Czas wakacji zbliża się wielkimi krokami. Nie da się więc ukryć, że panie już z pewnością przygotowują swoje kosmetyczki na to, by pomieściły kolejne “niezbędne kosmetyki”. Niemniej jednak czy wszystkie produkty są potrzebne paniom na wyjazd? Oto kosmetyki na wyjazd, bez których nie można się obejść.

Jakie kosmetyki na wyjazd?- ogólne wskazówki

Pakowanie kosmetyków na wymarzony wyjazd to z pewnością piekielnie trudne zadanie. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że kobiety mają wrażenie, że przyda im się dosłownie wszystko. Wobec tego warto pamiętać, że nie zawsze tak jest! Czeka na was słoneczna Barcelona czy Wyspy Kanaryjskie? Jeśli tak to podczas pakowania postawcie przede wszystkim na praktyczność. Co to oznacza? Z pewnością w momencie, kiedy wasz urlop ma trwać jedynie tydzień, to nie przyda się wam cała 0,5 litrowa butelka szamponu do włosów prawda? Źle dobrane pojemności nie tylko zajmują wam cenne miejsce w walizce, ale przede wszystkim stanowią znacznie obciążenie bagażu. Wówczas przed samym odlotem, wasze walizki mogą zagwarantować wam dodatkową dopłatę za nadbagaż. Wobec tego panie powinny pamiętać o tym, by dobierać swoje kosmetyki, a raczej ich pojemności w taki sposób, by były one wystarczające na wyjazd. Wówczas puste butelki możecie po prostu wyrzucić, a w ich miejsce zapakować pamiątki z wyjazdu.

Kosmetyczne środki czystości na wyjazd

Mówiąc o kosmetykach na wyjazd Travelers radzi również, by nie zapominać o środkach czystości. Mogą one nam rzeczywiście uratować życie w najmniej oczekiwanej sytuacji. Wobec tego jakie kosmetyczne “czyścidełka” z pewnością warto zapakować? Otóż:

  • nawilżone chusteczki- każda z kobiet z pewnością zna sytuację, gdy przez przypadek “czegoś” dotknęła, a teraz na gwałt potrzebuje wyczyścić ręce. Niestety pod ręką nie ma ani wody, ani mydła, a w takiej sytuacji nawilżone chusteczki mogą okazać się cenniejsze niż złoto. Co więcej, przy ich pomocy będzie można również dość szybko i skutecznie usunąć np. plamy z podkładu na ubraniu. Jest to więc produkt wielofunkcyjny.]
  • chusteczki do demakijażu- to świetna alternatywa, która zwolni wszystkie kobiety z obowiązku zabierania ze sobą płynu do demakijażu oraz wacików. Dzięki nim panie mogą skutecznie zaoszczędzić miejsce w walizce. 
  • suchy szampon- również warto umieścić go w kategorii kosmetycznych środków czystości. Dlaczego? Nie wyróżnia się on niczym szczególnym poza tym, że szybko i skutecznie odświeży nasze kosmyki w momencie, kiedy nie mamy czasu na ich umycie. Suche szampony obecnie dostępne są również w turystycznych opakowaniach.
Zobacz też:
Kremy z filtrem UV i suplementy na skórę. Co wybrać, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę?

Kosmetyki na wyjazd do pielęgnacji

Przejdźmy teraz do jednej z ważniejszych kwestii. Otóż chodzi o kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji, bez których z pewnością żadna z kobiet nie będzie mogła się obejść. Wobec tego co z pewnością trzeba będzie zabrać na wyjazd, by nasza skóra i włosy były zawsze odpowiednio nawilżone i odżywione? Otóż:

  • szampon z odżywką w jednym- tego typu produkt zajmie o wiele mniej miejsca w walizce niż oba produkty zapakowane osobno.
  • krem z filtrem – Barcelona czy Wyspy Kanaryjskie są waszym celem podróży? Wobec tego drogie panie nie zapomnijcie o tym, by zabrać ze sobą krem z filtrem na poziomie co najmniej SPF50. Wówczas uchronicie się przed nieestetycznym zabarwieniem waszej skóry na kolor czerwony i przed niekomfortowym pieczeniem, które pojawia się w wyniku poparzeń.
  • nawilżający balsam do ciała– skóra po morskich kąpielach i wylegiwaniu się na plaży potrzebuje solidnej porcji nawilżenia. Wobec tego balsam do ciała z pewnością przyniesie jej ulgę i zadba o to, by za każdym razem mogła się ona pięknie prezentować.
  • mgiełka do ciała- z pewnością po całym dniu na nogach i intensywnym zwiedzaniu, przyda się wam zapachowa mgiełka, która przyniesie powiew świeżości, a także i maksymalne orzeźwienie.
  • krem do twarzy- również powinien być o właściwościach nawilżających. Tylko w ten sposób panie będą miały okazję zadbać o to, by ich skóra twarzy, była odpowiednio nawilżona i zabezpieczona przez promieniami słońca.


Powiązane artykuły:
Archiwum: maj 2023