Czym jest laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który jest w stanie całkowicie usunąć wadę wzroku. Osoby z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością czy astygmatyzmem mogą cieszyć się doskonałą jakością widzenia wkrótce po korekcie. Warto zajrzeć na stronę https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku i dowiedzieć się więcej na temat usunięcia wady wzroku oraz kwalifikacji do zabiegu.

Zalety laserowej korekcji wzroku

Zabieg laserowy na oczy to szereg korzyści dla każdego, kto się na niego zdecyduje. Warto je poznać, jeśli nadal wahasz się, czy to coś dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że zabieg należy wykonywać wyłącznie pod pieczą profesjonalistów, w miejscu, w którym znajdziesz nowoczesny sprzęt i doświadczonych lekarzy mających uprawnienia do wykonywania takiej korekty.

Laserowe usuwanie wady wzroku – większy komfort życia

Laserowe usuwanie wady wzroku pozwoli Ci odzyskać komfort widzenia. Okulary, choć skuteczne, nieraz przeszkadzają w wykonywanej pracy i uniemożliwiają swobodne wykonywanie ćwiczeń w przypadku sportowców. Soczewki z kolei mają większe ryzyko powikłań – codzienne noszenie, zwłaszcza soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku (2-tygodniowych i miesięcznych), powoduje ryzyko infekcji i stanów zapalnych, a zakładanie ich wiąże się niejednokrotnie z dyskomfortem czy nawet fobią.

Laserowa korekcja wzroku – szybki efekt

Kolejną zaletą laserowej korekcji wzroku jest czas trwania samego zabiegu. Zwykle zajmuje on zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu minut. Jeśli zdecydujesz się na wariant korekty przeprowadzony z użyciem nowoczesnej technologii, jest szansa, że już po krótkim czasie będziesz mógł wrócić do sportu.

 Korekta wzroku laserem – niższe koszty

Wbrew pozorom wykonanie zabiegu może być dla Ciebie bardziej opłacalne niż comiesięczny zakup soczewek. Podobnie z okularami, które często pod wpływem pogorszenia się wady wzroku muszą zostać wymienione. Laserowa korekcja to jednorazowy koszt, a efekty będą trwałe i szybkie.

Laserowy zabieg na oczy – nie musisz się bać!

Laserowa korekta wzroku jest niemalże bezbolesna, ponieważ wykonuje się ją w znieczuleniu. Trwa około 15 do 20 minut, a po samym zabiegu odczuwać możesz co najwyżej lekki dyskomfort. Całość jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, jeśli zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonych specjalistów, wyposażonych w odpowiedni sprzęt. Jednym z kryterium kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku jest wiek. Najczęściej zabieg wykonuje się po 21 roku życia, ale możliwe będzie jego wcześniejsze wykonanie, jeśli występują specjalnie wskazania. Jednym z nich może być służba mundurowa.

Zobacz też:
Prezenty dla dzieci na mikołajki – zobacz nasze propozycje!

Korekta nawet dużej wady

Dzięki laserowi możliwe jest usunięcie nawet poważnych wad wzroku. W przypadku krótkowzroczności próg korekty to nawet do -12.00 dioptrii. W przypadku nadwzroczności oraz astygmatyzmu – aż do +6.00. Razem ze specjalistą dobierzesz metodę korekty idealną dla Twojej wady wzroku, tak by uzyskać jak najlepszy efekt.

Jak wygląda zabieg laserowy na oczy?

Warto wspomnieć o tym, jak przebiega laserowy zabieg na oczy. Najpierw potrzebna jest kwalifikacja do zabiegu. W trakcie takiego spotkania dowiesz się, czy możesz zostać poddany zabiegowi. Będziesz mieć też okazję do zadania specjaliście ewentualnych pytań czy rozwiązania swoich wątpliwości. Podczas wizyty zostanie także dobrana metoda laserowej korekcji wzroku, która zostanie zastosowana w Twoim przypadku.

W dniu zabiegu czekają Cię samodzielne przygotowania, czyli zjedzenie delikatnego posiłku, założenie wygodnego stroju oraz rezygnacja z makijażu. Pierwszym etapem samej korekty będzie znieczulenie oka kroplami. Następnie za pomocą lasera skorygowany zostaje kształt rogówki, tak by światło było skupione na siatkówce oka. Wszystko to dzieje się za pomocą zaawansowanej technologii pod czujnym okiem specjalisty.

Jeśli więc chcesz podnieść standard codziennego życia i odzyskać wyraźne widzenie, zabieg laserowej korekcji wzroku jest właśnie dla Ciebie!Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022