Gdzie oglądać filmy?

Obecnie jedną z najpopularniejszych form rozrywki jest oglądanie filmów i seriali na takich portalach streamingowych jak Netflix, HBO GO czy też CANAL+ online. Dzięki nim możemy być na bieżąco z nowościami, a także przebierać w niezwykle bogatej ofercie propozycji filmowych. Najlepszą jakość rozrywki zapewnia oglądanie filmów w najwyższej jakości 4K. Jednakże warto mieć na uwadze, że taka jakość wymaga szybkiego i stabilnego łącza internetowego (najlepiej światłowodowego). Dlatego też, jeśli jesteśmy fanami dobrego kina, warto zainteresować się najlepszą ofertą telewizji i internetu w 2021 r.

„Lato w Prowansji” – film z malowniczymi widokami 

To propozycja wzruszająca, emanująca niezwykłym ciepłem i wysublimowanym poczuciem humoru. Przenosi nas ona do słonecznej Prowansji, która daje się poznać w filmie niemal jako kraina miodem i mlekiem płynąca. Głównym bohaterem „Lata w Prowansji” jest Paul – ekscentryczny starszy pan, którego odwiedzają wnuki – Lea i Adrian –  na co dzień mieszkający w Paryżu i prowadzący życie typowe dla współczesnych nastolatków. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nie widzieli oni swojego dziadka od lat. Zostają oni zmuszeni do odwiedzenia go przez rodziców, których małżeństwo wisi na włosku. Dziadek daje prawdziwą lekcję życia wnukom, którzy do czasu przyjazdu do Prowansji nie wyobrażali sobie życia bez smartfonów. 

„Wakacje Jasia Fasoli” – propozycja dla fanów humoru angielskiego 

Ta propozycja jak żadna inna wprowadzi nas w klimat wakacyjny. Warto jednak mieć na uwadze, że humor Jasia Fasoli jest dość specyficzny i nie każdemu przypadnie do gustu. „Wakacje Jasia Fasoli” opowiadają o przygodach tytułowego bohatera, który udaje się na wycieczkę na południe Francji. Czekają go tam niezwykłe przygody w tym m.in. jedzenie owoców morza, jazda taksówką czy też… wplątanie w porwanie przypadkowej osoby. Film ten jest satyrą na turystów, którzy podróżując do Francji, często popełniają błędy wynikające z ich ignorancji. Dlatego też to pozycja obowiązkowa dla osób, które chcą udać się w podróż po ojczyźnie Balzaka. 

Zobacz też:
Szczotka Olivia Garden – ranking 6 najlepszych modeli

„Pod słońcem Toskanii” – romans wakacyjny 

Tym razem przenosimy się do słonecznej Italii. Film ten opowiada historię pisarki Frances z San Francisco, która ma dość wielkomiejskiego stylu życia, dlatego też przeprowadza się do malowniczej Toskanii. Podczas pobytu w tym regionie Włoch jej życie wywraca się do góry nogami – kupuje willę, zatrudnia polskich robotników, a także poznaje sympatyczną rodzinę i wreszcie… zakochuje się ze wzajemnością. „Pod słońcem Toskanii” to film niezwykle wzruszający i stworzony właśnie z myślą o letnich wieczorach. 

„Rzymskie wakacje” – propozycja dla fanów klasyki 

Na koniec zostawiliśmy film, który jest świetną propozycją dla wszystkich miłośników starego kina, a także fanów Audrey Hepburn, która wciela się w rolę głównej bohaterki „Rzymskich wakacji”, czyli księżniczki Anny. Podróżuje ona po Europie wraz ze sztabem doradców, guwernantek i lokajów. Jednakże odwiedzając Rzym, postanawia spędzić czas nieco inaczej niż zwykle – porzuca sztywne życie, ucieka od swojej świty i podróżuje incognito. Na swojej drodze spotyka Joe’ego Bradleya – dziennikarza, który odkrywa jej prawdziwą tożsamość i oferuje jej gościnę w swoim mieszkaniu. „Rzymskie wakacje” to świetny, chociaż miejscami nieco naiwny film, który został nagrodzony aż trzema Oscarami, w tym m.in. dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2021