Porady

Modnie i funkcjonalnie – wyspa kuchenna

Kuchnie w stylu nowoczesnym coraz częściej „wychodzą” poza swoje cztery ściany. Projektanci zachęcają do aranżacji kuchni otwartej na salon. Najlepszym sposobem na symboliczne oddzielenie tych dwóch przestrzeni jest postawienie pomiędzy nimi wyspy kuchennej. To rozwiązanie modne, eleganckie oraz wielofunkcyjne. Warto poświęcić chwilę nad zaprojektowaniem praktycznej i wielozadaniowej wyspy. Sprawdź, jakie masz możliwości aranżacji!

Wielofunkcyjna wyspa kuchenna 

Czy wiesz, jak wiele funkcji może spełniać jedna wyspa kuchenna? W zależności od potrzeb, stanie się ona dla Ciebie: 

  • stołem,
  • blatem roboczym, 
  • miejscem do przechowywania. 

Wyspa w roli stołu da Tobie możliwość sprawdzenia maili czy przeprowadzenia wideokonferencji, dzieciom – odrobienia zadań pod okiem rodziców. Jednocześnie, cała rodzina może zasiąść wokół wyspy, aby zjeść wspólny posiłek.  

Wyspa to także dodatkowe szafki oraz szuflady z naczyniami, sztućcami i innymi sprzętami kuchennymi. Wyspa w roli blatu roboczego to miejsce stworzone do przygotowywania posiłków. Możesz urządzić rodzinny pokaz kulinarny. Nie musisz już podczas imprezy stać tyłem do gości. Możliwości aranżacyjne praktycznie nie mają żadnych ograniczeń. Coraz częściej na wyspie znajdziesz zlew, płytę grzewczą oraz… okap.  

Wyposażenie kuchni w wyspę to także świetny sposób na aranżację przestrzeni między otwartą kuchnią a salonem. Dosłownie wychodzisz z gotowaniem do ludzi.  

Jak wybrać odpowiedni okap wyspowy? 

Jeżeli masz zamiar umieścić na swojej wyspie piekarnik oraz płytę grzewczą, warto zadbać o to, by nieprzyjemne zapachy powstające podczas gotowania czy smażenia nie przenosiły się poza blat roboczy. W tym celu najlepiej nabyć okap wyspowy. Czym różni się taki okap od tradycyjnego? 

Po pierwsze, okap wyspowy stanowi niejako element dekoracyjny kuchni. W przeciwieństwie do większości okapów, zwłaszcza tych do zabudowy, okap wyspowy jest elegancki, nowoczesny i przyciągający wzrok. A po drugie, dzięki okapowi wyspowemu nie musisz już stać przy płycie grzewczej plecami do członków rodziny czy znajomych. 

Dobrze dobrany okap wyspowy powinien charakteryzować się cichą pracą wentylatorów, a przy tym dużą wydajnością. Jeśli masz taką możliwość, wybieraj wyciągi (zamiast pochłaniaczy), dzięki którym powietrze i opary znad płyty grzewczej są lepiej zasysane i wyciągane kominem poza obszar kuchni. Para wodna, tłuszcz oraz nieprzyjemne zapachy nie roznoszą się po domu, osadzając na meblach, ścianach oraz sprzętach kuchennych. Podczas zakupu okapu należy pamiętać, aby nie był on węższy od płyty grzewczej – najlepiej wybierać modele szersze o ok. 10 cm z każdej strony w stosunku do płyty. Zwracaj także uwagę na głośność pracy, celuj w urządzenia o hałasie mniejszym niż 50 decybeli. 

Zobacz też:
Festina, Tissot i Swatch – poznaj zegarki z duszą

Okap wyspowy do zadań specjalnych 

Czym ma się wyróżniać okap kuchenny wyspowy, aby przyciągnąć Twoją uwagę? Na pewno nietuzinkowym designem oraz funkcjonalnością! Postaw na nowoczesne okapy wyspowe marki Electrolux. Technologia Hob2Hood pozwala automatycznie włączyć okap, gdy uruchomisz płytę – prędkość urządzenia dostosowuje się do mocy płyty grzewczej.  Ty zajmij się gotowaniem, okap załatwi resztę za Ciebie. Przycisk Breeze zapewnia cichą pracę okapu do 60 minut po zakończeniu gotowania na płycie grzewczej. Technologia SilenceTech to gwarancja cichej pracy wydajnych wentylatorów, które skutecznie pozbędą się z otoczenia nieprzyjemnych zapachów powstających w trakcie smażenia, duszenia czy gotowania. Potrzebujesz urządzenia do zadań specjalnych? Okapy wyspowe Electrolux posiadają przyciemniane oświetlenie LED – możesz łatwo regulować intensywność światła w zależności od potrzeb. Stwórz odpowiedni nastrój, dyskretnie doświetlając kuchnię (światła można obracać).  Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: