Czego oczekuje klient? 

Warto zadbać o to ze względu na to, że klienci przychodzą często do salonu w celu zadbania o swoje włosy, ale i w celu zrelaksowania się na początku lub pod koniec ciężkiego dnia. To ważne, aby fotel fryzjerski był wytchnieniem dla obolałych pleców i spiętych ciał klientów. Sprawi to, że wizyta pozostanie na długo zapamiętana i zaowocuje to w przyszłości powrotami do salonu, czego każdy fryzjer na pewno bardzo sobie życzy. Trendy nieustannie się rodzą i rozwijają, jednak istnieje kilka zasad dotyczących doboru wyposażenia w salonie fryzjerskim, które pomogą nam zagospodarować jego wnętrze i sprawią, że już samym wyglądem i wystrojem będzie przyciągał nowych klientów.

Jak wybrać fotel fryzjerski do salonu?

Wybierając fotel fryzjerski do swojego salonu warto przed zakupem zastanowić się dla jakich klientów świadczymy usługi, czy potrzebujemy samych dużych foteli z wieloma funkcjami, czy przydadzą nam się małe ze względu na ograniczoną ilość miejsca, czy może różne wymyślne foteliki dla najmłodszych klientów. Fotele to również część wystroju salonu, także warto dobrać wszystko kolorystycznie i designersko, tak aby klient nie miał wrażenia, że wchodzi do salonu, w którym panuje zamieszanie. Dobranie wszystkich komponentów ze smakiem również wpływa na zadowolenie klientów. Jeśli w salonie jest schludnie, przejrzyście i pomysłowo, klient będzie wspominał wizytę jak coś miłego i będzie chciał do tego miejsca wrócić. Wiele modeli, rodzajów i typów foteli fryzjerskich znajdziemy na stronie https://salonova.pl/fotele-fryzjerskie. Oferowane produkty charakteryzują się najwyższą klasą, znajdziemy fotele na kółkach, na podstawkach, z mechanizmem podnoszącym i opuszczającym, przechylanym, regulowanym zagłówkiem i innymi udogodnieniami, które wpłyną pozytywnie na komfort klientów. Fotele w ofercie sklepu posiadają innowacyjny i wytrzymały specjalny mechanizm – siłownik hydrauliczny, który umożliwia regulowanie wysokości fotela bez konieczności schodzenia z niego.

Trendy w fotelach fryzjerskich

Z biegiem czasu wszystko ewoluuje i polepsza swoją jakość i tak też jest z fotelami fryzjerskimi. Najgorętsze trendy możemy zauważyć przechadzając się po lokalnych salonach fryzjerskich. Fotele wyróżniają się rozmaitymi mechanizmami podnoszenia i opuszczania, różnymi metodami obicia i różnorodnymi materiałami z których są poszczególne elementy fotela wykonane. Jeśli stawiamy na wygodę, to powinniśmy zadbać o wygodny i wysoki zagłówek z funkcją regulacji – to umożliwi nam przystosowanie fotela do każdego z klientów. Ważnym elementem są też podłokietniki – kiedy klient siedzi przez długi czas na fotelu, często nie wie co zrobić z rękoma. Na ratunek przychodzą właśnie podłokietniki, które do pewnego czasu na ogół były również obszywane i wykonywane z eko skóry, jednak obecnie często stosowanymi podłokietnikami w fotelach są te drewniane. Zapewniają one niepowtarzalny, elegancki design całego fotela, ale również wygodę klienta, co powinno być priorytetem.

Zobacz też:
Jak się zdrowo opalać? 15 najważniejszych zasad

Modny i komfortowy – czy to możliwe?

W ofercie sklepu Salonova każdy znajdzie odpowiedni dla siebie i dla wystroju wnętrza salonu fotel. Materiały, z których wykonane są siedziska i oparcia, to ekologiczne materiały, takie jak np. eko skóra. Do wyboru są fotele wykonane w stylu kolonialnym, nowoczesnym, eleganckim. Klient może złożyć specjalne zamówienie i dobrać kolory materiałów obiciowych czy drewna do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli zależy nam na przejrzystości salonu i optycznym jego powiększeniu, warto pomyśleć o przezroczystych fotelach, które dla oka wyglądają jak szklane. Materiałem, z którego zbudowane są tego rodzaju fotele jest tworzywo transparentne. Jeśli zależy nam na połączeniu mody z komfortem, musimy zadbać o to, aby wszystkie elementy w salonie ze sobą współgrały. To samo dotyczy podstawek pod fotelami. Jeśli zdecydowaliśmy się na fotele na kółkach – idźmy za ciosem i kupujmy tylko takie, jeśli posiadamy fotele na podstawie typu kwadrat i pasują one wizualne do naszego salonu – kupmy więcej takich i postawmy na jednolitość. To sprawi, że design w środku salonu będzie sprawiał wrażenie przemyślanego i schludnego. Warto również postawić na minimalizm. Nie zawsze więcej znaczy lepiej.Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2022