Wśród wielbicielek manicure’u znajdzie się wiele kobiet, które nie wyobrażają sobie życia bez kolorowych paznokci. Znajdą się i takie panie, które wolą skromne albo przynajmniej minimalistyczne stylizacje. Wbrew pozorom, zarówno dla jednych, jak i tych drugich doskonałym rozwiązaniem mogą być paznokcie przezroczyste. Chociaż taka propozycja może wydawać się nudna, wcale nie musi taka być! Zapoznaj się z poniższym tekstem i sprawdź, dla kogo są przezroczyste lakiery i jak je urozmaicić.

Paznokcie przezroczyste – dla kogo będą odpowiednie?

Paznokcie pomalowane przezroczystym lakierem chętnie wybierają kobiety, które chcą prezentować się skromnie i schludnie. Ponadto decyduje się na niego wiele dziewczyn, próbujących malowania paznokci, ale, ze względu na szkołę lub rodziców, niemogących korzystać z kolorowych lakierów.

To jednak niejedyne typy osób, które decydują się na przezroczyste paznokcie. Chociaż bowiem baza jest niewidoczna, sposobów na dodatkowe ozdabianie płytki paznokcia jest tyle, ile samych zainteresowanych. Możliwe jest mieszanie zarówno motywów, jak i materiałów. Paznokcie przezroczyste, nawet te zdobieniami, są bardzo uniwersalne i pasują do wielu stylizacji – nie ma wątpliwości, że spodobają się wielu kobietom.

French manicure, czyli prawdziwa klasyka

Zaczniemy od propozycji ponadczasowej. French manicure, czyli stylizacja z przezroczystą lub bardzo jasną bazą i białą końcówką, jest elegancka i popularna niezależnie od sezonu. Chociaż obecnie można natknąć się na jej przeróżne kombinacje, klasyka nadal jest najchętniej wybierana. French manicure łatwo dopasować do garderoby: niezależnie, czy wybierasz się na wystawną kolację, czy zwykłe zakupy, sprawdzi się doskonale!

Ciekawym urozmaiceniem french manicure jest dodanie na same końce paznokci delikatnego brokatu lub doklejenie perełek w jasnym kolorze.

Paznokcie przezroczyste wzory – jakie są najmodniejsze?

Paznokcie przezroczyste ze wzorami nadają się dla tych, które chcą poeksperymentować z pozornie przeciwstawnymi stylami. Pomysłów na ciekawą stylizację jest w tym wypadku bardzo wiele! Sposoby na zdobienie paznokci to np.:

  • za pomocą transferowej folii – dzięki niej można w łatwy sposób przenieść na paznokcie dowolny wzór;
  • przy wykorzystaniu naklejek – można kupić je w niemal każdym sklepie z kosmetykami; ich nakładanie nie sprawia większych problemów;
  • za pomocą lakieru i cienkiego pędzelka – tutaj łatwość w przenoszeniu wzoru zależy od jego skomplikowania i twoich umiejętności plastycznych. Wyjątkowo uzdolnione artystki potrafią wyczarować na paznokciach prawdziwe cuda!

Jakie wzory będą najlepsze?

Obecnie do najczęściej pojawiających się obrazków należą m.in. niewielkie kropeczki, abstrakcyjne wzory, delikatne linie oraz motywy geometryczne – jak widać, króluje raczej minimalizm.

Zobacz też:
Baza kauczukowa – sposób na trwały manicure i recepta na cienkie, łamliwe paznokcie

Przezroczyste paznokcie hybrydowe – czy to dobry pomysł?

Paznokcie hybrydowe kojarzą się zazwyczaj z kolorowymi lakierami. Czy możliwe jest nałożenie np. żelowych, hybryd lub tipsów do paznokci, a następnie pozostawienie ich przezroczystymi?

Jak najbardziej! Przezroczysty lakier pasuje nie tylko do naturalnych paznokci. Coraz częściej widuje się kobiety, które decydują się na modne paznokcie akrylowe lub hybrydowe pomalowane bezbarwnym lakierem. Jeżeli jesteś wielbicielką dłuższych paznokci, a mimo to chcesz wypróbować powyższy trend – nic nie stoi na przeszkodzie!

Paznokcie przezroczyste – podsumowanie

Paznokcie przezroczyste nie muszą oznaczać nudy czy braku kreatywności. Dzięki coraz powszechniej rozwijającej się w kosmetyce sztuce zdobienia paznokci nawet bezbarwny lakier można wzbogacić na wiele różnorodnych sposobów. Wypróbuj daną modę na twoich paznokciach – na pewno nie pożałujesz.Powiązane artykuły:
Archiwum: kwiecień 2022