Co to jest kettlebell?

Kettlebell to rodzaj odważników o charakterystycznym kształcie, dzięki któremu bywają one porównywane do kul do gry w kręgle, kul armatnich, a nawet żeliwnych czajników. To dość stary wynalazek, wykorzystywany już w XVIII wieku jako element treningu wojskowego. W dobrych sklepach, takich jak https://be-active.pl/pol_m_fitness_Kettlebell-164.html, znajdziesz odważniki kettlebell w różnych rozmiarach i o zróżnicowanym ciężarze, co pozwoli Ci dopasować akcesorium do indywidualnych potrzeb treningowych.

Wytrzymałość i siła

Unikalne właściwości odważników kettlebell sprawiają, że akcesoria te zapewniają znacznie lepsze efekty treningowe niż ćwiczenia z hantlami. Systematyczne treningi z odważnikami sprzyjają poprawie wytrzymałości całego ciała oraz zwiększeniu siły. Co istotne, treningi z kettlebells nie izolują mięśni, ale sprawiają, że współdziałają one ze sobą. To powoduje, że sylwetka rozwija się w bardziej harmonijny sposób w porównaniu z tradycyjnymi treningami siłowymi. To zatem świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na wzmocnieniu mięśni i zachowaniu umięśnionej, ale szczupłej sylwetki – dzięki odważnikom nie będziesz wyglądać jak atleta.

Poprawa koordynacji ruchowej

Trening kettlebell sprzyja też poprawie koordynacji ruchowej. Regularne ćwiczenia z użyciem odważników polepszają motorykę i gibkość ciała, a w rezultacie poprawiają ogólną sprawność fizyczną. Treningi wymagają utrzymywania równowagi, co zwiększa świadomość własnego ciała u ćwiczących. Minimalizują również ryzyko kontuzji podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak noszenie ciężkich przedmiotów itp.

Utrata kilogramów

Treningi z odważnikami pomagają w szybszej redukcji zbędnych kilogramów. Dzięki temu, że podczas ćwiczeń jednocześnie pracuje wiele mięśni, organizm spala więcej kalorii. Zaangażowanie wielu partii mięśni prowadzi zatem do lepszych rezultatów w odchudzaniu.

Troska o kręgosłup

Ćwiczenia z kettlebell aktywują mięśnie głębokie ciała, które odpowiadają za prawidłową postawę, dobrą kondycję kręgosłupa i stabilizację sylwetki. Ponadto odciążają kręgosłup, co jest istotne szczególnie w przypadku osób, które cierpią na dolegliwości tej części ciała. Pomogą Ci one zatem skorygować wady postawy, a tym samym zapobiegną bólom pleców.

Zobacz też:
Pływaj jak zawodowiec – potrzebne akcesoria i wskazówki


Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022