Randkowanie przez internet to doskonały sposób nawiązywania nowych znajomości. Przy odrobinie szczęścia trafisz na wartościową osobę, z którą połączy Cię coś więcej niż tylko przyjaźń. Pamiętaj jednak, że w sieci czyha na Ciebie wiele zagrożeń, a przy odrobinie nieuwagi możesz narazić się na spore niebezpieczeństwo. Co powinieneś zrobić, by się ich ustrzec? Dowiedz się, jak bezpiecznie randkować przez internet.

Tworzenie profilu na aplikacji randkowej

Aby móc w pełni korzystać z funkcji danej aplikacji randkowej, trzeba najpierw założyć konto. Tworząc profil, musisz zachować szczególną czujność, by nie podać o sobie więcej informacji, niż rzeczywiście jest to potrzebne. Podstawa bezpieczeństwa to zachowanie anonimowości.

W takich miejscach nie powinno się podawać wrażliwych danych, jak nazwisko czy adres. Udostępnianie danych kontaktowych typu numer telefonu i e-mail również nie jest wskazane.

Z drugiej jednak strony nie udawaj w sieci kogoś, kim nie jesteś ani pod nikogo się nie podszywaj. Bądź sobą, jednak ogranicz dzielenie się informacjami o sobie do absolutnego minimum.

Chcesz nawiązać nową znajomość przez internet? Kliknij tutaj i poznaj najpopularniejsze aplikacje randkowe.

Nawiązywanie wirtualnych relacji z nowo poznanymi osobami

Prowadzenie luźnych rozmów z kolejnymi osobami z czasem może coraz bardziej frustrować, przez co chciałoby się przeskoczyć ten etap i od razu przejść do konkretów. Nie bądź w gorącej wodzie kąpanym. Pamiętaj, że nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie i jakie ta osoba ma wobec Ciebie intencje. Dlatego nie opowiadaj intymnych szczegółów ze swojego życia ani nie podawaj danych osobistych. Jeszcze przyjdzie czas na wyznawanie sobie nawzajem tajemnic.

Na tyle, na ile to możliwe, postaraj się prześwietlić swojego rozmówcę. Sprawdź go za pomocą wyszukiwarki internetowej, zobacz jego profile na portalach społecznościowych i w social mediach. Jeśli masz odwagę, poproś drugą osobę o kontakt telefoniczny, a najlepiej wideo rozmowę.

Czerwona lampka powinna Ci się zapalić wtedy, gdy osoba, której nawet nie miałeś okazji poznać w realu, poprosi Cię o pożyczkę. Pod żadnym pozorem nie rób żadnych przelewów, ponieważ najprawdopodobniej w takim przypadku masz do czynienia z oszustem, który wyłudzi od Ciebie pieniądze i zniknie bez echa.

Zobacz też:
Czy wszywka Katowice leczy alkoholizm?

Czy słyszałeś już o Badoo? Badoo to jeden z najpopularniejszych serwisów randkowych do poznawania ludzi przez internet. Sprawdź, jak działa Badoo i jak założyć tam konto.

Przeniesienie wirtualnej znajomości do świata realnego

Jeśli oboje będziecie mieć wobec siebie podobne oczekiwania, to przyjdzie taki moment, w którym to podejmiecie decyzję o spotkaniu się na żywo. Nawet teraz nie możesz stracić czujności. Wielogodzinne rozmowy prowadzone od tygodni nie zmieniły tego, że osoba po drugiej stronie ekranu nadal jest Ci nieznajoma. Dlatego umawiając się na spotkanie, pamiętaj przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie.

Umów spotkanie najlepiej w publicznym miejscu, gdzie oprócz Was będą też inni ludzie. Poinformuj bliskich lub znajomych gdzie i z kim wychodzisz oraz o której godzinie wrócisz. Podczas randki nie pij zbyt dużo alkoholu. Przez cały czas miej pod ręką telefon.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie i ochrona przed oszustami

Pisząc z kimś obcym przez internet, postaraj się nie otwierać podejrzanych linków – może to być próba wyłudzenia danych. Jeśli druga strona zbyt szybko wyznaje Ci uczucia lub składa zobowiązujące deklaracje, potraktuj to jako czerwoną flagę, ponieważ może w ten sposób manipulować Tobą do osiągnięcia własnych korzyści, najpewniej finansowych.

Zawsze miej z tyłu głowy, że nie musisz się do niczego zmuszać. Jeśli poczujesz dyskomfort podczas rozmowy lub zagrożenie ze strony drugiej osoby, od razu zakończ rozmowę lub wyjdź ze spotkania i utnij wszelkie kontakty.

Więcej o tym, jak zachować bezpieczeństwo w sieci, przeczytasz na https://nano.komputronik.pl/Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2022