Symbolika i właściwości szafiru

Wybór kamienia szlachetnego, który ukoronuje symbol miłości nie jest łatwy. W końcu rynek jubilerski rozpieszcza nas ogromną ofertą, doprowadzając tym samym do powstawania wielu dylematów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zapoznać się z symboliką poszczególnych klejnotów, ponieważ może ona stanowić pewnego rodzaju wiadomość skierowaną do ukochanej. Pierścionek zaręczynowy z szafirem niesie za sobą niesamowicie piękne znaczenie. Dawniej wierzono, iż ma on magiczną moc, nadającą nieśmiertelność i wieczną młodość. Miał także chronić swojego właściciela przed złą energią, duchami oraz urokami. Ponadto szafir uznany został za symbol prawdy, wierności oraz skromności. Chociaż występuje w wielu barwach, najbardziej pożądanymi kamieniami są te o niebieskiej barwie. To właśnie dzięki niej, klejnot wyróżnia się tak bogatą symboliką. Wpływ głębokiego koloru sprawił, iż szafir stał się symbolem zaangażowania w związku, wiary, zaufania i lojalności. Według astrologii, będzie on idealnym podarunkiem dla osób spod znaku Panny. Świetnie sprawdzi się także jako prezent z okazji 45. rocznicy ślubu, która nosi miano szafirowej.

Szafir w pierścionku zaręczynowym

Niesamowicie bogata, a przy tym bardzo głęboka symbolika szafiru to jeden z czynników, które czynią ten kamień idealnym dla narzeczonej Nie jest to jednak jedyny atut klejnotu. Kolejną jego zaletą jest niezwykle rzadkie występowanie. Jego ponadczasowe piękno, doskonały blask oraz imponująca trwałość sprawiają, iż zajmuje on drugie miejsce na liście najcenniejszych materiałów. Pierwsze należy oczywiście do diamentu, który charakteryzuje się niepokonaną trwałością. Warto wspomnieć, że szafir należy do legendarnej trójki drogocennych kamieni, w której towarzyszą mu szmaragd i rubin. Nie sposób zaprzeczyć, że pierścionek zaręczynowy z szafirem na palcu prezentuje się obłędnie. Szczególnie jeśli kamień ma słynną na całym świecie niebieską barwę.

Zobacz też:
Jak radzić sobie z depresją poporodową?

Połączenie szafiru z białym złotem i diamentami daje zachwycający efekt, obok którego nie da się przejść obojętnie. Właśnie takim pierścionkiem zaręczynowym rozentuzjazmowana świat Księżna Diana. Wyjątkowe modele symboli miłości z szafirem znajdziecie np. na stronie jubilera SAVICKI: https://savicki.pl/pierscionki-z-szafirem.

Pierścionek zaręczynowy z kamieniem centralnym zdobieniem bocznym

Pierścionek zaręczynowy z kamieniem centralnym zdobieniem bocznym

Jak dbać o biżuterię z szafirem?

Nawet najbardziej doskonale wykonana biżuteria z biegiem czasu traci swój pierwotny blask. Aby twój ukochany pierścionek zaręczynowy z białym szafirem mógł zachować fantastyczną kondycję na dłużej, pamiętaj o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim, niezwykle ważne jest regularne czyszczenie. Wystarczy wykonać roztwór z ciepłej wody i delikatnego mydła, a następnie zanurzyć w nim symbol miłości. Po kilku minutach opłucz biżuterię i wypoleruj ją miękką ściereczką. W przypadku cięższych zabrudzeń sięgnij po amoniak. Bardzo istotne jest także przechowywanie pierścionka. Najlepiej zadedykować mu drewniane lub plastikowe pudełko, wyłożone miękkim materiałem. Dzięki temu zabezpieczysz biżuterię przed ewentualnym ciemnieniem oraz powstawaniem zarysowań.Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2022