Leczenie wady zgryzu za pomocą nakładek Invisalign. Czym wyróżnia się ta metoda od innych? Odpowiadamy

Aparat Invisalign stosuje się do korygowania szerokiej gamy problemów ortodontycznych. Jeśli rozważasz ten sposób leczenia wady zgryzu, prawdopodobnie masz wiele pytań dotyczących całej procedury. Czym się wyróżniają nakładki Invisalign? Jak długo trwa leczenie za ich pomocą? Ile kosztują? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w niniejszym artykule.

6051 WnRReRFh8JMMjOZx

Aparat Invisalign – czym jest?

Aparat Invisalign to nowoczesne rozwiązanie w ortodoncji i stanowi świetną alternatywę dla dorosłych, którzy chcą poprawić swój uśmiech bez noszenia rzucającego się w oczy tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Leczenie tą metodą polega na zastosowaniu przezroczystych nakładek, które wykonane są z termoplastycznego silikonu.

Specjaliści zalecają noszenie ich przez minimum 22 godziny na dobę. Dzięki temu, że są zdejmowane, można jeść wszystko, a także mycie i nitkowanie zębów przebiega bezproblemowo – przy tradycyjnym odpowiedniku częstym problemem są ograniczenia w jedzeniu oraz trudności w utrzymaniu higieny jamy ustnej.

Jak wygląda leczenie za pomocą nakładek Invisalign?

Pierwsza wizyta u specjalisty koncentruje się na omówieniu problemu pacjenta oraz doboru najlepszej metody leczenia. Nierzadko wykonywane są również badania, takie jak np. zdjęcie pantomograficzne, skan 3D szczęki i żuchwy oraz pobiera się wyciski do modeli diagnostycznych. Pozwala to na stworzenie idealnie dopasowanych nakładek Invisalign, które później otrzymuje się od ortodonty. Nakładki się wymienia co 1-2 tygodnie, w zależności od tego, jak zaleci specjalista. Jak wspominaliśmy, ważne jest, aby aparat nosić 22 godziny na dobę. W innym wypadku proces naprawy zgryzu może się wydłużyć lub efekt nie będzie zadowalający.

Czas leczenia może się różnić u każdego pacjenta, ponieważ jest to zależne od stopnia skomplikowania wady zgryzu. W porównaniu jednak do leczenia tradycyjnymi aparatami często jest on krótszy. Zwykle trwa od 3 do 24 miesięcy.

Ile kosztuje leczenie za pomocą nakładek Invisalign?

Ostateczny koszt leczenia wady zgryzu tą metodą różni się w zależności od czasu leczenia, liczby nakładek oraz wady zgryzu. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że jest to nowoczesna metoda, która wymaga większych nakładów finansowych w porównaniu do stałych aparatów ortodontycznych. Przykładowo, koszt leczenia za pomocą Invisalign w Dental Fraternity w Warszawie to przedział cenowy od 9 do 18 tysięcy złotych.

Zobacz też:  Jakie kosmetyki warto wybrać dla siebie?

Czy nakładki Invisalign poradzą sobie z każdą wadą zgryzu?

Wiele osób, zanim podejmie decyzję o leczeniu, zastanawia się, czy ich problem ortodontyczny kwalifikuje się do leczenia za pomocą nakładek Invisalign. Na szczęście ten rodzaj aparatu ortodontycznego z powodzeniem może być stosowany zarówno przy prostszych wadach zgryzu, jak i tych bardziej skomplikowanych. Invisalign doskonale sprawdzi się u pacjentów z:

  • stłoczeniem zębów,
  • szparowatością,
  • zgryzem krzyżowym,
  • przodozgryzem,
  • zgryzem otwartym,
  • zgryzem głębokim.

Zalety stosowania nakładek Invisalign

Leczenie za pomocą aparatu Invisalign jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ wizyty kontrolne odbywają się zdecydowanie rzadziej, niż jak ma to miejsce w przypadku stosowania stałego aparatu. Pozwala również na szybsze osiągnięcie efektu, a do tego cały proces jest mniej bolesny. Pacjenci cenią to rozwiązanie ze względu na estetykę – mogą rozpocząć terapię przy zachowaniu pełnej dyskrecji. Invisalign jest również delikatny dla dziąseł, ust i uzębienia – nie musimy się obawiać, że drut będzie nas ranił.

Powiązane artykuły:

Monika Jankowska
Absolwentka Kosmetologii Klinicznej. Uważa, że świadoma, odpowiednia pielęgnacja i prowadzenie zdrowego stylu życia są niezbędne do zachowania dobrej kondycji na lata w dzisiejszych, coraz szybszych czasach. Prywatnie miłośniczka jogi, zdrowej kuchni i podróży do Azji.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Porady