Karta podarunkowa – zalety i wady

W dzisiejszym świecie, w którym czas płynie zdecydowanie zbyt szybko, wybór prezentu jakim jest karta podarunkowa to zdecydowanie dobry pomysł. Takie rozwiązanie to szereg korzyści. Przede wszystkim pozwala nam zaoszczędzić czas. Zarówno ten na wymyślenie, co chcemy kupić, jak i ten przeznaczony na sam zakup. Unikamy kolejek, korku na parkingach czy oczekiwania w nerwach na przesyłkę. Karta prezentowa może być kupiona w ostatniej chwili. Nie ryzykujemy że zabraknie jej w wybranym sklepie, czy że nie dotrze na czas. Można też kupić taką kartę przy okazji akcji rabatowych takich jak black friday czy walentynki i znacznie zaoszczędzić. Taka karta z dłuższym terminem ważności spokojnie poczeka na okazję. 

Sprawdź okazje black friday tutaj: https://www.euro.com.pl/cms/black-friday.bhtml

Bon prezentowy to także korzyść dla obdarowywanej osoby. Przede wszystkim może wybrać sobie to, czego potrzebuje lub na co ma ochotę – nie musi udawać zadowolenia na widok nietrafionego prezentu, bo ten wybiera sobie sama. Nie ma też ryzyka że prezenty się zdublują. A nawet jeśli… To jeszcze lepiej. Za bony będzie mogła kupić coś większego. 

A wady? W społeczeństwie wciąż pokutuje przekonanie, że kupując komuś prezent musimy wybrać coś spersonalizowanego, co świadczy, że dobrze znamy obdarowywaną osobę. Ale takie myślenie powoli odchodzi w niepamięć, o czym może świadczyć wzrost popularności rozwiązania jakim jest bon prezentowy. 

Dla kogo karta prezentowa?

Zwykle nie mamy problemu z pomysłami na prezenty dla najbliższych członków rodziny. Znamy ich potrzeby i oczekiwania, więc pomysły pojawiają się szybko. Czasem w ilościach tak dużych, że nasz prezentowy budżet może tego nie udźwignąć. Zastanawiamy się co z listy wybrać, z czego dana osoba ucieszy się najbardziej. I tutaj z pomocą może przyjść karta podarunkowa. Wystarczy wybrać sklep lub centrum handlowe, z którego obdarowywany korzysta najczęściej i po prostu kupić bon prezentowy na wybraną kwotę. 

Dowiedz się więcej o karcie podarunkowej: https://www.euro.com.pl/cms/karta-podarunkowa.bhtml

Karta prezentowa to też duże ułatwienie, gdy chcemy obdarować osobę, której nie znamy zbyt dobrze. Prezenty świąteczne dla członków dalszej rodziny, podarunek dla nowo narodzonego dziecka znajomych lub upominek dla osoby, której chcemy za coś podziękować to idealne sytuacje, w których taka forma prezentu sprawdzi się doskonale. Oczywiście można postawić na prezenty uniwersalne, ale kto z nas nie ma w domu takiego nietrafionego prezentu, który przestawia z kąta w kąt podczas generalnych porządków. 

Zobacz też:
Jak zaaranżować pokój dla dwojga dzieci?

Jak kupić bon prezentowy?

Karta podarunkowa jest coraz częstszym rozwiązaniem oferowanym przez sklepy stacjonarne, internetowe lub galerie handlowe. Przykładem takiego sklepu jest https://www.euro.com.pl/. Może mieć formę plastikowej karty z dekoracyjną grafiką lub papierowego bonu zapakowanego w ładną kopertę. W czasach wszechobecnych aplikacji, coraz częściej pojawia się też elektroniczny bon prezentowy, który można wykorzystać poprzez zeskanowanie aplikacji podczas zakupów lub wpisanie kodu. Zarówno forma tradycyjna jak i elektroniczna doładowane są konkretną, wskazaną przez ofiarodawcę kwotą. Można kupić karty z opisanymi w widocznym miejscu wartościami lub szepnąć obdarowywanej osobie, jaką wartość ma karta. Karta prezentowa w formie elektronicznej nie wymaga nawet wyjścia z domu. Można zamówić ją w wybranym sklepie online. Jest to szczególnie istotne gdy decydujemy się zakupić bon z wyprzedzeniem, np. z okazji black friday, a nie chcemy wybierać się do galerii w dniu, gdy jest tam najwięcej ludzi. 

Karta prezentowa jest stosunkowo nowym produktem, a jej popularność wciąż rośnie. Być może nie da się przekonać do takiej formy prezentu każdego, ale na pewno dla wielu będzie to doskonałe rozwiązanie. Brak czasu czy pomysłu nie muszą już stawać na drodze do uszczęśliwienia drugiej osoby. Tutaj obie strony wygrywają.Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2022