Jest to możliwe a odpowiednio poprowadzona dieta nie stanowi ryzyka dla zdrowia czy powtórnego przybrania na wadze. Sprawdźmy więc w jaki sposób można szybko schudnąć 5kg. Wierzymy, że dzięki naszym wskazówkom uda się to również tobie. 

Na wstępie chcemy podziękować FitRepublic.pl za przygotowanie ciekawego materiału do publikacji. Zapraszamy do lektury!

Postaw na oczyszczanie organizmu

Podjęcie decyzji o odchudzaniu powinno pomóc ci szybko zobaczyć efekty, dzięki czemu otrzymasz odpowiednią dawkę motywacji do dalszych starań. Jak ją zdobyć? To proste.  Możesz zafundować sobie oczyszczanie organizmu. Większość z nas nie zajmuje się tym regularnie, przez co w naszych ciałach znajduje się nie tylko duża ilość toksyn, ale również wody, która sprawia, że czujemy się ociężali a ciało wygląda jak opuchnięte. W jaki sposób pozbyć się jej z organizmu? Rozwiązaniem może być nie trwająca dłużej niż dwa dni głodówka, podczas której pijesz jedynie warzywne soki, wodę oraz biała herbatę, która ma doskonałe właściwości antyoksydacyjne. Dwa dni wystarczą, by twój organizm pozbył się nadmiaru wody a układ pokarmowy odpoczął. Co ważne, głodówki nie powinno przeprowadzać się częściej niż raz w roku. 

Wyeliminuj z diety te produkty

Po oczyszczaniu organizmu wiele osób zauważa u siebie spadek wagi o 1 – 1,5 kg. Ważnym jest jednak aby jej nie przedłużać i zadbać o zróżnicowaną dietę. Nie stawiaj nigdy na diety eliminacyjne, w których możesz spożywać tylko kilka dań lub rodzajów produktów. Tak naprawdę w twojej codziennej diecie nie powinno zabraknąć tłuszczy, węglowodanów i białka jak również witamin i minerałów. Rezygnuj jedynie z tych produktów, które nie dostarczają ci nic wartościowego. Mowa tu np. o sklepowych słodyczach, alkoholu, słodkich napojów oraz fast foodów i przekąsek. Zadbaj o to, by twoja dieta była jak najbardziej urozmaicona a jednocześnie jak najmniej przetworzona. Im więcej produktów zjesz na surowo tym lepsze efekty odchudzania zobaczysz. Jednocześnie dostarczysz organizmowi cennych witamin.

Zadbaj o aktywność i wypoczynek

Jeśli chcesz schudnąć szybko i utrzymać ten efekt musisz zatroszczyć się nie tylko o to co jesz, ale również o swoje codzienne nawyki. Niezwykle ważna w procesie odchudzania się jest codzienna aktywność fizyczna. Nie musi to wcale być bardzo intensywny trening czy wyczynowy sport abyś szybko zobaczył efekty. Niemniej jednak – zacznij się ruszać. Spacery, pływanie, marszobiegi czy jazda na rowerze nie tylko pozwolą ci spalić kalorie, ale również wzmocnią twoje mięśnie, kondycję i wydolność organizmu. Spora część osób, które zaczęły być aktywne zauważa, że ich figura zmienia się chociaż wskazówka stoi w miejscu. Jest to wynikiem wyższej ciężkości masy mięśniowej.
Pamiętaj również o wypoczynku. Odpowiednia dawka snu wynosząca co najmniej 7-8 godzin to znacznie efektywniejsza przemiana materii. 

Zobacz też:
Dysmorfofobia. Przyczyny, rozpoznanie i leczenie zaburzenia

Deficyt kaloryczny zamiast głodówki

Faktem, potwierdzonym przez specjalistów jest, że osoby, które chcą schudnąć powinny utrzymywać deficyt kaloryczny. Oznacza to spożywanie mniej kalorii niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że kalorii tych powinno być zaledwie od 200 do 400 dziennie mniej niż potrzebuje nasz organizm. Warto więc skorzystać z kalkulatorów dostępnych w sieci. Określić w nich swój wiek, płeć oraz rodzaj codziennej aktywności. Poznamy wówczas swoje zapotrzebowanie kaloryczne, które musimy nieco ograniczyć planując posiłki. Pod żadnym pozorem nie wybierajmy jednak diet typu 1000 kalorii, które są zwyczajnymi głodówkami i sprawiają, że nasz organizm nie otrzymuje wszystkich niezbędnych mu składników odżywczych. W ten sposób możemy bowiem poważnie narazić swoje zdrowie. 

Daj sobie czas

Doskonale rozumiemy, że szukasz sposobu na to, żeby szybko schudnąć 5 kilogramów jednak musisz mieć świadomość, że nie ma jednej, uniwersalnej metody, która zadziała na wszystkich a zbytnim pośpiechem oraz zbyt dużymi restrykcjami możesz poważnie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Co więcej, bardzo szybka, drastyczna wręcz utrata wagi przynosi odwrotny skutek. Organizm otrzymuje komunikat, że ma ograniczony dostęp do niezbędnych mu zasobów. Wskutek tego przemiana materii zwalnia a gdy tylko zaczniesz jeść jak dotychczas kilogramy wrócą ze zdwojoną siłą, ponieważ twoje ciało będzie chciało magazynować zapasy. Pamiętaj, że optymalnym tempem chudnięcia jest utrata ok 1-2 kg tygodniowo. Dlatego też warto rozpocząć zmiany odpowiednio wcześnie.

Podsumowując, osoby, które chcą szybko zgubić kilka nadprogramowych kilogramów i poczuć się lżej mają sporo możliwości wyboru rozwiązań, które będą dopasowane do ich potrzeb, upodobań oraz stylu życia. Pamiętaj jednak, że odchudzanie nie powinno być zbyt szybkie, intensywne oraz restrykcyjne. Pozwoli ci to uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości oraz efektu jojo, który pojawia się często u osób, które nieumiejętnie i zbyt szybko tracą na wadze.Powiązane artykuły:
Archiwum: kwiecień 2022