Często zdarza się, że manicure hybrydowy, a nawet żelowy nie utrzymuje się na paznokciach, pomimo że stylizacja została wykonana prawidłowo. Pod warstwą widoczne jest powietrze, a drobne uderzenia sprawiają, że paznokieć pęka. Jeśli należysz do osób, które mają taki problem, baza kauczukowa może ci się przydać. Dowiedz się, na czym polega taki manicure kauczukowy i czy rzeczywiście jest skuteczny. Przeczytaj o nim!

Baza kauczukowa do paznokci – co ją wyróżnia?

Najprościej bazę kauczukową można opisać jako połączenie hybrydy z żelem. Jest bardzo gęsta, w związku z czym można dzięki niej zbudować paznokieć, a nawet przedłużyć go o 2-3 mm. Taka konsystencja sprawia, że łatwiej utrzymać produkt z dala od skórek. Baza kauczukowa dobrze wiąże się z naturalną płytką i uzupełnia jej ubytki. Jest elastyczna i pracuje razem z paznokciem, a do tego stanowi dla niego solidną ochronę podczas przypadkowych uderzeń. Użytkowniczki chwalą manicure kauczukowy również ze względu na jego trwałość i brak odprysków.

Dla kogo przeznaczony jest manicure kauczukowy?

Kauczukowa baza hybrydowa to rozwiązanie przede wszystkim dla posiadaczek cienkiej, problematycznej płytki paznokci. Gęstą konsystencję produktu docenią w szczególności osoby początkujące w dziedzinie manicure’u hybrydowego. Jest to również świetne rozwiązanie dla pań, które lubią naturalny kolor paznokci – baza kauczukowa występuje w kilku opcjach kolorystycznych. Najczęściej są to kolory typu nude. Dzięki temu może być zastosowana samodzielnie lub jako baza pod dalszą stylizację. Wysoka trwałość i odporność bazy kauczukowej powoduje, że z pewnością sprawdzi się również dla pań, które chcą zapuścić naturalne paznokcie.

Baza kauczukowa – jak ją stosować?

  1. Przed nałożeniem bazy kauczukowej należy odsunąć skórki i zmatowić płytkę.
  2. Paznokcie trzeba oczyścić z pyłu i przemyć odtłuszczaczem.
  3. Następnie nakłada się jedną warstwę bazy, a w zależności od potrzeb można zbudować paznokcie lub je przedłużyć.
  4. Bazę utwardza się w lampie UV przez około 2 minuty lub przez 30 sekund w lampie LED, chyba że producent zaleca inaczej.
  5. Dla lepszego wzmocnienia i bardziej intensywnego koloru można nałożyć jeszcze jedną warstwę bazy i ponownie utwardzić.
  6. W kolejnym kroku można zabezpieczyć bazę topem lub nałożyć lakier hybrydowy w kolorze. 
Zobacz też:
Paznokcie białe – czy to manicure dla każdego? Zobacz inspiracje na modne paznokcie w białej tonacji!

Uwaga!

Dla lepszej wytrzymałości manicure’u kauczukowego należy podczas nakładania każdej warstwy produktu zabezpieczyć wolny brzeg paznokcia. Warto pamiętać również, że jeśli któraś z warstw zostanie nałożona na skórki, istnieje większe prawdopodobieństwo, że lakier odpryśnie.

Baza kauczukowa – ile kosztuje?

Cena kauczukowej bazy hybrydowej to od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, w zależności od producenta i pojemności produktu. Okazuje się, że nawet tańsze bazy kauczukowe świetnie się spisują. Jeśli jednak zależy ci na gwarancji jakości, możesz sprawdzić opinie na temat konkretnych rodzajów tego typu manicure’u.

Baza kauczukowa to produkt godny uwagi. Jest odpowiedzią na potrzeby użytkowniczek, które mają problem z zapuszczeniem własnych paznokci oraz dla pań, które zmagają się z odpadaniem hybrydy. Ogromną zaletą takiej bazy jest kilka opcji kolorystycznych. Dla zwolenniczek naturalnych barw paznokci przekłada się to na oszczędność czasu i pieniędzy.Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2021