby zachować pomiędzy nimi pewien odstęp.
 6. Poczekaj, aż kropki wyschną albo utwardź je lampą.
 7. Pokryj paznokcie top coatem i zaczekaj do ich wyschnięcia albo użyj lampy do hybryd.
 8. Gotowe! Ciesz się swoimi pięknymi paznokciami!

Paznokcie w kropki 2022 – podsumowanie

Paznokcie w kropki królują w trendach niemal w każdym sezonie. Ich popularność wynika zarówno z prostoty w tworzeniu motywu, jak i jego uniwersalności. Być może grochy zdobędą i twoje serce!

Zobacz też:
Niebieskie paznokcie [cnt-year] – doskonały manicure na każdą okazję. Zobacz najlepsze inspiracje na niebieski manicure!


Powiązane artykuły:
Archiwum: kwiecień 2022