Jakie kino domowe wybrać? Przegląd polecanych modeli

Kino domowe to prawdziwa gratka dla miłośników rozrywki w domu. Odpowiednio dobrany zestaw gwarantuje niezapomniane doznania podczas wieczorów filmowych. Doświadczeni miłośnicy sprzętu audio powinni bez problemów skompletować własny zestaw sprzętów, które będą gwarantowały najwyższej jakości efekty dźwiękowe. Jeśli jednak chcemy się cieszyć przestrzennym dźwiękiem, bez większej znajomości tematu, pozostaje nam wybrać najlepszy zestaw kina domowego.

zestaw kina domowego

Warto mieć świadomość, że nawet jeśli nie czujemy się na siłach, by zostać specjalistami z tej dziedziny, do wyboru odpowiedniego sprzętu potrzebna będzie cierpliwość i dokładnie porównywanie parametrów. Tylko dzięki nim sprawnie przejdziemy do wyboru odpowiedniego zestawu, by cieszyć się wrażeniami jak na sali kinowej.

Na co zwrócić uwagę i które modele wziąć pod uwagę? Przyjrzyjmy się tym zagadnieniom bliżej!

Kino domowe – dlaczego warto?

Szukając coraz bardziej zaawansowanych form rozrywek, sięgamy po pełne akcji filmy. Jednak by móc w pełni cieszyć się tym, co widzimy na ekranie, potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, zwłaszcza w kontekście dźwięku. Wybuchy, strzelaniny, rajdy ulicami miast – te wszystkie zwroty akcji uświadczymy niemal w każdym filmie sensacyjnym. Oglądanie ich z systemem kina domowego jest nieporównywalne – wciąga nas w sam środek akcji – dźwięk słyszymy bowiem w różnych punktach pokoju, wokół nas. To doznania, które trudno opisać – jednak każdy, kto przynajmniej raz obejrzy wciągający film w takiej formule, nie będzie chciał wracać do korzystania wyłącznie z telewizora.

Należy również dodać, że potrzebom odbiorców naprzeciw wyszli twórcy filmów, przygotowujący bardziej dopracowane ścieżki i efekty dźwiękowe.

Co wziąć pod uwagę, wybierając kino domowe?

Wiemy już, że kino domowe pozwoli cieszyć się zupełnie nowym poziomem rozrywki! Czym kierować się, wybierając konkretny zestaw? Są parametry, które stanowią podstawę trafionej decyzji. Oto lista tych, na które należy zwrócić szczególną uwagę:

  • Liczba kanałów – zwykle oznaczona cyframi w opisie sprzętu. Przykładowo, 5.1 oznacza 5 głośników (2 kolumny boczne, 2 efektowe, 1 głośnik kanału centralnego) i 1 subwoofer.
  • Sposób sterowania kinem domowym – niektóre są kompatybilne z asystentem głosowym, co znacznie ułatwia codzienne wykorzystywanie sprzętu.
  • Format dźwięku
  • Moc

To najważniejsze, ale niekoniecznie jedyne parametry, które będą decydować o wyborze kina domowego.

Warto bowiem ustalić sobie z góry określony budżet i szukać sprzętu, który się w nim zmieści.

Zobacz też:
Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Zestawy kina domowego – jakie wybrać?

Zestawy kina domowego dostosowane są do potrzeb zarówno początkujących użytkowników, jak i prawdziwych koneserów. Dobrze znaleźć taki, który wpisze się w nasze aktualne potrzeby oraz założony przedział cenowy.

Jakie zestawy są warte uwagi?

  • Kino domowe DENON AVR-S660H + Wilson Viper – w tym zestawie 5.2-kanałowy amplituner AV ma moc 135 W na kanał. Dzięki platformie HEOS Built-in możemy strumieniować bezprzewodowo muzykę z takich serwisów, jak Spotify. Sprzęt jest kompatybilny z Amazon Alexa i Apple Siri.
  • Kino domowe YAMAHA HTR-2071 + Pure Acoustics Nova 6 – zestaw od uznanego producenta. Wyróżnia go 5-kanałowy dźwięk przestrzenny, o mocy 100 W na kanał. Jest to również propozycja w bardzo dobrej cenie – poniżej 3000 zł.
  • Kino domowe PIONEER VSX-534 Czarny + Taga Harmony TAV-607 Orzech – niezwykle efektownie prezentujące się kino domowe. Ma 5.2 kanałów. Korzystając z bogatych doświadczeń firmy, dzięki systemowi MCACC (Multi-Channel Acoustic Calibration System możemy stworzyć aktualne środowisko akustyczne.
  • Kino domowe ONKYO TX-NR696 + Jamo S 809 HCS – to solidny, siedmiokanałowy amplituner z mocą 175 W na kanał. Dodatkowo, technologia Advanced Music Optimizer  pozwala podnieść jakość skompresowanych plików audio.
  • Kino domowe PIONEER VSX-534 Czarny + Jamo S 803 HCS – zestaw świetnie komponujący się z jasnymi wnętrzami. 5.2-kanałowy amplituner to dopiero początek – w urządzeniu czeka kilka ciekawych technologii, na przykład Bass Reflex, podkreślająca niskie dźwięki.

Które kino domowe w sklepie MediaMarkt wybrać? Wybór jest duży! Dobrze dać sobie czas na przemyślenia i dokładną analizę dostępnych sprzętów. Potem pozostanie już tylko cieszenie się wyjątkową rozrywką w domowym zaciszu!Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: